Представництво інтересів в судах
НовиниУкраїна

В Україні запустять електронний моніторинг правопорушників

18.10.2018 / 10:40
1001
+A
-a

В Україні запустять електронний моніторинг правопорушників

Заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов заявив про необхідність розроблення концепції та механізму застосування електронного моніторингу в Україні.  Про це йдеться на сайті Мін’юсту.

«Насамперед необхідно вирішити організаційні питання впровадження цієї системи: провести аналіз масштабів впровадження, розробити відповідну концепцію, внести зміни до законодавства задля формування правових підстав використання електронних браслетів, розробити методичне забезпечення та провести навчання персоналу», - наголосив Денис Чернишов.

Керівник проекту НОРЛАУ в Україні Віллі Гілл запевнив у підтримці України в питанні впровадження електронного моніторингу. За його словами, насамперед буде створено міжнародну робочу групу, яка, враховуючи досвід застосування системи електронного моніторингу, зокрема, в Норвегії та Латвії, розробить Концепцію такої роботи з правопорушниками в Україні, в якій будуть прописані всі кроки, необхідні для успішного та ефективного впровадження електронного моніторингу в нашій державі. 

Для початку планується відпрацювання усіх організаційних, законодавчих та матеріально-технічних питань, що можуть виникнути у зв’язку із зміною концептуального підходу в роботі з певною категорією правопорушників.

«Попереду чимало клопіткої роботи, адже потрібно сформувати правові підстави застосування електронного моніторингу в Україні, провести навчання працівників системи пробації, розробити методичні матеріали, розробити програмне забезпечення, передбачити дотримання вимог захисту персональних даних тощо. Ми готові разом з нашими партнерами з Латвії, Болгарії, Хорватії та інших країн допомогти Україні реалізувати цей проект»,- заявив Віллі Гілл.

Водночас директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук запропонував реалізувати зазначений пілот на базі м. Біла Церква. За його словами, попередньо вже проведено відповідні перемовини з мером м. Біла Церква та отримано зацікавлення у впровадженні такої системи нагляду за правопорушниками.

«Підтримка місцевої влади і зацікавлення громади у змінах – це вже вагомий фактор для ефективного впровадження нових для України методів роботи із правопорушниками. На базі цього міста ми зможемо поєднати електронний моніторинг та систему впливу, яку використовують зараз органи пробації у роботі з особами, які перебувають у конфлікті із законом. Наша мета – зміцнення безпеки суспільства. І для Білої Церкви це питання є надзвичайно актуальним», - сказав Олег Янчук.

Керівник NORLAU Проекту Пробації Віллі Гілл підтримав таку пропозицію, зауваживши при цьому, що для зручності професійну підготовку кадрів можна буде здійснювати на базі Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України, де вже успішно реалізовано низку інших проектів.

Додамо,відповідно до Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року передбачено розроблення концепції застосування електронного моніторингу до суб’єктів пробації під час їх перебування на обліку в органах пробації.

Рік тому, на етапі започаткування роботи щодо впровадження електронного моніторингу в Україні, було здійснено аналіз та узагальнено інформацію про категорії суб’єктів пробації і орієнтовну чисельність осіб, що перебувають на обліку уповноважених органів з питань пробації, до яких можливе застосовування електронного моніторингу:

уповноважені органи з питань пробації:

на яких покладено обов'язок дотримуватися встановлених судом вимог щодо вчинення певних дій, обмеження спілкування, пересування та проведення дозвілля (ст. 76 пункт 6 КК України) - 48 осіб;

вчинили злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152-156 КК України) – 97 осіб;

вчинили злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інших злочинів проти здоров'я населення (ст.ст. 305-327 КК України) – 8548осіб;

вчинили злочини проти життя та здоров'я особи (ст.ст. 115-145 КК України) – 3371 осіб;

звільнені умовно-достроково за поданням уповноважених органів з питань пробації – 95 осіб.

установи виконання покарань:

звільнені за поданням установ виконання покарань – 2796 осіб;

звільнені за особистим зверненням до суду (ст. 539 КПК України) з установ виконання покарань – 831 особа.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Квітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13
13.04.2019 14:00:00 - Писанкарство
14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26
26.04.2019 09:30:00 - Legal Medical Forum
27 28
29 30 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
13.04.2019 14:00:00 - Писанкарство
26.04.2019 09:30:00 - Legal Medical Forum
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика