НовиниУкраїна

У Законі про прокуратуру хочуть встановити конкурс на посаду Генпрокурора

11.10.2016 / 16:29
2714
+A
-a

У Законі про прокуратуру хочуть встановити конкурс на посаду Генпрокурора

До Верховної Ради України подано законопроект № 5177-1, яким пропонується внести зміни до Закону «Про прокуратуру», встановивши конкурсний відбір кандидатів на посаду Генерального прокурора України.

Зокрема, зміни передбачено до статті 40 «Призначення Генерального прокурора» Закону «Про прокуратуру», які встановлюють, що кандидати на посаду Генерального прокурора визначаються комісією з проведення конкурсу відповідно до результатів відкритого конкурсного відбору на зайняття цієї посади.

Організацію та проведення конкурсу здійснює конкурсна комісія, до складу якої входять по три особи, яких визначає Президент України, Кабінет Міністрів України та Верховна Рада України.

Членами конкурсної комісії можуть бути особи, які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет. Не можуть бути членами Комісії особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до Закону України "Про запобігання корупції".

Конкурсна комісія вважається повноважною в разі затвердження в її складі не менше шести осіб.

Рішення конкурсної комісії вважається прийнятим, якщо за нього на засіданні конкурсної комісії проголосувало не менше п’яти членів конкурсної комісії.

Голова та секретар конкурсної комісії обираються нею з числа членів конкурсної комісії.

Засідання конкурсної комісії відкриті для представників засобів масової інформації та журналістів. Забезпечується відео- та аудіофіксація і трансляція у режимі реального часу відповідної відео- та аудіо-інформації із засідань конкурсної комісії на Офіційному інтернет-представництві Президента України.

Інформація про час та місце проведення засідання конкурсної комісії оприлюднюється на офіційному веб-сайті Президента України не пізніше ніж за 48 години до його початку.

Роботу конкурсної комісії забезпечує орган, який здійснює забезпечення діяльності Президента України.

Конкурсна комісія:

1) розміщує оголошення про умови та строки проведення конкурсу;

2) розглядає документи, подані кандидатами на посаду Генерального прокурора; відбирає із загального числа кандидатів осіб, які, згідно з обґрунтованим рішенням Конкурсної комісії, мають найкращі професійний досвід, знання і якості для виконання службових обов’язків Генерального прокурора; проводить на своєму засіданні співбесіду з відібраними кандидатами;

3) відбирає шляхом відкритого голосування з числа кандидатів, які пройшли співбесіду, трьох кандидатів, які відповідають вимогам, які ставляться до Генерального прокурора, та згідно з обґрунтованим рішенням Конкурсної комісії мають найкращі професійний досвід, знання і якості для виконання службових обов’язків Генерального прокурора;

4) оприлюднює інформацію про кандидатів, які подали заяву на участь у конкурсі, а також рішення Конкурсної комісії про відбір трьох кандидатів для подання їх кандидатур на розгляд Президента України;

5) проводить повторний конкурс у разі відхилення усіх кандидатів у зв’язку з їх невідповідністю вимогам, що ставляться до Генерального прокурора, або непроходження ними спеціальної перевірки.

Не пізніше ніж за два місяці до завершення строку повноважень Генерального прокурора або упродовж 14 днів з дня дострокового припинення його повноважень, звільнення у порядку, встановленому цим Законом, формується конкурсна комісія.

Конкурсна комісія розміщує оголошення про умови та строки проведення конкурсу на зайняття посади Генерального прокурора в загальнодержавних друкованих засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті Президента України.

Особа, яка претендує на участь у конкурсі, подає у визначений в оголошенні строк документи, зазначені у частині першій статті 30 Закону «Про прокуратуру».

Відомості з поданих відповідно до цієї частини документів підлягають оприлюдненню упродовж трьох робочих днів після закінчення строку подання заяв на конкурс на офіційному веб-сайті Президента, крім відомостей, які відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" віднесені до інформації з обмеженим доступом та відомостей про контактний номер телефону, адресу електронної пошти кандидата.

Спеціальна перевірка проводиться щодо трьох кандидатів, відібраних конкурсною комісією для подання їх кандидатур на розгляд Президенту України.

За результатами конкурсу конкурсна комісія надсилає рекомендацію зі списком трьох кандидатів до Президента України для визначення одного.

Нагадаємо, що згідно зі змінами до Конституції, які набули чинності 30 вересня, Генеральний прокурор призначається на посаду Президентом України за згодою Верховної Ради України строком на шість років.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Невідворотність покарання в українському праві donum auctoris Невідворотність покарання в українському праві
Право набуває здатності виконати соціальні функції внаслідок чималої кількості чинників, серед яких не другорядни...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство Справа Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство
Щоб відвернути підозру від себе чи приховати докази та факти, люди вибудовують плани та вигадують справжні історі...
Червень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
2 3
4 5 6 7
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
ЗАХОДИ
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика