Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

В обласних управліннях юстиції запроваджується прийом громадян у режимі відеоконференції

02.03.2016 / 09:13
2975
+A
-a

В обласних управліннях юстиції запроваджується прийом громадян у режимі відеоконференції

У головних територіальних управліннях юстиції в областях та у Києві стартує пілотний проект - розгляд звернень і особистий прийом громадян посадовими особами в режимі відеоконференц-зв’язку. Це передбачено наказом Міністерства юстиції України від 10 лютого 2016 року № 365/5.

Згідно з нововведеннями особи, які бажають записатися на особистий прийом або подати звернення у режимі відеоконференц-зв’язку, мають пройти відповідну реєстрацію на веб-порталі.

Після заповнення відвідувачем реєстраційної форми та завершення реєстрації засобами веб-порталу надається можливість отримання електронних сервісів щодо прийому громадян та розгляду їхніх звернень посадовими особами в режимі відеоконференц-зв’язку. На веб-порталі розміщуються актуальні графіки особистого прийому громадян із зазначенням посадових осіб відповідного органу, які здійснюють прийом відвідувачів, дати, часу прийому в режимі відеоконференц-зв’язку, а також тривалості сеансу. Тривалість сеансу відеоконференц-зв’язку для одного заявника не може перевищувати 30 хвилин, кожний із сеансів триває рівну кількість хвилин, яка зазначається у графіку особистого прийому громадян при обранні дати та часу сеансу.

Запис на особистий прийом та розгляд звернень у режимі відеоконференц-зв’язку здійснюється зареєстрованими та авторизованими відвідувачами шляхом подання заявки на сеанс відеоконференц-зв’язку  в межах графіка особистого прийому відповідної посадової особи та встановленого часу.

Заявка на сеанс відеоконференц-зв’язку повинна містити:

- стислий виклад мети особистого прийому, опис суті звернення;

- відскановані документи щодо предмета особистого прийому або звернення (за необхідності та у разі наявності таких документів);

- бажані дату та час проведення сеансу відеоконференц-зв’язку в межах запропонованого графіка прийому відповідної посадової особи та встановленого часу.

У разі якщо бажані дата та час вже обрані іншим відвідувачем, засобами веб-порталу відвідувачу пропонується обрати інші вільні дату та час сеансу відеоконференц-зв’язку з відповідною посадовою особою. 

Після надсилання заявки на сеанс відеоконференц-зв’язку  протягом одного робочого дня відвідувачу надходить повідомлення про підтвердження прийняття заявки до попереднього розгляду. Кожна заявка має унікальний реєстраційний номер, який є незмінним.

За результатом попереднього розгляду заявки на сеанс відеоконференц-зв’язку заявка про проведення прийому в обрані відвідувачем дату та час може мати статус:

- підтверджена (звернення прийнято до провадження); 

- відхилена  (у Міністерства юстиції України та його територіальних органів відсутні повноваження щодо вирішення питань по суті звернення, у зв’язку з чим звернення  направлено за належністю до іншого відомства, звернення не прийнято до розгляду з інших підстав, передбачених законодавством); 

- перенесена, якщо питання потребують додаткового вивчення і перевірки (звернення не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення тощо) або якщо проведення сеансу відеоконференц-зв’язку в обрані дату та час є неможливим з технічних або інших причин.

У разі якщо заявка про проведення прийому в обрані відвідувачем дату та час підтверджена, протягом одного дня відвідувачу надсилаються підтвердження часу прийому, логін і пароль для з’єднання та посилання для завантаження клієнтського програмного забезпечення відеоконференц-зв’язку, інструкція з його використання. 

Подавати заявку на особистий прийом у режимі відеоконференц-зв’язку необхідно за сім календарних днів до дати прийому посадової особи відповідно до графіка.

Зауважимо, що до реалізації пілотного проекту залучені такі територіальні підрозділи, де вже можна скористатися новим сервісом Мін’юсту:

 • Головне територіальне управління юстиції у Вінницькій області

 • Головне територіальне управління юстиції у Волинській області

 • Головне територіальне управління юстиції у Дніпропетровській області

 • Головне територіальне управління юстиції у Житомирській області

 • Головне територіальне управління юстиції у Закарпатській області

 • Головне територіальне управління юстиції у Запорізькій області

 • Головне територіальне управління юстиції в Івано-Франківській області

 • Головне територіальне управління юстиції у Київській області

 • Головне територіальне управління юстиції у Кіровоградській області

 • Головне територіальне управління юстиції у Львівській області

 • Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області

 • Головне територіальне управління юстиції в Одеській області

 • Головне територіальне управління юстиції у Полтавській області

 • Головне територіальне управління юстиції у Рівненській області

 • Головне територіальне управління юстиції у Сумській області

 • Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області

 • Головне територіальне управління юстиції у Харківській області

 • Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області

 • Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області

 • Головне територіальне управління юстиції у Черкаській області

 • Головне територіальне управління юстиції у Чернівецькій області

 • Головне територіальне управління юстиції у Чернігівській області

 • Головне територіальне управління юстиції у м. Києві

Варто зазначити, що наказом Міністерства передбачено фіксування ходу, результатів особистого прийому та розгляду звернень громадян у режимі відеоконференц-зв’язку, про що  з початку прийому  модератором повідомляється учасникам сеансу відеоконференц-зв’язку.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Деструктивність (руйнування) громадянського суспільства: протиправні практики donum auctoris Деструктивність (руйнування) громадянського суспільства: протиправні практики
Процес формуваня громадянського суспільства в Україні набув ознак тривалого і суперечливого руху, який у своїй бе...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – зна...
Липень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18
18.07.2018 09:00:00 - Digital Finance & Technology
19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
18.07.2018 09:00:00 - Digital Finance & Technology
Опитування
 • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика