До Вищої ради правосуддя з вересня 2017 року надійшло 56 скарг на рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Про це повідомляє прес-центр судової влади України.
Наразі завершено розгляд 28 скарг.
Більшість скарг стосується оскарження Генеральною інспекцією Генеральної прокуратури України та регіональними прокурорами рішень Комісії про притягнення до відповідальності прокурорів.
Член Вищої ради правосуддя Володимир Комков наголосив, що можливість оскарження рішень Комісії про відмову у притягненні прокурорів до дисциплінарної відповідальності стала предметом правової дискусії в Раді, й було застосовано аналогію закону відповідно до процедури оскарження рішень Дисциплінарних палат про відмову у притягненні до відповідальності судді відповідно до Закону України «Про Вищу раду правосуддя».
«ВРП як апеляційна інстанція у процедурі дисциплінарного провадження щодо прокурорів іноді звертала увагу на неповну перевірку дій прокурора, скасовувала рішення Комісії і приймала нове, де вважала, що має місце дисциплінарний проступок у діях прокурорів», – зауважив Володимир Комков.
З числа розглянутих скарг прийнято 6 ухвал членів ВРП про залишення скарг без розгляду. 4 рішення ВРП – про скасування повністю рішень КДКП, 3 рішення ВРП – про скасування рішень КДКП частково.
За наслідками розгляду 15 скарг Вища рада правосуддя ухвалила рішення про залишення рішень Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів без змін.
«Водночас статистика свідчить, що переважна більшість рішень Комісії є виваженими та правильними», – наголосив Володимир Комков, зауваживши, що статистика як щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів, так і щодо прокурорів свідчить, що переважна кількість скарг не містить підстав для притягнення до дисциплінарної відповідальності.«Про подібні тенденції ми чули і в європейських країнах, зокрема в Португалії до 90% скарг залишаються без реагування з аналогічних причин», – сказав Володимир Комков.