НовиниУкраїна

У Раді зареєстрували законопроект про судову експертизу

04.04.2018 / 15:31
1988
+A
-a

У Раді зареєстрували законопроект про судову експертизу

На розгляд Верховної Ради України подано законопроект про судову еспертизу, який має замінити нині чинний Закон «Про судову експертизу» 1994 року.

Проектом Закону пропонується вдосконалити регулювання судово-експертної діяльності на законодавчому рівні, з метою створення умов для належного та ефективного експертного забезпечення правосуддя, зокрема пов’язаних з проведенням судової реформи. 

У проекті визначається, що підставою для проведення судової експертизи є винесена в порядку, установленому законом, постанова (ухвала) про призначення судової експертизи органу (особи), що веде досудове розслідування, суду, органу (посадової особи), у провадженні якого перебуває справа про адміністративне правопорушення, органу виконавчого провадження або лист (заява) адвоката, а також самостійне письмове звернення сторони у справі. 

Строк проведення судової експертизи встановлюється у залежності від складності дослідження, у межах:

1) 10 днів - щодо матеріалів з невеликою кількістю об'єктів і не складних за характером досліджень;

2) 1 місяця - щодо матеріалів із середньою кількістю об'єктів або середньої складності за характером досліджень;

3) 2 місяців - щодо матеріалів з великою кількістю об'єктів або складних за характером досліджень;

4) більше 2 місяців - щодо матеріалів з особливо великою кількістю об'єктів або найскладніших за характером досліджень, при цьому термін виконання не повинен перевищувати 3 місяців.

У виняткових випадках, якщо експертиза не може бути виконана у зазначені строки, більший строк встановлюється за письмовою домовленістю з органом (особою), яка призначила експертизу або стороною у справі, за зверненням якої проводиться експертиза, після попереднього вивчення експертом наданих матеріалів. Попереднє вивчення матеріалів під час проведення нескладних та середньої складності досліджень не повинно перевищувати п’яти робочих днів; під час проведення складних та особливо складних досліджень, відповідно, – десяти та п’ятнадцяти днів.

 Згідно з проектом судовим експертом може бути особа, яка має повну вищу освіту у відповідній галузі знань, пройшла відповідну підготовку, склала кваліфікаційний іспит, склала присягу судового експерта, отримала свідоцтво про присвоєння кваліфікації судового експерта з певної спеціальності та включена до Єдиного реєстру судових експертів України.

Особи, що мають намір отримати кваліфікацію судового експерта, проходять спеціальну професійну підготовку, що завершується здаванням кваліфікаційного іспиту. Професійна підготовка судових експертів складається з курсу теоретичної підготовки (лекції) та практичних занять (стажування).

Присвоєння кваліфікації судового експерта здійснюється після проходження стажування, шляхом здавання кваліфікаційного іспиту у порядку, встановленому Експертно-кваліфікаційною комісією судових експертів, з видачею кваліфікаційного свідоцтва судового експерта на право проведення певного виду судової експертизи.

Свідоцтво судового експерта не обмежується віком особи та є безстроковим за умови підтвердження здійснення практичної судово-експертної діяльності кожні п’ять років за кожною зі спеціальностей, що зазначені у свідоцтві.

Відомості про всіх судових експертів міститимуться у Єдиному реєстрі судових експертів України.

Нагадаємо, що цей законопроект тривалий час обговорювався у професійних колах.

Українське право
КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Квітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13
13.04.2019 14:00:00 - Писанкарство
14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26
26.04.2019 09:30:00 - Legal Medical Forum
27 28
29 30 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
13.04.2019 14:00:00 - Писанкарство
26.04.2019 09:30:00 - Legal Medical Forum
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика