НовиниУкраїна

Уряд встановив, як проводитиметься службове розслідування стосовно високопосадовців

30.06.2016 / 16:07
6219
+A
-a

Уряд встановив, як проводитиметься службове розслідування стосовно високопосадовців

Уряд затвердив Порядок проведення службового розслідування Національним агентством з питань державної служби або його територіальними органами стосовно керівника державної служби в державному органі чи державного службовця вищого органу. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 року № 393.

Новий порядок проведення службового розслідування визначає механізм проведення службового розслідування стосовно керівника державної служби в державному органі чи державного службовця вищого органу за фактом подання скарги державного службовця, у разі порушення наданих Законом України "Про державну службу" прав або виникнення перешкод в реалізації прав державного службовця.

Зокрема, службове розслідування  проводиться за фактом подання скарги державного службовця. У разі подання анонімної скарги таке розслідування не проводиться.

З метою перевірки фактів, зазначених у скарзі державного службовця, уповноважений орган може залучати до проведення службового розслідування відповідних фахівців, крім посадових осіб державного органу, що особисто заінтересовані в його результатах, а також посадових осіб прямо підпорядкованих керівникові державної служби в державному органі чи державному службовцеві вищого органу, що порушив права державного службовця, встановлені Законом, або створив перешкоди у реалізації таких прав.

Строк проведення службового розслідування становить не більш як один місяць, і у разі потреби зазначений строк може бути збільшений уповноваженим органом, але не більш як до двох місяців.

Державний службовець, стосовно якого проводиться службове розслідування, може бути відсторонений від виконання посадових обов’язків відповідно до вимог статті 72 Закону "Про державну службу".

Державний службовець, стосовно якого проводиться службове розслідування, має право:

1) надавати пояснення (в тому числі письмові), а також документи та матеріали і їх копії щодо обставин, які досліджуються;

2) порушувати клопотання про одержання і залучення до матеріалів службового розслідування документів, додаткових пояснень від осіб, яким відомі обставини, які досліджуються;

3) бути присутнім під час вжиття відповідних заходів;

4) подавати скарги на дії членів комісії з проведення службового розслідування керівникові уповноваженого органу або до суду;

5) звертатися з обґрунтованим письмовим клопотанням до голови комісії з проведення службового розслідування або керівника уповноваженого органу про виключення із складу комісії осіб, які особисто заінтересовані у результатах такого розслідування;

6) ознайомитися після завершення службового розслідування з його висновком та матеріалами;

7) подавати зауваження під час проведення службового розслідування та до висновку щодо його проведення.

За результатами службового розслідування складається висновок щодо його проведення, в якому зазначаються дані про наявність або відсутність у діях державного службовця, стосовно якого проводилося службове розслідування, дисциплінарного проступку та підстави для притягнення його до дисциплінарної відповідальності; обставини, що пом’якшують або обтяжують відповідальність державного службовця, стосовно якого проводилося службове розслідування; вимога щодо безумовного поновлення порушених прав державного службовця, встановлених Законом, або усунення перешкод у їх реалізації.

У разі виявлення уповноваженим органом за результатами проведення службового розслідування фактів порушення державним службовцем, стосовно якого проводилося таке розслідування, прав державного службовця, встановлених Законом, або створення перешкод у реалізації таких прав державний службовець, стосовно якого проводилося службове розслідування, притягається до відповідальності у порядку, встановленому законом, порушені права підлягають безумовному поновленню, а перешкоди — усуненню.

У разі виявлення за результатами службового розслідування ознак злочину або адміністративного правопорушення уповноважений орган повідомляє відповідним правоохоронним органам в установленому порядку.


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про основні виклики судової реформи, шляхи повернення довіри до суду та поради адвокатам під час «Діалогу з Верховним судом» у Львові Феміда Про основні виклики судової реформи, шляхи повернення довіри до суду та поради адвокатам під час «Діалогу з Верховним судом» у Львові
З ініціативи львівського осередку Асоціації правників України 15 лютого у Львові відбулося засідання на тему: ...
«Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою Справа «Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою
Декілька років тому суспільство сколихнули численні випадки самогубств серед дітей, багато з яких, як виявилось, бу...
Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6
06.02.2019 08:30:00 - Legal Banking Forum 2019
7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
ЗАХОДИ
06.02.2019 08:30:00 - Legal Banking Forum 2019
19.02.2019 13:00:00 - Насіннєвий форум 2019
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика