Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

Уряд змінив порядок проведення службових розслідувань

19.09.2017 / 16:38
2805
+A
-a

Уряд змінив порядок проведення службових розслідувань

Уряд удосконалив порядок проведення службового розслідування, розширивши його дію в частині корупційного правопорушення на осіб, які Законом України «Про запобігання корупції» прирівнюються до осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України № 691 від 13 вересня 2017 року.

Документ визначає, що розслідування проводять, зокрема, у випадку невиконання або неналежного виконання чиновником службових обов’язків, перевищення своїх повноважень, що призвело до людських жертв або заподіяло значну матеріальну чи моральну шкоду і з метою виявлення причин та умов, що призвели до вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення.

За анонімними повідомленнями, заявами та скаргами службове розслідування не проводиться, крім випадків, коли анонімне повідомлення стосується порушення вимог Закону та наведена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Строк службового розслідування не може перевищувати двох місяців. Він не включає час тимчасової втрати працездатності особою, стосовно якої проводиться розслідування, час її перебування у відпустці або службовому відрядженні чи відсутності з інших причин.

До проведення службового розслідування можуть залучатися вчені, працівники органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Члени комісії, що проводить розслідування, мають попередити про реальний чи потенційний конфлікт інтересів.

Рішення про відсторонення від посади особу, стосовно якої проводить розслідування, приймає її керівник або суд.

Члени комісії мають право отримувати усні чи письмові пояснення від колег суб’єкта перевірки і консультації спеціалістів з питань службового розслідування, вивчати з виїздом на місце відповідні документи, у разі потреби знімати з них копії, а також робити аудіозаписи розмов (за погодженням).

У разі прийняття рішення щодо притягнення чиновника до відповідальності комісія пропонує вид дисциплінарного стягнення, передбаченого законодавством. Під час визначення виду дисциплінарного стягнення члени комісії повинні враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу особи.

У разі виявлення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення комісія складає відповідний акт. Члени комісії мають право викласти письмово свою окрему думку, яка додається до акта.

За результатами розгляду акта керівник органу приймає протягом 10 днів відповідне рішення.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Невідворотність покарання в українському праві donum auctoris Невідворотність покарання в українському праві
Право набуває здатності виконати соціальні функції внаслідок чималої кількості чинників, серед яких не другорядни...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство Справа Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство
Щоб відвернути підозру від себе чи приховати докази та факти, люди вибудовують плани та вигадують справжні історі...
Червень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
2 3
4 5 6 7
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
ЗАХОДИ
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика