Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

У Мін’юсті роз’яснили зміни у порядку копіювання архівних документів

20.08.2018 / 17:48
437
+A
-a

У Мін’юсті роз’яснили зміни у порядку копіювання архівних документів

У Міністерстві юстиції роз’яснили зміни у порядку копіювання архівних документів. Про це повідомила прес-служба відомства.

Заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов зазначив, що останнім часом проблема забезпечення збереженості документів НАФ постала особливо гостро. Результати виконання державними архівами Програми здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів Національного архівного фонду на 2009-2019 роки, свідчать, що кількість справ, стан яких є незадовільним (потребують реставрації, ремонту, оправлення і підшивки, дезінфекції, дезинсекції), з кожним роком збільшується.

«На сьогодні за результатами виконання цієї Програми виявлено близько 2,8 млн справ, які перебувають у незадовільному стані і, відповідно, до читального залу не видаються. Водночас, у зв’язку з дефіцитом коштів на реставраційні матеріали, скороченням штатної чисельності співробітників архіву обсяги проведення ремонтно-реставраційних робіт значно відстають від потреб», - зазначив Денис Чернишов.

Найбільшою проблемою, на думку заступника Міністра юстиції, самостійного, безконтрольного, без будь-яких обмежень копіювання документів НАФ є те, що незалежно від його способу, прискорюється процес руйнації матеріальної основи документа, тому обов'язок Укрдержархіву убезпечити ці документи, на що і направлені зміни до Порядку користування документами НАФ. 

Мін’юст змінив порядок користування документами Національного архіву

«Запропоновані зміни до Порядку відповідають чинному законодавству і ні в якій мірі не порушують права громадян. Доступ до архівів та до інформації, яка міститься в архівних документах, не обмежується. Більше того, у Порядку чітко закріплено, що самостійне виготовлення користувачем копій документів НАФ є безоплатним», - наголосив Денис Чернишов.

За словами Тетяни Баранової, завдання Державної архівної служби – зберегти те, що належить державі. Це державна власність і саме держава визначає, в який спосіб вона має врегульовувати питання доступу до архівних документів.

«Жодній фізичній чи юридичній особі не було відмовлено в тому, аби скопіювати будь-який документ. Якщо необхідно отримати копію документа, який підпадає під дію нового Порядку, можна звернутися до працівників архівної установи і вже в той спосіб, який передбачений і унеможливлює порушення цілісності документа, буде зроблено його копію. Йдеться насамперед про обмеження тих документів, які можуть постраждати, тексти яких можуть взагалі зникнути. Тому жодних прав користувачів новим Порядком не було порушено. Все це робиться заради збереження архівних документів», - додала Тетяна Баранова.

Окрім цього, Денис Чернишов наголосив, що низку положень (видавання архівних довідок, виконання запитів юридичних та фізичних осіб, експонування та публікації архівних документів тощо) було виключено з Порядку у зв’язку з їх дублюванням в інших наказах Міністерства юстиції України. Також заступник Міністра юстиції наголосив, що зміни до Порядку розглядались на спільному засіданні громадської та науково-експертної рад при Укрдержархіві, а також під час робочої групи, до якої увійшли члени громадської та науково-експертної груп. Додатково проводились електронні консультації з громадськістю шляхом оприлюднення проекту наказу на офіційному веб-порталі Укрдержархіву.

 «При розробленні проекту змін до Порядку вивчався міжнародний досвід. Під час вивчення встановлено, що у практиці роботи архівів відсутня процедура самостійного безконтрольного копіювання архівних документів з будь-якою метою і без будь-яких обмежень. Так, наприклад, заборонено використання власних технічних пристроїв для копіювання архівних документів в Федеральному архіві Німеччини. У низці країн таке копіювання є платним. Також, є обмеження щодо обладнання, фізичного стану документів, цілей копіювання тощо», - додав заступник Міністра юстиції.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Правовий цинізм: шлях до самознищення donum auctoris Правовий цинізм: шлях до самознищення
Правовий цинізм виявляється у невиконанні правових приписів через політичну доцільність. Правовий цинізм виявляєт...
Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість Феміда Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість
Судові справи, рішення по яких не вдається отримати роками, завжди були проблемою судової системи України. Останн...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – зна...
Вересень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5
05.09.2018 14:00:00 - ІВА ЄКА Форум 2018
6 7 8 9
10 11
11.09.2018 09:00:00 - LAW OF RAISING US CAPITAL
12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
ЗАХОДИ
05.09.2018 14:00:00 - ІВА ЄКА Форум 2018
11.09.2018 09:00:00 - LAW OF RAISING US CAPITAL
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика