Представництво інтересів в судах
НовиниУкраїна

В уряді розповіли про особливості нового іспиту для медиків

18.11.2018 / 10:03
887
+A
-a

В уряді розповіли про особливості нового іспиту для медиків

Міністерство освіти та охорони здоров’я відповіло на найпоширеніші питання про новий для українських студентів іспит.

Єдиний державний кваліфікаційний іспит – нова комплексна атестація профільних знань студентів-медиків. Вперше такий екзамен українські студенти складатимуть у 2019 році.

Для чого вводять ЄДКІ

ЄДКІ як сучасний інструмент оцінювання перевіряє рівень знань студентів, що сприятиме випуску з закладів вищої освіти кваліфікованих лікарів.

Загалом впровадження ЄДКІ вирішує такі  важливі завдання для нової якості медосвіти:

об’єктивна екзаменація теоретичних та практичних професійних знань у студентів-медиків;

інтеграція української медицини в світову, адже складові ЄДКІ перевіряють універсальні знання, яким повинен володіти лікар у будь-якій країні світу;

зменшення корупційних ризиків, оскільки міжнародний іспит з основ медицини неможливо купити;

сприяння випуску з університету мотивованого та фахового лікаря, який не відрізняється від професійного лікаря за кордоном.

Коли студенти складатимуть ЄДКІ у 2019 році?

Перший етап ЄДКІ відбудеться у 2019 році для студентів, які є третьокурсниками у 2018-2019 навчальному році.

Графік проведення ЄДКІ затверджений наказом МОЗ України № 1647 від 11.09.2018 та буде оприлюднений на сайті Центру тестування при МОЗ України

Хто складатиме ЄДКІ у 2019 році?

ЄДКІ у 2019 році складатимуть студенти спеціальностей “Медицина”, “Медична психологія”, “Фармація, промислова фармація”, “Стоматологія”, які є третьокурсниками у 2018-2019 навчальному році.

Чи складатимуть ЄДКІ студенти, які у 2018-2019 навчальному році є старшими за третій курс?

Для студентів, які у 2018-2019 навчальному році є старшими за 3 курс, інструментом атестації залишається іспит КРОК, як це відбувалось в попередні роки.

Чи враховуються результати ЄДКІ?

Так, оскільки ЄДКІ є формою атестації.

Що складатимуть студенти четвертих курсів в  2019 році?

Для студентів четвертих курсів у 2019 році планується провести міжнародне моніторингове дослідження якості вищої медичної освіти, результати якого не впливатимуть на рейтинг успішності студента. У якості дослідження буде використано тестові завдання міжнародного іспиту з основ медицини.

Що буде зі студентом, який не склав ЄДКІ?

Кожен із компонентів ЄДКІ можна перескласти один раз за власний кошт, якщо при попередній здачі іспиту студент не набрав мінімальний прохідний бал. Для визначення порогу складання ЄДКІ МОЗ України залучить експертів-тестологів. Якщо студент повторно не складе одну із складових ЄДКІ, він буде відрахований відповідно до статті 46 Закону України “Про вищу освіту”.

Якою мовою буде міжнародний іспит з основ медицини?

Міжнародний іспит з основ медицини проходитиме українською мовою.

Який формат міжнародного іспиту з основ медицини?

Міжнародний іспит з основ медицини відбувається у тестовому форматі з декількома варіантами відповіді.

З якої іноземної мови складатимуть іспит студенти?

У 2019 році студенти складатимуть іспит з тої іноземної мови, яку вивчали в університеті. Надалі з 2020 року  це буде іспит саме з англійської мови, адже це найбільш вживана мова у медичній науці, тому студенту необхідно мати базовий рівень для того, щоб отримувати сучасні та актуальні знання.

Що робити, якщо навчальні плани не відповідають іноземним навчальним планам, щоб скласти міжнародний іспит з основ медицини?

Міжнародний іспит з основ медицини перевіряє наукове медичне знання, котре є міжнародним та однаковим в усьому світі і яке повинен знати кожен лікар.

В свою чергу, заклади медичної освіти мають повну автономію у розробці навчальних планів відповідно до Закону України “Про вищу освіту”. Це значить, що університети самі визначають оптимальні шляхи для отримання студентами знань і, відповідно, несуть відповідальність за якість освіти, яку вони пропонують студентам.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом Феміда Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом
Проект «Право-Justice» надає підтримку реформ у сфері правосуддя, серед яких - перезавантаження судової влади через...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика