Відкрити фірму в Польщі
НовиниУкраїна

Витрати на виконання рішень ЄСПЛ пропонують перекласти на посадовців

23.11.2016 / 17:16
912
+A
-a

Витрати на виконання рішень ЄСПЛ пропонують перекласти на посадовців

До Верховної Ради України подано проект Закону № 5438, яким пропонується внести зміни до Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини».

Як зазначається у пояснювальній записці до проекту, наразі в Україні склалась негативна практика щодо дотримання органами влади та їх посадовими особами норм Закону «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», що, в свою чергу, негативно вплинуло на стан захищеності гарантованих національним законодавством України та нормами міжнародного права прав та свобод людини та громадянина. Збільшилась кількість звернень громадян, які вичерпали всі національні засоби захисту, до Європейського суду з прав людини за захистом їх порушених прав та свобод, як до останньої інстанції, що в змозі осудити безвідповідальність деяких посадових осіб у різних гілках влади, відновити порушенні права та компенсувати понесені матеріальні збитки та моральну шкоду.

Тому ініціатори законопроекту пропонують доповнити положення чинного Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» нормами, які б покладали персональну відповідальність за незаконні дії або бездіяльність посадових осіб, що призвели до подачі заяви до Європейського Суду з прав людини та за результатами розгляду якої Судом було постановлено рішення на користь заявника.

Крім того, з метою створенням передумов для зменшення  числа  заяв  до  Європейського  суду з прав людини проти України та попередження завдання шкоди іміджу Держави,  у проекті Закону пропонується покласти витрати пов’язані з виконанням Рішення Суду на вказаних посадових осіб та позбавити їх права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, оскільки вони не спроможні захищати і відстоювати права людини та не порушувати їх.

Зокрема, пропонується доповнити статтю 3 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» частиною  такого змісту:

«Видатки Державного бюджету України на виконання Рішення відшкодовуються Державі за рахунок посадових осіб, незаконні дії або бездіяльність яких спонукали Стягувача подати заяву до Суду за захистом його порушених прав». При цьому на орган, відповідальний за забезпечення представництва України в Європейському суді з прав людини та координацію виконання його рішень (Орган представництва, яким наразі є Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини) буде покладено обов’язок інформувати Верховну Раду України про виконання рішень та застосування практики Суду. У проекті пропонується уточнити положення статті 14 Закону «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», у якій йдеться про дії Органу представництва щодо вжиття заходів загального характеру при виконанні рішень Суду

У свою чергу, статтю 16 Закону доповнити ноаим положенням: «З метою попередження завдання шкоди іміджу Держави,  посадові особи дії або бездіяльність яких призвела до подання Стягувачем заяви до Суду за захистом його порушених прав і за наслідками розгляду якої на користь Стягувача постановлено Рішення, у разі невиконання вимог, передбачених нормами міжнародного права та цим законом,  позбавляються права  обіймати певні посади або займатися певною діяльністю».

Прийняття законопроекту не потребуватиме додаткового фінансування з Державного бюджету України, а навпаки приведе до суттєвого зменшення рівня навантаження на Держбюджет.

Автори законопроекту вважають, що внаслідок його прийняття буде посилено механізм парламентського контролю за виконанням рішень Європейського суду з прав людини, створено передумови для оперативного реагування на порушення Конвенції та усунення системних проблем, що зумовлюють значну кількість заяв до Європейського суду з прав людини та рішень про порушення Україною положень Конвенції та її протоколів, що забезпечить належне виконання Україною своїх обов’язків як члена Ради Європи у зазначеній сфері.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Процедура в українському праві: на шляху до колапсу donum auctoris Процедура в українському праві: на шляху до колапсу
Право не терпить приблизності у правилах, які встановлюють процес народження норми права, і право не може сприйня...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі? Справа Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі?
Петро був одним із тих багатьох студентів київських вишів, які жалкували, що приїхали «підкорювати столицю» не на...
Травень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5 6
7 8
08.05.2018 13:30:00 - Criminal Insanity in Canada
9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21
21.05.2018 09:30:00 - Intax Forum Ukraine
22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
ЗАХОДИ
08.05.2018 13:30:00 - Criminal Insanity in Canada
21.05.2018 09:30:00 - Intax Forum Ukraine
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика