Представництво інтересів в судах
НовиниУкраїна

Як не пропустити строк звернення до суду, роз'яснює Окружний адмінсуд Києва

07.04.2016 / 12:06
5066
+A
-a

Як не пропустити строк звернення до суду, роз'яснює Окружний адмінсуд Києва

У рамках проекту «Обізнаний – значить озброєний» Окружний адміністративний суд міста Києва роз’яснив поняття строків звернення до суду та їх видів.

Як пояснили в ОАСК, строк звернення до адміністративного суду – це той термін, в межах якого особа має право звернутися до суду для захисту своїх прав у публічно-правових відносинах або для реалізації владних повноважень. Строк може бути загальним – 6 місяців, або спеціальним.

Щодо визначення спеціальних строків, то вони залежать від суті позову. Зокрема:

- справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби – один місяць; 

- справи про оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, - один місяць;  

- позовну заяву з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, а у випадку оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій, строк звернення становить всього три дні з моменту, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про вищезгадані порушення.

Відповідно до положень Податкового кодексу України, з урахуванням сталої судової практики, сформованої, в тому числі, Вищим адміністративним судом України, строк на оскарження до адміністративного суду податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу про нарахування грошових зобов’язань становить 1095 днів, який обчислюється від дня отримання такого рішення платником податків.

Щодо строків розгляду так званих виборчих спорів, то оскаржити рішення, дії чи бездіяльність виборчої комісії або її членів можна протягом п'ятиденного строку з дня прийняття такого рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності. Протягом такого ж строку але не пізніше ніж за добу до голосування можна оскаржити рішення, дії чи бездіяльність виборчої комісії або її членів, що мали місце до дня голосування.

Аналогічні строки звернення до суду встановлені для виборців в разі оскарження ними рішень, дій чи бездіяльність органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, їхніх посадових та службових осіб, а також дій чи бездіяльності кандидатів, їхніх довірених осіб, партії (блоку), місцевої організації партії, їхніх посадових осіб та уповноважених осіб, ініціативних груп референдуму, інших суб'єктів ініціювання референдуму, офіційних спостерігачів від суб'єктів виборчого процесу, що порушують законодавство про вибори чи референдум, якщо такі рішення, дії чи бездіяльність порушують виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі чи процесі референдуму їх особисто.

Водночас, з позовом про порушення в день голосування, під час підрахунку голосів чи в процесі встановлення результатів голосування можна звернутись до суду у дводенний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності. Громадяни, які хочуть уточнити список виборців шляхом звернення до суду, повинні оформити позов не пізніш як за два дні до дня голосування. 

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом Феміда Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом
Проект «Право-Justice» надає підтримку реформ у сфері правосуддя, серед яких - перезавантаження судової влади через...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика