Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

У законодавстві України можуть запровадити нову податкову пільгу

25.08.2016 / 16:47
1921
+A
-a

У законодавстві України можуть запровадити нову податкову пільгу

З 2017 року в податковому законодавстві України може з’явитися нова податкова пільга для підприємств - інвестиційний податковий кредит.

Така ініціатива міститься у поданому до Верховної Ради проекті Закону № 5037 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо встановлення інвестиційних преференцій у виді інвестиційного податкового кредиту)».

Законопроект розроблено у зв’язку із необхідністю впровадження додаткових способів фінансування виробництва та створення необхідних умов для підвищення конкурентоспроможності підприємств України.

Зокрема, пропонується доповнити Податковий кодекс України новим поняттям -  інвестиційний податковий кредит.

Інвестиційним податковим кредитом вважатиметься таке продовження строку сплати податку чи збору, при якому платнику податку за наявності конкретних підстав, надаватиметься можливість протягом певного терміну і в певних межах зменшувати свої платежі з податку чи збору з наступною поетапною сплатою суми кредиту і нарахованих відсотків.

Інвестиційний податковий кредит може бути наданий з податку на прибуток підприємств, а також з місцевих податків і зборів на строк від одного до п’яти років.

Інвестиційний податковий кредит також може бути наданий платнику податку за одним або кількома податками та зборами за наявності хоча б однієї з таких підстав:

- проведення цим платником податку науково-дослідних або дослідно-конструкторських робіт або технічного переоснащення власного виробництва, в тому числі спрямованого на створення робочих місць для інвалідів та (або) підвищення енергетичної ефективності виробництва товарів, виконання робіт, надання послуг, або здійснення заходу або заходів щодо зниження негативного впливу на навколишнє природне середовище;

- здійснення цим платником податку інвестицій в створення об’єктів, що мають найвищу енергетичну ефективність, і (або) відносяться до поновлюваних джерел енергії, і (або) відносяться до об'єктів, технологій, що мають високу енергетичну ефективність;

- виконання платником податку особливо важливого замовлення для соціально-економічного розвитку регіону або надання ним особливо важливих (у тому числі виключних) послуг населенню;

- виконання платником податку державного оборонного замовлення;

- здійснення платником податку інноваційної діяльності, у тому числі створення нових або вдосконалення існуючих технологій, створення нових видів сировини або матеріалів.

Рішення про надання інвестиційного податкового кредиту в межах одного бюджетного року приймається протягом 30 днів з дня отримання заяви в такому порядку:

стосовно загальнодержавних податків та зборів - керівником контролюючого органу (його заступником);

стосовно місцевих податків і зборів - керівником контролюючого органу (його заступником) та затверджується фінансовим органом місцевого органу виконавчої влади, до бюджету якого зараховуються такі місцеві податки чи збори.

Рішення про надання інвестиційного податкового кредиту на строк більше ніж один бюджетний рік, приймається протягом 30 днів з дня отримання заяви керівником (заступником керівника) центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, про що повідомляється центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики.

Нагадаємо, що питання інвестиційного податкового кредиту піднімалося ще у 2015 році. Тодішній уряд пропонував його запровадження з 1 січня 2016 року.

Зараз же пропонується надавати інвестиційні податкові кредити з наступного року – 1 січня 2017 року.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом Феміда Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом
Проект «Право-Justice» надає підтримку реформ у сфері правосуддя, серед яких - перезавантаження судової влади через...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
31.05.2019 13:00:00 - Lviv Legal Business Forum
1 2
ЗАХОДИ
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
25.05.2019 10:00:00 - Forum «Legal Business for Young»
31.05.2019 13:00:00 - Lviv Legal Business Forum
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика