НовиниУкраїна

За подання апеляційних та касаційних скарг підвищено судовий збір

15.12.2017 / 13:08
10328
+A
-a

За подання апеляційних та касаційних скарг підвищено судовий збір

Одночасно з набранням чинності новими процесуальними кодексами, з 15 грудня змінами до Закону «Про судовий збір» підвищуються окремі ставки судового збору.

Зокрема, збільшено судовий збір за подання апеляційної та касаційної скарг на судові рішення.

За подання апеляційної скарги судовий збір збільшено з 110% до 150% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, а за подання касаційної скарги – з 120% до 200% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви в розмірі оспорюваної суми.

Також збільшено максимальний розмір судового збору, який може сплачуватись юридичною особою за подання позовної заяви майнового характеру. Тепер він не може бути більший ніж 350 розмірів прожиткового мінімуму, проте власне розмір судового збору, як і раніше, залишився на рівні 1,5% ціни позову.

Водночас судовий збір тепер сплачуватиметься за подання заяви про видачу судового наказу у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму та за подання заяви про скасування судового наказу – 0,05 розміру прожиткового мінімуму.

При цьому за видачу дубліката судового наказу та виконавчого листа, за роздрукування технічного запису судового засідання судовий збір тепер не справлятиметься.

Водночас з 15 грудня органи Пенсійного фонду, Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонду соцстрахування, органи виконавчої влади Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчі органи міських рад, на які покладено завдання щодо вирішення питань соціального захисту населення, а також центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, структурні підрозділи виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, на які покладені функції із здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення сплачуватимуть судовий збір.

При цьому у Законі «Про судовий збір» конкретизовано, кому та за яких умов суд вправі відстрочити або розстрочити сплату судового збору.

На відстрочку або розстрочку у сплаті судового збору можуть розраховувати  військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.

Також розстрочка судового збору надається у випадку, якщо  предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю або розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.

Водночас при укладенні мирової угоди до прийняття рішення судом першої інстанції або на стадії апеляційного або касаційного перегляду чи відмови від позову передбачається повернення 50% судового збору.

З впровадженням електронного суду подавати позови можна буде онлайн, як і сплачувати судовий збір. Передбачено, що при поданні позовів за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, яка має запрацювати з 2019 року, застосовуватиметься коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Варто зазначити, що з 1 січня 2018 року відбудеться підвищення усіх ставок судового збору у зв’язку зі збільшення розміру прожиткового мінімуму до 1700 гривень.

Українське право

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Уже рік ( якщо прискіпливо, то вже більше) як діє відповідно до положень Судової реформи Верховний Суд. Хтось назив...
«Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою Справа «Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою
Декілька років тому суспільство сколихнули чисельні випадки самогубств серед дітей, багато з яких, як виявилось, бу...
Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика