НовиниУкраїна

Верховна Рада підтримала програму дій, запропоновану новим урядом

15.04.2016 / 09:05
13257
+A
-a

Верховна Рада підтримала програму дій, запропоновану новим урядом

Вчора Верховна Рада з третьої спроби схвалила програму діяльності нового Кабінету Міністрів, який очолив Володимир Гройсман.

Під час представлення своєї програми, Гройсман пообіцяв, що її основою стануть завдання попередньої коаліційної угоди. Водночас Гройсман пообіцяв протягом місяця показати чітку програму дій до кінця 2016 року.

Відповідно до програми діяльності, новий уряд зосередиться на  виконанні таких завдань:

Реформа системи національної безпеки: перехід до нової функціональної системи Збройних Сил відповідно до стандартів НАТО, розмежування повноважень Міністерства оборони та Генерального штабу, відновлення національного війського-промислового комплексу.

Відновлення територіальної цілісності України та відбудова Донбасу: розробка державної стратегії щодо відновлення цілісності України, окупованих територій; створення інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб та вирішення проблеми здійснення соціальних виплат.

Антикорупційна реформа: запровадження ефективної системи подання та оприлюднення декларацій чиновників, забезпечення діяльності НАБУ і НАЗК.

Судова реформа: створення умов для функціонування нової системи судів, поетапне проведення переатестації всіх суддів, запровадження обов’язкового порівняння доходів та витрат кандидатів на посаду, заповнення вакантних суддівських посад на конкурсній основі, запровадження інституту приватних виконавців, механізмів стимулювання добровільного виконання судових рішень.

Реформа органів правопорядку: завершення реформування МВС щодо його перетворення на цивільний орган, скорочення галузевих та спеціальних підрозділів Нацполіції, запровадження інституту детективів, розмежування повноважень у сфері оперативно-розшукової діяльності між різними правоохоронними органами, забезпечення діяльності Держбюро розслідувань, надання місцевим органам права створювати муніципальну варту, утворення військової поліції.

Децентралізація: запровадження нових принципів та механізмів служби в органах місцевого самоврядування, надання громадам права розпоряджатися земельними ресурсами, делегування повноважень на місця з надання більшості базових адмінпослуг.

Забезпечення прискореного економічного розвитку: ухвалення нового Податкового кодексу та запровадження мораторію на внесення до нього змін протягом 3 - 5 років, перехід на міжнародні стандарти бухгалтерської звітності, підвищення ефективності трансферного ціноутворення, реформування Державної аудиторської служби.

Регуляторна політика та розвиток підприємництва: зменшення регуляторного впливу на бізнес, скорочення дозвільних процедур, видів діяльності, що підлягають ліцензуванню та сертифікації, вдосконалення процедур митного оформлення товарів, запровадження механізмів страхування ризиків інвесторів, розвиток високотехнологічних виробництв, сприяння виведенню на зовнішні ринки української продукції.

Зайнятість населення: стимулювання молоді до здобуття професій і спеціальностей, потреба в яких прогнозована, здійснення подальших заходів з детінізації відносин у сфері зайнятості.

Реформа фінансового сектору: прийняття нового корпоративного законодавства, створення сучасної біржової інфраструктури, вдосконалення процедур банкрутства.

Реформа сільського господарства: запровадження виключно аукціонного порядку передачі земель державної та комунальної власності, спрощення системи оподаткування для фермерських господарств, пільгове кредитування.

Реформа енергетики та енергонезалежність: реорганізація НАК «Нафтогаз», приватизація вугледобувних підприємств, ліквідація неприватизованих шахт, стимулювання виробництва енергії з відновлюваних та нетрадиційних джерел.

Інфраструктура і транспорт: приєднання України до Європейського авіаційного простору, зміна системи управління дорогами, передача повноважень із встановлення пільгового проїзду органам місцевого самоврядування.

Соціальний захист: перехід до адресності та монетизації надання пільг, запровадження загальнообов’язкового медичного страхування, реформування системи призначення спецпенсій, перегляд та підвищення мінімальної пенсії щоквартально.

Культура: захист національного інформаційного простору, підтримка та поширення українського національного продукту, завершення створення суспільного мовлення.

Система охорони здоров’я: створення єдиного реєстру пацієнтів та їхніх медичних даних, забезпечення доступності первинної медико-санітарної допомоги, оснащення медзакладів сучасними засобами діагностування, забезпечення пацієнтів можливістю вільного вибору лікаря.

Також складовою діяльності нового Кабміну стане виконання зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію та про зону вільної торгівлі, Меморандуму щодо співпраці з МВФ.

Протягом місяця уряд має підготувати план антикризових заходів до кінця 2016 року.

Варто зазначити, що відповідно до статті 87 Конституції питання про відповідальність Кабінету Міністрів України не може розглядатися Верховною Радою України протягом року після схвалення Програми діяльності уряду, тобто до квітня наступного року. 

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Ілюзія права donum auctoris Ілюзія права
Суспільство, не навчене праву, не має соціальних перспектив, а цивілізаціний поступ такого суспільства дорівнює с...
Як судді захистити своє право: у відповідь на мовчання Ради суддів суддя оголосив голодування Феміда Як судді захистити своє право: у відповідь на мовчання Ради суддів суддя оголосив голодування
Намагаючись привернути увагу до проблеми суддівської винагороди, з 3 січня 2018 року суддя Снегірьов розпочав без...
Трагедія однієї сім'ї Справа Трагедія однієї сім'ї
Кожна судова справа – це історія, історія окремих людей або й цілих сімей, історія про кохання та зраду, історія ...
Січень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Опитування
  • Що найбільш негативно впливає на рівень довіри до суду в Україні?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика