Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

Введено у дію Закон про відновлення кредитування

04.02.2019 / 13:08
1570
+A
-a

Введено у дію Закон про відновлення кредитування

4 лютого 2019 року введено у дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування», який набув чинності 4 листопада 2018 року.

Закон вносить, зокрема, зміни до Цивільного кодексу України і до Законів «Про банки і банківську діяльність», «Про нотаріат», «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», «Про іпотеку», «Про державну реєстрацію актів цивільного стану».

Зміни до Цивільного кодексу

Інститут поруки

Законодавчий акт передбачає, що поручителі не уникнуть обов’язку сплати боргу у випадку ліквідації боржника. Тобто ліквідація солідарного боржника не припиняє обов’язку решти солідарних боржників перед кредитором та не змінюють його обсягу та умов виконання. Особи, які за одним чи за декількома договорами поруки поручилися перед кредитором за виконання боржником одного і того самого зобов’язання, є солідарними боржниками і відповідають перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором поруки.

Окрім того, посилено інститут поруки. Передбачається, що порука припиняється з припиненням забезпеченого нею зобов’язання. У разі зміни зобов’язання без згоди поручителя, внаслідок чого збільшився обсяг відповідальності боржника, такий поручитель несе відповідальність за порушення зобов’язання боржником в обсязі, що існував до такої зміни зобов’язання.

Передбачено, що порука припиняється після закінчення строку поруки, встановленого договором поруки. Якщо такий строк не встановлено, порука припиняється у разі виконання основного зобов’язання у повному обсязі або якщо кредитор протягом трьох років з дня настання строку виконання основного зобов’язання не пред’явить позову до поручителя.

Для зобов’язань, виконання яких здійснюється частинами, строк поруки обчислюється окремо за кожною частиною зобов’язання, починаючи з дня закінчення строку або настання терміну виконання відповідної частини такого зобов’язання.

Зміна процентної ставки

Встановлено, що кредитодавець зобов’язаний письмово повідомити позичальника про зміну процентної ставки протягом 15 календарних днів з дня застосовування нової ставки.

У разі незгоди позичальника із збільшенням процентної ставки позичальник зобов’язаний повністю погасити борг протягом 30 календарних днів з дня отримання повідомлення про збільшення процентної ставки. Протягом цього часу застосовується попередній розмір процентної ставки. З дня погашення заборгованості зобов’язання сторін за таким договором припиняються.

Повідомлення спадкодавця про відкриття спадщини

Закон передбачає, що спадкоємці зобов’язані повідомити кредитора спадкодавця про відкриття спадщини, якщо їм відомо про його борги, або якщо вони спадкують майно, обтяжене правами інших осіб.

Окрім того, кредиторові спадкодавця належить пред’явити свої вимоги до спадкоємця, який прийняв спадщину, протягом 6 місяців з дня одержання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину незалежно від настання строку вимоги.

Якщо кредитор спадкодавця не знав про прийняття, він має право пред’явити свої вимоги до спадкоємця протягом 6 місяців з дня, коли він про це дізнався.

Зміни до Закону про іпотеку

Зміни передбачають, що іпотекодержатель має звернутися до державного реєстратора із заявою про припинення іпотеки не пізніше 14 днів з дня повного погашення боргу за основним зобов’язанням.

Якщо іпотекодавець реконструював майно або щодо нього було проведене самочинне будівництв, то воно вважається предметом іпотеки.

Зміни до Закону України «Про дорожній рух» передбачають, що, якщо автомобіль є заставним, то його реєстрація чи перереєстрація здійснюється виключно за умови надання згоди на це обтяжувачем.

Окрім того, Кабінет Міністрів України до дня введення в дію цього Закону мав забезпечити надання банкам та фінансовим установам, що мають ліцензію на надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту, доступу до: Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, включаючи невід’ємні архівні складові, у тому числі Реєстр прав власності на нерухоме майно, Єдиний реєстр заборон відчуження об’єктів нерухомого майна та Державний реєстр іпотек.

Цей Закон має зворотню дію і застосовується до відносин, що виникли після введення його в дію, а також до відносин, що виникли до цього, окрім норм щодо позасудового врегулювання Закону «Про іпотеку».

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право і совість donum auctoris Право і совість
Ми часто звертаємося до совісті, як до вищого внутрішнього закону буття. Очевидно, що моральне обґрунтування права ...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика