НовиниУкраїна

В Україні запроваджено процедуру атестації судово-психіатричних експертів

12.10.2017 / 17:04
741
+A
-a

В Україні запроваджено процедуру атестації судово-психіатричних експертів

6 жовтня набрав чинності Наказ Міністерства охорони здоров’я України № 889 від 2 серпня 2017 року «Про порядок проведення атестації та присвоєння кваліфікації судового експерта і кваліфікаційних класів судово-психіатричним експертам та позбавлення кваліфікації судового експерта і кваліфікаційних класів судово-психіатричних експертів».

Як зазначено на сайті Координаційного центру з надання БПД, документ впроваджує процедуру атестації судово-психіатричних експертів. Вперше Міністерство затвердило практичні вимоги, яким мають відповідати судово-психіатричні експерти.

Затвердження переліку практичних навичок має підвищити якість роботи служби судово-психіатричної експертизи та спонукатиме судових експертів до отримання нових знань, не обмежуючись програмою підготовки в освітніх закладах.

Державні службовці тепер не матимуть можливості впливати на процес атестації, оскільки вперше вимоги до членів комісії було приведено до Закону України «Про судову експертизу». Замість працівників Міністерства, до складу комісії будуть входити виключно судово-психіатричні експерти, що дає можливість професійній спільноті самостійно регулювати рівень компетентності фахівців. Вони повинні будуть мати стаж практичної роботи за спеціальністю не менше п'яти років. Серед них має бути фахівець з процесуальних питань судової експертизи. Члени комісії беруть участь у роботі комісії на громадських засадах.

Кваліфікаційні класи судових експертів присвоюються залежно від посади, стажу, досвіду роботи та рівня професійних знань. Черговий кваліфікаційний клас може бути присвоєний експерту, який успішно відпрацював у раніше присвоєному кваліфікаційному класі не менше ніж 2 роки. Питання про присвоєння чергового кваліфікаційного класу розглядається за поданням керівника закладу, в якому працює лікар. Експерти проходять атестацію на підтвердження кваліфікації не рідше одного разу на п'ять років.

Якщо експерт перейшов на посаду, яка відповідає нижчому кваліфікаційному класу або залишив роботу, на яку потім повернувся, за ним зберігається присвоєний кваліфікаційний клас.

Експерт, якому відмовили у присвоєнні (підтвердженні) кваліфікації, може повторно пройти атестацію не раніше ніж через рік. Рішення про відмову може бути оскаржене в судовому порядку.

У разі прийняття рішення про присвоєння кваліфікації експерту протягом 10 робочих днів видається свідоцтво про присвоєння кваліфікації судового експерта або робиться відмітка у ньому про продовження строку його дії.

Строк дії свідоцтва становить п’ять років та продовжується після підтвердження судово-психіатричним експертом кваліфікації на строк п’ять років. У разі звільнення у свідоцтві робиться відмітка про його анулювання і до Міністерства юстиції України направляється подання про внесення відповідної інформації до Державного реєстру атестованих судових експертів. Якщо строк дії свідоцтва не продовжений, документ вважається недійсним.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Невідворотність покарання в українському праві donum auctoris Невідворотність покарання в українському праві
Право набуває здатності виконати соціальні функції внаслідок чималої кількості чинників, серед яких не другорядни...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство Справа Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство
Щоб відвернути підозру від себе чи приховати докази та факти, люди вибудовують плани та вигадують справжні історі...
Червень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
2 3
4 5 6 7
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
ЗАХОДИ
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика