НовиниУкраїна

Уряд визначив, як працюватиме автоматизована система держнагляду

19.06.2017 / 12:45
1153
+A
-a

Уряд визначив, як працюватиме автоматизована система держнагляду

Уряд затвердив механізм функціонування інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю), внесення відомостей до неї та строки розміщення цих відомостей. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 року № 387.

Держателем системи є Державна регуляторна служба, що забезпечує її створення та функціонування.

Безпосередньо система забезпечує доступ суб’єктів господарювання та органів державної влади, органів місцевого самоврядування до інформації про заходи державного нагляду (контролю) з використанням Інтернету.

Як зазначається в документі, система призначена для автоматизованого виявлення суб’єктів господарювання, які на відповідний плановий період включені до річних планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) одночасно кількох органів державного нагляду (контролю), та формування проекту плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на плановий період.

Доступ суб’єктів наповнення до системи надається на підставі договору, укладеного з державним підприємством.

Усі суб’єкти наповнення представлені окремими персональними електронними кабінетами в системі, доступ до яких здійснюється з використанням електронного цифрового підпису з посиленим сертифікатом відкритих ключів на захищеному носії.

Система надає функціональні можливості для електронної комунікації в режимі реального часу між суб’єктами наповнення та користувачами.

Система розроблена з урахуванням забезпечення сумісності та взаємодії з іншими інформаційними системами та мережами, що складають державні інформаційні ресурси.

Система забезпечує можливість отримання відомостей з Єдиного державного порталу адміністративних послуг та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Доступ до відомостей системи (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних), визначених у частині другій статті 4-1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», здійснюється через відкритий інформаційний ресурс Інтернету та є безоплатним.

Передбачається, що функціональні можливості системи забезпечують:

 пошук за ключовими словами в полях опису найменування або ідентифікаційного коду згідно з ЄДРПОУ юридичних осіб та прізвища, імені, по батькові фізичних осіб - підприємців;

 класифікацію та пошук заходів державного нагляду (контролю) за формою їх проведення;

 формування річних планів органів державного нагляду (контролю), плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на плановий період та звітів про стан виконання зазначених планів;

 захист даних від несанкціонованого доступу, знищення, модифікації шляхом здійснення організаційних і технічних заходів, упровадження засобів та методів технічного захисту інформації тощо.

Суб’єкти наповнення органів державного нагляду (контролю) не пізніше 15 жовтня року, що передує плановому, забезпечують внесення до системи відомостей про заходи державного нагляду (контролю) щодо тих суб’єктів господарювання, діяльність яких підлягає плановим заходам державного нагляду (контролю) у плановому періоді, із зазначенням визначених відомостей.

Проект плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на плановий період складається системою за формою згідно з додатком та оприлюднюється на веб-сторінці із загальним доступом не пізніше 17 жовтня року, що передує плановому.

У разі потреби органи державного нагляду (контролю) узгоджують між собою інші дати початку та строки здійснення комплексних планових заходів державного нагляду (контролю).

Узгоджені пропозиції щодо зміни дати початку та строку здійснення комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) надсилаються органами державного нагляду (контролю) до ДРС не пізніше 1 листопада року, що передує плановому.

Звіт про виконання річних та комплексного планів заходів державного нагляду (контролю) за попередній рік суб’єкти наповнення вносять до системи до 1 квітня планового року.

Крім того, встановлені вимоги до захисту інформації, розміщеної в системі.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про основні виклики судової реформи, шляхи повернення довіри до суду та поради адвокатам під час «Діалогу з Верховним судом» у Львові Феміда Про основні виклики судової реформи, шляхи повернення довіри до суду та поради адвокатам під час «Діалогу з Верховним судом» у Львові
З ініціативи львівського осередку Асоціації правників України 15 лютого у Львові відбулося засідання на тему: ...
«Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою Справа «Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою
Декілька років тому суспільство сколихнули численні випадки самогубств серед дітей, багато з яких, як виявилось, бу...
Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6
06.02.2019 08:30:00 - Legal Banking Forum 2019
7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
ЗАХОДИ
06.02.2019 08:30:00 - Legal Banking Forum 2019
19.02.2019 13:00:00 - Насіннєвий форум 2019
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика