Представництво інтересів в судах
НовиниУкраїна

У Законі "Про державну службу" змінять процедуру проведення конкурсу з призначення голів міськдержадміністрацій

08.07.2016 / 09:08
3105
+A
-a

У Законі "Про державну службу" змінять процедуру проведення конкурсу з призначення голів міськдержадміністрацій

7 липня  Верховна Рада України прийняла за основу законопроект № 4370-1 «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо врегулювання окремих питань проходження державної служби».

Законопроектом, зокрема, передбачається вилучення із Закону «Про державну службу» норми про подання Кабінету Міністрів України Комісією з питань вищого корпусу державної служби пропозицій щодо кандидатів на посади голів місцевих державних адміністрацій за результатами конкурсного відбору. Натомість передбачається утворення Президентом України Комісії з питань державної служби голів місцевих державних адміністрацій, яка здійснюватиме повноваження щодо проведення конкурсу на зайняття вакантних посад голів місцевих державних адміністрацій та дисциплінарного провадження стосовно зазначеної категорії посадових осіб.

Відповідно до положень законопроекту персональний склад комісії з питань державної служби голів місцевих державних адміністрацій затверджує Президент України, при цьому пропозиції щодо третини складу комісії вносить Кабінет Міністрів України. Комісія здійснюватиме діяльність відповідно до затвердженого Президентом України положення.

Згідно з нормами законопроекту за результатами проведення конкурсу відповідна комісія надсилатиме Кабінету Міністрів України документи та інші матеріали щодо переможця конкурсу та другого за результатами конкурсу кандидата на вакантну посаду голови місцевих державних адміністрацій для внесення відповідного подання Президентові України.

Законопроектом визначаються основні повноваження комісії з питань державної служби голів місцевих державних адміністрацій. Зокрема, така комісія оголошує конкурс на посади голів держадміністрацій, перевіряє документи, подані кандидатами на зайняття вакантних посад голів місцевих державних адміністрацій та оприлюднює переможця конкурсу.

Щодо складу такої комісії, то пропозиції щодо третини складу цієї комісії вносить Кабінет Міністрів України. Положення про комісію з питань державної служби голів місцевих державних адміністрацій та її персональний склад затверджує Президент України.

Крім того, Президент оцінюватиме результати службової діяльності голів держадміністрацій, вирішуватиме питання заохочення та преміювання, а також відкликатиме з відпустки голів місцевих державних адміністрацій.

Законопроектом пропонується визначити, що голови Київської та Севастопольської міських, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій призначаються на посади з урахуванням визначених законом особливостей здійснення виконавчої влади та місцевого самоврядування у містах Києві та Севастополі.

Крім того, законопроектом передбачається змінити належність посад голів місцевих державних адміністрацій до визначеної Законом України «Про державну службу» категорії посад державної служби - проектом Закону передбачено перенесення посад голів місцевих державних адміністрацій з категорії посад державної служби «А» до  категорії  «Б».

Таким чином, у разі його прийняття голови державних адміністрації належатимуть вже не до категорії «А» державних службовців, а до категорії «Б». Відповідно, Комісія з питань вищого корпусу державної служби втратить повноваження щодо проведення відкритого конкурсу на посаду голів держадміністрацій, їх дострокового звільнення та здійснення дисциплінарних проваджень стосовно таких держслужбовців.

Варто зазначити, що до проекту було висловлено низку зауважень під час обговорення неконституційності його норм, однак його автори запевнили, що такі зміни зумовлені ситуацією, в якій нині перебуває Україна.

Також і Головне науково-експертне управління вказало на суперечність деяких  норм законопроекту. Зокрема, дискусійним вважається надання Президенту України додаткових повноважень у питанні призначення голів міськдержадміністрацій. Адже закріплена у проекті процедура передбачає, що кандидатури голів держадміністрацій визначає не Кабінет Міністрів України, а комісія, яка утворюється Президентом України, що позбавляє уряд права самостійно визначати кандидатури, які подаються Президенту України.

У Головного науково-експертного управління є застереження, що за положеннями проекту Президент України при формуванні персонального складу голів місцевих державних адміністрацій, по суті, позбавляється можливості керуватись власним волевиявленням з урахуванням подання Уряду, а зобов’язаний розглядати лише кандидатури, запропоновані комісією. Такий механізм не відповідає конституційним положенням.

Крім того, проектом пропонується надати Президенту України повноваження щодо затвердження складу комісії та Положення про її діяльність. Проте відповідно до Конституції України згадані повноваження не віднесені до компетенції Президента України.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Суддя-спікер Інгулецького районного суду про новели відеофіксації судових засідань Феміда Суддя-спікер Інгулецького районного суду про новели відеофіксації судових засідань
Суддя-спікер Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області В’ячеслав Мазуренко розповів ...
«Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою Справа «Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою
Декілька років тому суспільство сколихнули численні випадки самогубств серед дітей, багато з яких, як виявилось, бу...
Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6
06.02.2019 08:30:00 - Legal Banking Forum 2019
7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
ЗАХОДИ
06.02.2019 08:30:00 - Legal Banking Forum 2019
19.02.2019 13:00:00 - Насіннєвий форум 2019
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика