Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

Уряд розглядатиме лише ті петиції, які зберуть 25 000 голосів за 3 місяці

11.08.2016 / 09:12
1506
+A
-a

Уряд розглядатиме лише ті петиції, які зберуть 25 000 голосів за 3 місяці

30 липня набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22 липня 2016 р. № 457 «Про затвердження Порядку розгляду електронної петиції, адресованої Кабінету Міністрів України», якою визначено вимоги до петицій, які подаються на розгляд уряду, в також умови та порядок їх розгляду.

Постанова визначає, що громадяни можуть звернутися з петиціями до Кабінету Міністрів України безпосередньо через офіційний веб-сайт уряду або через веб-сайт громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів громадян на підтримку петиції.

Автор (ініціатор) петиції або громадське об’єднання заповнюють спеціальну форму на Урядовому порталі та розміщують текст петиції. Під час заповнення форми автор (ініціатор) петиції зазначає прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання, контактний телефон, а також адресу електронної пошти.

Громадське об’єднання, яке зібрало підписи громадян на підтримку петиції, під час заповнення форми зазначає своє найменування, відомості про державну реєстрацію громадського об’єднання, місцезнаходження, а також прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання керівника (особи, уповноваженої представляти громадське об’єднання).

Автор петиції повинен ідентифікуватися на Урядовому порталі або веб-сайті громадського об’єднання, зокрема, за допомогою електронних систем ідентифікації «Bank-ID», SMS-повідомлень, електронного цифрового підпису тощо.

Неправдиві відомості є підставою для відмови в її оприлюдненні або для виключення з режиму оприлюднення.

У петиції мають бути викладені суть звернення та пропозиції. У заголовку петиції зазначається її короткий зміст. Петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

Петиція оприлюднюється на Урядовому порталі протягом двох робочих днів з дня надіслання її автором. Дата оприлюднення петиції на Урядовому порталі, веб-сайті громадського об’єднання є датою початку збору підписів громадян на її підтримку.

Петиція розглядається за умови збору на її підтримку не менш як 25000 підписів громадян протягом не більше ніж трьох місяців з дня її оприлюднення. Розгляд петиції, яка набрала необхідну кількість підписів, здійснюється невідкладно, але не більше ніж протягом десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

Секретаріат протягом одного робочого дня після дати початку розгляду петиції надсилає її відповідним органам виконавчої влади для розгляду порушених у ній питань. Відповідні органи виконавчої влади протягом двох робочих днів після надходження петиції надсилають органові виконавчої влади, який визначений у листі Секретаріату першим, пропозиції щодо її підтримки або непідтримки з відповідним обґрунтуванням.

Зазначений орган протягом трьох робочих днів готує узагальнені пропозиції щодо підтримки або непідтримки Прем’єр-міністром України петиції з відповідним обґрунтуванням із зазначенням позиції інших органів виконавчої влади та надсилає їх Секретаріатові за підписом керівника разом із завізованим ним проектом відповіді автору (ініціатору) петиції або громадському об’єднанню.

Секретаріат протягом двох робочих днів після отримання пропозицій, що надійшли від зазначеного першим у листі Секретаріату органу виконавчої влади, опрацьовує їх та передає керівництву Секретаріату для доповіді Прем’єр-міністру України.

У разі подання пропозиції щодо підтримки Прем’єр-міністром України петиції разом з такою пропозицією за потреби подаються проекти резолюцій щодо підготовки відповідних проектів нормативно-правових актів, спрямованих на вирішення порушених у петиції питань.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Правовий цинізм: шлях до самознищення donum auctoris Правовий цинізм: шлях до самознищення
Правовий цинізм виявляється у невиконанні правових приписів через політичну доцільність. Правовий цинізм виявляєт...
Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість Феміда Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість
Судові справи, рішення по яких не вдається отримати роками, завжди були проблемою судової системи України. Останн...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – зна...
Вересень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5
05.09.2018 14:00:00 - ІВА ЄКА Форум 2018
6 7 8 9
10 11
11.09.2018 09:00:00 - LAW OF RAISING US CAPITAL
12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
ЗАХОДИ
05.09.2018 14:00:00 - ІВА ЄКА Форум 2018
11.09.2018 09:00:00 - LAW OF RAISING US CAPITAL
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика