НовиниУкраїна

В Асоціації правників ініціюють ведення реєстру порушення прав адвоката

25.03.2016 / 09:04
3641
+A
-a

В Асоціації правників ініціюють ведення реєстру порушення прав адвоката

За результатами обговорення правниками питань порушення прав і гарантій адвокатської діяльності та посягання на безпеку адвокатів, у межах Асоціації правників України була створена Ініціативна група по захисту прав адвокатів, яка буде вести публічний реєстр порушень прав адвоката з максимальним оприлюдненням виявлених фактів та пропонувати зміни для реформування адвокатури.

Як повідомляє Асоціація правників України, ініціативну групу по захисту прав адвокатів було створено в ході обговорень в рамках круглого столу «Порушення прав і гарантій адвокатської діяльності та посягання на безпеку адвокатів як загроза правосуддю».

Ініціатори створення групи захисту прав адвокатів зазначили, що адвокатська спільнота сьогодні як ніколи стурбована збільшенням випадків порушень прав адвокатів та найбільше - широким поширенням зазіхань на безпеку, майно і житло адвокатів. Тому, маючи на меті створити ефективні засоби самозахисту у випадку порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, було створено Ініціативну групу по захисту прав адвокатів, робота якої буде спрямована на забезпечення безпечного здійснення адвокатської діяльності.

Під час першої зустрічі учасники обговорили необхідність розширення складу ініціативної групи, до якої мають входити представники всіх профільних організацій – «лідерів думок» юридичної спільноти, зокрема Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів міста Києва та Київської області, Координаційного центру з надання правової допомоги.

За результатами першої зустрічі було ухвалено рішення вести публічний реєстр порушень прав адвоката з максимальним оприлюдненням виявлених фактів, запропонувати зміни до чинного законодавства, які б зрівняли процесуальні статуси адвоката та представника правоохоронної системи, проводити акції прямої дії, організовувати прес-конференції  тощо.

Варто зазначити, що професійні права адвоката, гарантії адвокатської діяльності гарантуються Конституцією України й закріплені у Законі «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Відповідно до статті 23 Закону забороняються будь-які втручання і перешкоди здійсненню адвокатської діяльності та вимагання відомостей, що є адвокатською таємницею. З цього питання адвоката не може бути допитано, крім випадків, якщо особа, яка довірила відповідні відомості, звільнила цих осіб від обов’язку зберігати таємницю в порядку, передбаченому законом. Проведення стосовно адвоката оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій, що можуть проводитися виключно з дозволу суду, здійснюється на підставі судового рішення, ухваленого за клопотанням Генерального прокурора України, його заступників, прокурора Автономної Республіки Крим, області, міста Києва та міста Севастополя. Також забороняється проведення огляду, розголошення, витребування чи вилучення документів, пов’язаних із здійсненням адвокатської діяльності. Законом адвокату гарантується рівність прав з іншими учасниками провадження, дотримання засад змагальності і свободи в наданні доказів та доведенні їх переконливості. Життя, здоров’я, честь і гідність адвоката та членів його сім’ї, їх майно перебуває під охороною держави, а посягання на них тягнуть відповідальність, передбачену законом. Крім того, адвокату гарантується право на забезпечення безпеки під час участі у кримінальному судочинстві в порядку, встановленому законом.

Законом забороняється залучати адвоката до конфіденційного співробітництва під час проведення оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій, якщо таке співробітництво буде пов’язане або може призвести до розкриття адвокатської таємниці, а також втручання у приватне спілкування адвоката з клієнтом. Також забороняється внесення подання слідчим, прокурором, а також винесення окремої ухвали (постанови) суду щодо правової позиції адвоката у справі, втручання у правову позицію адвоката.

У разі затримання адвоката або застосування до нього запобіжного заходу орган або посадові особи, які вчинили такі дії, зобов’язані негайно повідомити про це відповідну раду адвокатів регіону. Повідомлення про підозру адвоката у вчиненні кримінального правопорушення може бути здійснене виключно Генеральним прокурором України, його заступником, прокурором Автономної Республіки Крим, області, міста Києва та міста Севастополя. Забороняється притягати до кримінальної чи іншої відповідальності адвоката (особу, стосовно якої припинено або зупинено право на заняття адвокатською діяльністю) або погрожувати застосуванням відповідальності у зв’язку із здійсненням ним адвокатської діяльності згідно із законом. До того ж не можуть бути підставою для притягнення адвоката до відповідальності його висловлювання у справі, у тому числі ті, що відображають позицію клієнта, заяви у засобах масової інформації, якщо при цьому не порушуються професійні обов’язки адвоката.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право і економіка в українських реаліях donum auctoris Право і економіка в українських реаліях
Економіка держави є залежною від соціальних інститутів, серед яких право відіграє важливу, а інколи вирішальну роль
Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість Феміда Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість
Судові справи, рішення по яких не вдається отримати роками, завжди були проблемою судової системи України. Останнім...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – значн...
Листопад 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24
24.11.2018 09:00:00 - IX Criminal Law School
25
26 27 28 29 30 1 2
ЗАХОДИ
24.11.2018 09:00:00 - IX Criminal Law School
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика