Відкрити фірму в Польщі
НовиниУкраїна

Уряд пропонує вдосконалити управління в державних банках

19.10.2017 / 19:41
654
+A
-a

Уряд пропонує вдосконалити управління в державних банках

Верховною Радою України вже прийнято низку законів, які направлені на удосконалення корпоративного управління. Деякі з них навіть набули чинності. На черзі вдосконалення управління державними банками. Саме це пропонується в урядовому законопроекті № 7180.

Як пояснюють автори, законопроект розроблено з метою «докорінного перегляду принципів та механізмів корпоративного управління державними банками». Безпосередньо документом вносяться зміни до законів України «Про банки і банківську діяльність», «Про управління об’єктами державної власності» та низки кодексів.

Утім, головні зміни внесено до профільного закону. Зокрема, пропонується передбачити, що наглядова рада державного банку складається із семи членів, з яких п’ять членів повинні бути незалежними, а два члени - представниками держави.

Встановлено і перелік критеріїв, яким повинні відповідати незалежні члени наглядової ради та представники держави у наглядовій раді державного банку.

«Не допускається призначення особи на посаду члена наглядової ради державного банку, якщо таке призначення може призвести до конфлікту інтересів. Не може бути членом наглядової ради державного банку особа, яка має не погашену або не зняту в установленому законодавством порядку судимість, та/або яка піддавалася адміністративному стягненню за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією», - йдеться у тексті законопроекту.

Крім того втановлено, що незалежним членом наглядової ради державного банку не може бути особа, яка в тому числі :

є або протягом останніх п’яти років була керівником цього державного банку (крім незалежного члена наглядової ради) та/або його, філії, представництва та/або іншого відокремленого підрозділу чи юридичної особи, у якій цей державний банк має істотну участь;

є або протягом останніх трьох років була працівником цього державного банку та/або його філії, представництва та/або іншого відокремленого підрозділу чи юридичної особи, у якій цей державний банк має істотну участь;

є пов’язаною особою цього державного банку;

отримує або протягом останніх трьох років отримувала від цього державного банку або юридичних осіб, у яких цей державний банк має істотну участь, істотні доходи, крім доходів у вигляді винагороди за виконання функцій члена наглядової ради (при цьому істотними є доходи, які перевищують 5 відсотків сукупного річного доходу такої особи за відповідний рік) тощо.

Для визначення претендентів на посади членів наглядової ради державного банку Кабінет Міністрів України утворює конкурсну комісію, до складу якої входять три представники від Президента України та три представники від Кабінету Міністрів України.

Претенденти на посади незалежних членів наглядової ради державного банку визначаються шляхом конкурсного відбору в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, виключно із числа кандидатів, відібраних на умовах відкритого конкурсу компанією з добору персоналу, що має не менш як десятирічний міжнародний досвід надання послуг з добору керівного складу провідних світових банків.

Крім того, законопроект вносить зміни до Кримінального кодексу України, якими встановлено відповідальність за незаконне втручання в діяльність посадових осіб державного банку.

Так, Кодекс доповнено новою статтею, яка передбачає, що незаконний вплив у будь-якій формі на члена наглядової ради або правління державного банку з метою перешкодити виконанню ним посадових обов’язків або домогтися прийняття органами державного банку рішень, що завідомо суперечать інтересам державного банку, карається штрафом від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року, або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк до одного року.

У разі прийняття документа, на думку розробників, буде вдосконалено механізми корпоративного управління в державних банках, що у свою чергу забезпечить створення ізольованої від політичного впливу системи управління діяльністю державних банків.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Процедура в українському праві: на шляху до колапсу donum auctoris Процедура в українському праві: на шляху до колапсу
Право не терпить приблизності у правилах, які встановлюють процес народження норми права, і право не може сприйня...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі? Справа Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі?
Петро був одним із тих багатьох студентів київських вишів, які жалкували, що приїхали «підкорювати столицю» не на...
Травень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5 6
7 8
08.05.2018 13:30:00 - Criminal Insanity in Canada
9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21
21.05.2018 09:30:00 - Intax Forum Ukraine
22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
ЗАХОДИ
08.05.2018 13:30:00 - Criminal Insanity in Canada
21.05.2018 09:30:00 - Intax Forum Ukraine
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика