Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

У Раді Європи взяли на контроль виконання рішень ЄСПЛ проти України щодо ігнорування аргументів у суді

27.10.2017 / 14:37
2378
+A
-a

У Раді Європи взяли на контроль виконання рішень ЄСПЛ проти України щодо ігнорування аргументів у суді

На контролі Комітету міністрів Ради Європи знаходиться група справ «Бендерський та інші проти України», до якої входять чотири справи: «Бендерський проти України»; «Богатова проти України»; «Мала проти України»; «Петриченко проти України». Про це повідомив Урядовий уповноважений з прав людини у листі до ВАСУ.

У справі «Бендерський проти України» Європейський суд констатував порушення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв’язку з тим, що національні суди не врахували аргументи заявника, які були вирішальними у його справі, і тим самим не забезпечили заявнику право на справедливий судовий розгляд.

У справі «Богатова проти України» ЄСПЛ посилався на свою попередню практику у справах проти України, зокрема у справі «Проніна проти України», і констатував порушення пункту 1 статті 6 Конвенції у зв’язку з тим, що національні суди, цілком ігноруючи аргументи заявниці, які були доречними і важливими, не надали належного обґрунтування своїм рішенням, що призвело до порушення права заявниці на справедливий судовий розгляд.

У справі «Мала проти України» Європейський суд визнав порушення принципу справедливого розгляду справи судом, закріпленого у пункті 1 статті 6 Конвенції, з огляду на необ’єктивний характер рішень, постановлених у рамках обох проваджень щодо заявниці: у першому - щодо ненадання судами жодних оцінок аргументу заявниці, який мав ключове значення для результатів першого провадження; у другому - через недоліки першого провадження суди були змушені послатися на розрахунок державної виконавчої служби від 1 квітня 2006 року, який згодом було визнано недійсним, замість посилання на розрахунок від 19 жовтня 2006 року, наданий заявницею як остаточний документ (ним визначається розмір невиплаченої заборгованості за аліментами на утримання доньки).

І в останній справі - «Петриченко проти України» - ЄСПЛ встановив порушення пункту 1 статті 6 Конвенції з огляду на те, що національні суди, цілком проігнорувавши доводи заявника, навіть коли вони були конкретними, доречними та важливими, не дотримались свого зобов’язання за пунктом 1 статті 6 Конвенції. У цій справі Європейський суд зазначив, що аналогічні скарги вже були розглянуті у справах «Проніна проти України» і «Богатова проти України», в яких національні суди не зробили жодної спроби проаналізувати вимоги заявників про розрахунок розміру їхніх пенсій відповідно до вимог статті 46 Конституції України.

Відповідний лист надіслано для врахування відповідної практики Європейського суду при вирішенні спорів суддями місцевих та пеляційних судів.

Нагадаємо, що Україна посідає друге місце за кількістю скарг у ЄСПЛ.

Нещодавно Європейський суд зняв з розгляду понад 12 тис. скарг українських заявників, констатувавши, що в Україні системно не виконуються рішення національних судів, а держава не вживає заходів, аби вирішити це проблему, на яку ЄСПЛ постійно вказував починаючи з 2009 року у своїх рішеннях проти України.КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право і економіка в українських реаліях donum auctoris Право і економіка в українських реаліях
Економіка держави є залежною від соціальних інститутів, серед яких право відіграє важливу, а інколи вирішальну роль
Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість Феміда Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість
Судові справи, рішення по яких не вдається отримати роками, завжди були проблемою судової системи України. Останнім...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – значн...
Листопад 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24
24.11.2018 09:00:00 - IX Criminal Law School
25
26 27 28 29 30 1 2
ЗАХОДИ
24.11.2018 09:00:00 - IX Criminal Law School
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика