Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

Уряд затвердив новий порядок розпорядження геологічною інформацією

12.11.2018 / 10:25
1344
+A
-a

Уряд затвердив новий порядок розпорядження геологічною інформацією

Кабінет Міністрів України своє постановою від 07 листопада 2018 року № 93 затвердив Порядок розпорядження геологічною інформацією.

Порядок визначає процедуру розпорядження (надання у користування і продаж) геологічною інформацією про надра, отриманою за результатами робіт з геологічного вивчення надр, експлуатації родовищ корисних копалин або використання надр з іншою метою.

Геологічна інформація – зафіксовані на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді відомості та/або дані геологічного, геофізичного, геохімічного, гідрогеологічного, інженерно-геологічного, геолого-економічного, технологічного, еколого-геологічного, фізико-географічного, геодезичного, геоастрономічного, аерокосмічного, петрографічного, палеонтологічного змісту, що характеризують геологічну будову надр, родовища корисних копалин, склад сировини та властивості гірських порід, руд, мінералів, вуглеводнів, підземних вод, а також інші якісні та кількісні параметри, показники та ознаки надр.

Первинна геологічна інформація – відомості та/або дані, отримані під час користування надрами у результаті проведення досліджень геологічних об’єктів в їх природному заляганні, зразках, пробах, а також моніторингу стану, користування та охорони надр, а саме:

документація маршрутів, об’єктів і пунктів спостереження (в тому числі шахт, розрізів, кар’єрів, родовищ, проявів, гірничих виробок, свердловин, водних об’єктів тощо);

зразки (матеріальні носії) гірських порід, керна, пластових рідин, флюїдів, інших природних утворень та їх опис, польові журнали відбору зразків і проб природних геологічних матеріалів, розподілу зразків і проб за видами аналізів;

каталоги координат і картограми геологічних об’єктів, площ робіт, профілів, свердловин, пунктів спостережень і відбору проб;

звіти і матеріали лабораторно-аналітичних досліджень;

документація польових геологогеофізичних спостережень, цифрові записи всіх видів спостережень;

результати попередньої обробки польових спостережень, у тому числі в цифровому вигляді, польова графіка;

документація щодо проведення гірничопрохідницьких і бурових робіт;

документація щодо проведення свердловинних досліджень і випробувань;

документація щодо проведення моніторингу стану надр.

Вторинна (оброблена) геологічна інформація – збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді відомості та/або дані, отримані за всіма видами і стадіями геологорозвідувальних робіт, видами користування надрами у результаті обробки, інтерпретації та аналізу первинної геологічної інформації, а саме:

звіти і матеріали за результатами всіх видів і стадій геологорозвідувальних робіт, в тому числі звіти за свердловинами;

звіти за результатами науково-дослідних і тематичних робіт з геологічного вивчення надр;

карти геолого-геофізичного змісту (в тому числі геологічні, мінерагенічні, гідрогеологічні, геофізичні, геохімічні, інженерно-геологічні, геоекологічні, родовищ, підрахунку запасів тощо);

бюлетені державного моніторингу стану надр і режиму підземних вод;

протоколи затвердження виявлених запасів і ресурсів корисних копалин та кондицій на мінеральну сировину;

бази геологічних даних та інформаційні масиви геологічної інформації про надра (цифрові та графічні файли, сканобрази), геоінформаційні проекти, складені за результатами проведення робіт з геологічного вивчення надр.

Геологічна інформація підлягає обов’язковому збереженню її власниками та/або юридичними чи фізичними особами, яким надано право користування такою інформацією.

Геологічна інформація є об’єктом цивільно-правових відносин і може використовуватися як внесок до статутного капіталу юридичних осіб.

Геологічна інформація, створена (придбана) за кошти державного бюджету, є державною власністю.

Первинна геологічна інформація, що є державною власністю, підлягає обов’язковій передачі до Державного сховища геологічної інформації та кам’яного матеріалу (після його створення). Порядок функціонування Державного сховища геологічної інформації та кам’яного матеріалу і порядок передачі до нього первинної геологічної інформації затверджуються Мінприроди.

Геологічна інформація, створена (придбана) за власні кошти юридичних та фізичних осіб, є їх власністю. Власник геологічної інформації повідомляє Держгеонадрам про її створення, придбання, передачу ним права власності на геологічну інформацію чи права користування нею.

В угоді про умови користування надрами під час отримання спеціального дозволу на користування надрами зазначається обов’язок надрокористувача повідомляти Держгеонадрам про створення, придбання геологічної інформації, передачу права власності на геологічну інформацію чи права користування нею.

Відомості про геологічну інформацію незалежно від виду та форми власності підлягають обліку у каталозі відомостей про геологічну інформацію, що ведеться державним науково-виробничим підприємством «Державний інформаційний геологічний фонд України», в порядку, визначеному Мінприроди.

До каталогу передаються та вносяться такі відомості про геологічну інформацію: вид геологічної інформації (первинна або вторинна); назва геологічної інформації; дата створення геологічної інформації; інформація про власника геологічної інформації (для юридичних осіб –найменування, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ, місцезнаходження; для фізичних осіб – прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання);місце проведення робіт або місцезнаходження родовищ корисних копалин.

Інформація про створення, придбання, передачу права власності на геологічну інформацію або надання права користування геологічною інформацією підлягає внесенню підприємством «Геоінформ України» до каталогу протягом п’яти робочих днів з дня надходження повідомлення від власника геологічної інформації.

Розкриття змісту геологічної інформації, що створена (придбана) за власні кошти юридичних та фізичних осіб і відомості про яку обліковуються у каталозі, здійснюється виключно за письмовою згодою та на умовах, визначених власником такої інформації.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом Феміда Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом
Проект «Право-Justice» надає підтримку реформ у сфері правосуддя, серед яких - перезавантаження судової влади через...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
31.05.2019 13:00:00 - Lviv Legal Business Forum
1 2
ЗАХОДИ
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
25.05.2019 10:00:00 - Forum «Legal Business for Young»
31.05.2019 13:00:00 - Lviv Legal Business Forum
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика