Оскарження рішень органів місцевого самоврядування
НовиниУкраїна

Суд став на бік вкладника збанкрутілого банку і зобов'язав виплатити йому всю суму вкладу

27.03.2017 / 13:03
1372
+A
-a

Суд став на бік вкладника збанкрутілого банку і зобов'язав виплатити йому всю суму вкладу

Дарницький райсуд Києва задовольнив позов вкладниці збанкрутілого банку «Фінанси та кредит» та зобов’язав головного акціонера цієї фінустанови відшкодувати їй понад мільйон гривень. Про це повідомляє Finbalance.

Згідно з судовими матеріалами, свої вимоги позивачка обґрунтовувала тим, що між нею та банком «Фінанси та кредит» був укладений договір банківського вкладу. Згодом вкладниця вирішли достроково розірвати договір вкладу і звернулася до банку «Фінанси та кредит» із заявою про повернення коштів. Однак на це вона отримала лист, в якому банк, посилаючись на несприятливі фінансово-економічні показники, відмовив у поверненні вкладу. Пізніше НБУ відніс банк «Фінанси та кредит» до неплатоспроможних, а Фонд гарантування - ввів тимчасову адміністрацію.

Як зазначається, Фонд гарантування повернув вкладниці 200 тис грн. Водночас, на її думку, власник істотної частки банку - відповідач не вжив своєчасних та дієвих заходів щодо відновлення платоспроможності банку «Фінанси та кредит» і порушив вимоги ст. 58 Закону України «Про банки та банківську діяльність», а тому позивач вважає, що невиплачена сума вкладу із відсотками, що в гривневому еквіваленті становить суму в розмірі 1,03 млн грн, підлягає стягненню з відповідача.

Задовольняючи позов, суд вказав, що статтею 58 Закону України «Про банки і банківську діяльність», власники істотної участі в банку зобов`язані вживати своєчасних заходів для запобігання настання неплатоспроможності банку. Пов`язана з банком особа, дії або бездіяльність якої призвели до завдання банку шкоди з її вини, несе відповідальність своїм майном. Якщо внаслідок дій або бездіяльності пов`язаної з банком особи банку завдано шкоди, а інша пов`язана з банком особа внаслідок таких дій або бездіяльності прямо або опосередковано отримала майнову вигоду, такі особи несуть солідарну відповідальність за завдану банку шкоду.

Постанову правління НБУ № 612 від 17.09.2015 про віднесення банку «Фінанси та кредит» до категорії неплатоспроможних трактував як підставу для висновку про «наявність причинного зв`язку між діями відповідача як пов`язаної з банком особи, яка фактично керувала його діяльністю, та негативними наслідками, що настали для банку (в вигляді настання його неплатоспроможності) та позивача (у вигляді завдання йому збитків - неможливості розпорядження належними йому коштами) внаслідок їх діяльності» (цитата).

«Крім визнання відповідача пов`язаною з банком особою, для притягнення їх до цивільно-правової відповідальності, передбаченої ст. 58 Закону України "Про банки і банківську діяльність", необхідним є встановлення їх вини у завданні позивачу збитків (неповернення депозитів у повному обсязі), тобто, причинного зв`язку між діями (бездіяльністю) та негативними наслідками. При чому, діями, що призвели до негативних наслідків у вигляді заподіяння збитків, є згідно ст. 58 Закону порушення вимог законодавства, у тому числі нормативно-правових актів Національного банку України, здійснення ризикових операцій, які загрожують інтересам вкладників чи інших кредиторів банку, або доведення банку до неплатоспроможності. В даному випадку позивачем надано достатньо доказів про допущення вказаних порушень, які призвели до визнання банку неплатоспроможним. Так, відповідачем не вжито своєчасних заходів для запобігання настання неплатоспроможності банку, не надано реальної фінансової підтримки банку, що призвело до подальшого погіршення фінансових показників його діяльності. Таким чином, наслідком таких дій відповідача настала неплатоспроможність ПАТ «Банк «Фінанси та кредит», що завдало збитків позивачу. Отже, позовні вимоги є законними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню», - йдеться в рішенні суду.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Квітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13
13.04.2019 14:00:00 - Писанкарство
14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26
26.04.2019 09:30:00 - Legal Medical Forum
27 28
29 30 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
13.04.2019 14:00:00 - Писанкарство
26.04.2019 09:30:00 - Legal Medical Forum
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика