Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

У Раді зареєстрували законопроект про фахову передвищу освіту

25.04.2018 / 16:33
3486
+A
-a

У Раді зареєстрували законопроект про фахову передвищу освіту

До Верховної Ради України подано законопроект, яким пропонується створити систему фахової передвищої освіти з 1 жовтня 2019 року.

Згідно із законопроектом, рівень фахової передвищої освіти відповідає п’ятому кваліфікаційному рівню Міжнародної стандартної кваліфікації освіти (МСКО), що відповідає шостому рівню Національної рамки кваліфікацій і передбачає здобуття особою загальнокультурної та професійно орієнтованої підготовки, спеціальних умінь і знань, а також певного досвіду їх практичного застосування з метою виконання типових завдань, що передбачені для первинних посад у відповідній галузі професійної діяльності.

Здобуття фахової передвищої освіти передбачає успішне виконання особою відповідної освітньої (освітньо-професійної) програми, що є підставою для присудження рівня фахової передвищої освіти – молодший бакалавр.

Особа має право здобувати ступінь молодшого бакалавра за умови наявності в неї повної загальної середньої освіти. Особа з базовою загальною середньою освітою має право здобувати ступінь молодшого бакалавра одночасно зі здобуттям повної загальної середньої освіти та отриманням документа про повну загальну середню освіту.

Для здобувачів фахової передвищої освіти встановлюється вид документу - диплом молодшого бакалавра.

У разі прийняття Закону, вищі навчальні заклади I-II рівня акредитації з набуттям чинності цього Закону, переходять до сфери фахової передвищої освіти, якщо інше рішення не було прийняте вищим колегіальним органом самоврядування закладу або його засновником.

Ліцензії, що були видані вищим навчальним закладам I-II рівня акредитації на підготовку за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодшого спеціаліста» вважатимуться чинними і діятимуть до завершення навчання осіб, що вступили до відповідних закладів.

Ліцензії на підготовку молодших бакалаврів закладом фахової передвищої освіти переоформлюватимуться вищими навчальними закладами I-II рівня акредитації за переліком спеціальностей відповідно до раніше виданої ліцензії на підготовку за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» без додаткового проходження процедури ліцензування освітньої діяльності у сфері фахової передвищої освіти.

Сертифікати про акредитацію, що були видані вищим навчальним закладам I-II рівня акредитації на підготовку за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодшого спеціаліста» на дату прийняття цього Закону автоматично продовжуються до завершення навчання осіб, що вступили до відповідних закладів, без необхідності їх переоформлення в разі завершення терміну їх дії.

Після набрання чинності цим Законом диплом про вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» (початкова вища освіта) прирівнюватиметься до диплома про фахову передвищу освіту за рівнем молодшого бакалавра.

Українське право


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Правовий цинізм: шлях до самознищення donum auctoris Правовий цинізм: шлях до самознищення
Правовий цинізм виявляється у невиконанні правових приписів через політичну доцільність. Правовий цинізм виявляєтьс...
Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість Феміда Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість
Судові справи, рішення по яких не вдається отримати роками, завжди були проблемою судової системи України. Останнім...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – значн...
Жовтень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
04.10.2018 09:30:00 - Арбітражні Дні GIAC
5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
ЗАХОДИ
04.10.2018 09:30:00 - Арбітражні Дні GIAC
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика