НовиниУкраїна

Правопорушення у сфері держреєстрації оформлятимуть по-новому

29.08.2016 / 16:11
2976
+A
-a

Правопорушення у сфері держреєстрації оформлятимуть по-новому

29 серпня набув чинності наказ Міністерства юстиції України від 12 серпня 2016 року N 2473/5, яким затверджено Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері державної реєстрації та форму протоколу про такі адмінправопорушення.

Протокол про адміністративне правопорушення, відповідальність за вчинення якого передбачена частинами першою - четвертою статті 16611 та статтею 16623 Кодексу, складається уповноваженою особою за результатами розгляду скарги у сфері державної реєстрації, що здійснюється відповідно до Порядку розгляду скарг у сфері державної реєстрації, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року N 1128.

Повноваженнями щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення наділені секретарі комісій з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, а у разі відсутності секретаря - особа, яка виконує його обов'язки.

Протокол заповнюється українською мовою. При цьому в ньому не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, а також унесення додаткових записів після того, як протокол підписано особою, щодо якої його складено.

У протоколі про адміністративне правопорушення обов'язково вказується частина відповідної статті Кодексу про адміністративні правопорушення, згідно з якою настає адміністративна відповідальність.

При викладенні обставин правопорушення у протоколі вказуються дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за це правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

У протоколі можуть зазначатися обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення.

До протоколу також долучаються копії (фотокопії) документів та інші докази, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення.

Якщо є свідки правопорушення, до протоколу вносяться їхні прізвища, імена та по батькові, а також адреси місць проживання.

Уповноважена особа зобов'язана ознайомити особу, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, з її правами й обов'язками, передбаченими статтею 268 Кодексу, та змістом статті 63 Конституції України, про що робиться відмітка у протоколі. Про обізнаність з вищевказаним особа, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, ставить у протоколі свій підпис, а у разі відмови поставити підпис про це робиться відповідний запис у протоколі, який засвідчується підписом уповноваженої особи.

Особа, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, має право надати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які вносяться до протоколу і засвідчуються підписом зазначеної особи. Пояснення може додаватись до протоколу окремо, про що робиться запис у протоколі.

У разі відмови особи, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, від надання пояснень за суттю вчиненого правопорушення уповноважена особа робить про це відповідний запис.

Протокол підписується уповноваженою особою та особою, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, а також у разі наявності - свідками правопорушення.

У разі відмови особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, від підписання протоколу уповноважена особа робить про це відповідний запис.

Особа, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, має право викласти мотиви своєї відмови від його підписання.

Протокол про адміністративне правопорушення складається у двох примірниках, один з яких під підпис вручається особі, щодо якої він був складений.

Другий примірник протоколу про адміністративне правопорушення разом із супровідним листом Міністерства юстиції України / управління юстиції з описом вкладення рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення з позначкою "Вручити особисто" надсилається протягом 15 календарних днів з дня складення протоколу про адміністративне правопорушення особі, щодо якої його складено, у разі, якщо вказана особа:

- відмовляється від отримання примірника протоколу;

- не з'являється для ознайомлення з протоколом.

Ознайомлювати з протоколом особу, щодо якої він складений, може уповноважена особа, яка склала протокол, або працівник управління юстиції у разі, якщо особа, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, була відсутня на засіданні комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, створеної при Міністерстві юстиції України, на якому прийнято рішення про необхідність складення протоколу про адміністративне правопорушення.

Складений протокол та інші матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, формуються уповноваженою особою у справу про адміністративне правопорушення.


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право і совість donum auctoris Право і совість
Ми часто звертаємося до совісті, як до вищого внутрішнього закону буття. Очевидно, що моральне обґрунтування права ...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика