Оскарження рішень органів місцевого самоврядування
НовиниУкраїна

Уряд подав у Раду законопроект, який передбачає створення Фонду енергоефективності

13.07.2016 / 09:08
2142
+A
-a

Уряд подав у Раду законопроект, який передбачає створення Фонду енергоефективності

Кабінет Міністрів України подав на розгляд Верховної Ради України проект Закону № 4941 «Про енергетичну ефективність будівель».

Ним, зокрема, передбачається утворення Фонду енергоефективності для надання державної підтримки заходів із забезпечення (підвищення рівня) енергетичної ефективності будівель.

Засновником Фонду енергоефективності є держава в особі Кабінету Міністрів України. Фонд енергоефективності утворюється у формі державної установи та діє на підставі статуту, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Метою діяльності Фонду енергоефективності є фінансування заходів із забезпечення (підвищення рівня) енергоефективності за рахунок коштів державного бюджету, коштів міжнародних фінансових організацій, донорів, благодійних внесків юридичних і фізичних осіб, інших надходжень, не заборонених законодавством.

Основними завданнями Фонду енергоефективності буде:

виконання у межах своїх повноважень державних цільових програм з підвищення рівня енергоефективності у житлових будинках, будівлях бюджетних установ і організацій, об’єктах у сфері теплопостачання;

розробка та виконання за власні кошти програм з підвищення рівня енергоефективності у житлових будинках, будівлях бюджетних установ і організацій, об’єктах у сфері теплопостачання;

взаємодія з міжнародними фінансовими організаціями, донорськими організаціями та міжнародними проектами технічної допомоги щодо розробки та реалізації програм (механізмів, інструментів) з підвищення рівня енергоефективності у житлових будинках, будівлях бюджетних установ і організацій, об’єктах у сфері теплопостачання.

Фонд енергоефективності відповідно до основних завдань відшкодовуватиме частину відсотків за кредитами (або частину суми кредитів), залучених фізичними особами, об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків (житлово-будівельними кооперативами, управителями багатоквартирних будинків та іншими суб’єктами господарювання), виконавцями енергосервісу, на здійснення заходів з підвищення рівня енергоефективності житлових будинків, будівель бюджетних установ та організацій; надаватиме технічну підтримку (зокрема на розробку техніко-економічних обґрунтувань та проведення енергетичного аудиту (обстежень систем у будівлі, сертифікації енергетичної ефективності будівель) проектам, спрямованим на підвищення рівня енергоефективності житлових будинків, будівель бюджетних установ і організацій та об’єктів у сфері теплопостачання.

Законом передбачено, що норма закону про утворення Фонду енергоефективності вводиться в дію 1 січня 2016 року.

Також з 1 січня 2018 року надаватиметься державна підтримка здійснення заходів із забезпечення (підвищення рівня) енергетичної ефективності будівель, але виключно за

наявності сертифіката енергетичної ефективності будівлі та підвищення показників енергетичної ефективності будівель до більш високого класу енергетичної ефективності з врахуванням економічно доцільного рівня, але не нижче класу енергетичної ефективності С (підвищення показників енергетичної ефективності будівель державної та комунальної форми власності до класу енергетичної ефективності С може здійснюватися поетапно).

Пріоритетними напрямами надання державної підтримки із забезпечення енергетичної ефективності будівель визначено проведення термомодернізації будівель, впровадження автоматизованих систем моніторингу і управління, встановлення систем теплопостачання за умови виробництва теплової енергії повністю або частково з відновлюваних джерел, теплових насосів, когенераційних установок, систем акумуляційного електронагріву.

Крім того, у законопроекті пропонується запровадити обов’язкову сертифікацію енергетичної ефективності будівель для:

- об’єктів будівництва;

- будівель та відокремлених частин будівель, які продаються або передаються в найм (оренду) на строк не менше одного року;

- будівель, в яких у приміщеннях загальною опалюваною площею більше 250 квадратних метрів розташовані державні органи та які часто відвідуються громадянами з метою здійснення ними права на звернення та на отримання адміністративних послуг відповідно до законодавства;

- отримання державної підтримки здійснення заходів із забезпечення (підвищення рівня) енергетичної ефективності будівель (крім випадків, коли такі заходи здійснюються фізичними особами, які не є суб’єктами господарювання).

У сертифікаті енергетичної ефективності будівлі зазначатиметься клас енергетичної ефективності будівлі та/або її відокремленої частини, визначений виконавцем робіт (надавачем послуг) у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель) й інформація щодо викидів двоокису вуглецю.

Сертифікат енергетичної ефективності будівлі стане складовою частиною паспорта об’єкта будівництва, а строк дії сертифіката становитиме 10 років.

Для поступового підвищення енергетичної ефективності будівель Кабінетом Міністрів України затверджуватиме національний план збільшення кількості будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії, який надаватиметься для інформування Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

Варто зазначити, що наразі в Україні відсутнє спеціальне законодавство в сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель, а прийняття цього законопроекту є одним із важливих зобов’язань України з імплементації у національне законодавство вимог Директиви Європейського Парламенту та Ради ЄС 2010/31/ЄС «Про енергетичну ефективність будівель» в рамках виконання ратифікованого Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Квітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13
13.04.2019 14:00:00 - Писанкарство
14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26
26.04.2019 09:30:00 - Legal Medical Forum
27 28
29 30 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
13.04.2019 14:00:00 - Писанкарство
26.04.2019 09:30:00 - Legal Medical Forum
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика