НовиниУкраїна

ВСУ встановив, чи правомірним є звільнення судді за станом здоров’я і у відставку

04.08.2017 / 11:26
513
+A
-a

ВСУ встановив, чи правомірним є звільнення судді за станом здоров’я і у відставку

Верховний Суд України дійшов висновку, що звільнення Ярослава Гавриша з посади судді Тлумацького районного суду Івано-Франківської області відбулося з дотриманням вимог чинного законодавства України. Про це повідомило Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Відповідно до рішення Вищої ради юстиції від 24 березня 2016 року до Верховної Ради України внесено подання про звільнення Гавриша Ярослава Михайловича   з посади судді Тлумацького районного суду Івано-Франківської області у зв’язку з неможливістю виконувати повноваження за станом здоров’я.

У серпні 2016 року Гавриш Я.М. у порядку статті 171-1 Кодексу адміністративного судочинства України звернувся до Вищого адміністративного суду України як суду першої інстанції з позовом про визнання дій протиправними та зобов’язання змінити формулювання підстави звільнення його з посади судді.

Вказав, що відповідно до частини п’ятої статті 126 Конституції України, статті 43 Закону України від 15 грудня 1992 року № 2862-ХІІ «Про статус суддів» підстава звільнення його з посади судді Тлумацького районного суду Івано-Франківської області повинна мати таке формулювання: «у зв’язку із неможливістю виконувати свої повноваження за станом здоров’я, у відставку».

24 жовтня 2016 року Вищий адміністративний суд України позовні вимоги Гавриша Я.М. до Вищої ради юстиції залишив без розгляду у зв’язку з пропуском місячного строку звернення до суду та відмовив у задоволенні його позову до Верховної Ради України з огляду на те, що постанову про його звільнення було прийнято із дотриманням процедури, визначеної чинним на час виникнення спірних правовідносин законодавством України.

Верховний Суд України, розглядаючи справу з огляду на приписи статті 58 Конституції України, висновки, викладені у рішенні Конституційного Суду України від 9 лютого 1999 року № 1-рп/99, дійшов висновку, що положення статті 43 Закону № 2862-XII, які передбачали право судді на відставку за станом здоров’я, що перешкоджає продовженню виконання обов’язків, втратили чинність із набранням з 1 січня 2011 року чинності Законом України від 7 липня 2010 року № 2453-VI«Про судоустрій і статус суддів».

Відповідно до частини першої статті 114 Закону № 2453-VІ, чинної на час подання Гавришем Я.М. заяви про звільнення його з посади судді і прийняття ВРУ постанови про його звільнення, суддя звільняється з посади у разі неможливості здійснювати повноваження за станом здоров’я за наявності медичного висновку, що надається медичною комісією, утвореною спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров’я.

Верховний Суд України дійшов висновку, що постанова Вищого адміністративного суду України від 24 жовтня 2016 року відповідає вимогам процесуального та матеріального права, а ухвала цього суду від 24 жовтня   2016 року про залишення позовної заяви без розгляду є обґрунтованою і такою, що ухвалена з дотриманням норм процесуального права, та відмовив у задоволенні заяв Гавриша Я.М.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Ілюзія права donum auctoris Ілюзія права
Суспільство, не навчене праву, не має соціальних перспектив, а цивілізаційний поступ такого суспільства дорівнює ...
Чому мій вибір - Вища рада правосуддя:суддя Глухівського міськрайонного суду Сумської області  у відставці Володимир Васянович Феміда Чому мій вибір - Вища рада правосуддя:суддя Глухівського міськрайонного суду Сумської області у відставці Володимир Васянович
Після звільнення у відставку все ж вирішив не залишатися осторонь проблем судової системи. На мій погляд, її рефо...
Трагедія однієї сім'ї Справа Трагедія однієї сім'ї
Кожна судова справа – це історія, історія окремих людей або й цілих сімей, історія про кохання та зраду, історія ...
Лютий 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика