НовиниУкраїна

Затверджено порядок обов’язкової евакуації в'язнів

15.11.2018 / 09:07
831
+A
-a

Затверджено порядок обов’язкової евакуації в'язнів

Постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2018 року № 934 затверджено Порядок проведення обов’язкової евакуації окремих категорій населення в разі введення правового режиму воєнного стану.

Документ визначає механізм проведення у разі введення правового режиму воєнного стану обов’язкової евакуації затриманих осіб, підозрюваних, обвинувачених осіб, щодо яких застосовано запобіжний захід - тримання під вартою, засуджених осіб (військовослужбовців), які відбувають такі покарання, як арешт, обмеження волі, позбавлення волі на певний строк та довічне позбавлення волі (далі - засуджені та особи, взяті під варту), що перебувають в ізоляторах тимчасового тримання, слідчих ізоляторах, установах виконання покарань, гауптвахтах та дисциплінарному батальйоні, а також осіб, які перебувають у спеціальних палатах закладів охорони здоров’я та кімнатах для тимчасово затриманих військовослужбовців Збройних Сил (далі - установи для попереднього ув’язнення та виконання покарань), розташованих у місцевостях, наближених до районів, де ведуться бойові дії, до відповідних установ для попереднього ув’язнення та виконання покарань, які розташовані в безпечній місцевості.

У разі введення правового режиму воєнного стану у місцевостях, наближених до районів, де ведуться бойові дії, проводиться обов’язкова евакуація засуджених та осіб, взятих під варту.

Рішення про проведення евакуації засуджених та осіб, взятих під варту, з місцевостей, наближених до районів, де ведуться бойові дії, до відповідних установ для попереднього ув’язнення та виконання покарань, які розташовані в безпечній місцевості, приймається відповідним військовим командуванням разом з військовими адміністраціями (у разі їх утворення).

Проведення евакуації засуджених та осіб, взятих під варту, забезпечується шляхом:

визначення (уточнення) Міноборони районів, де ведуться бойові дії, та безпечних районів, придатних для розміщення засуджених та осіб, взятих під варту, а також визначення Мін’юстом, Національною поліцією, СБУ та Службою правопорядку установ для попереднього ув’язнення та виконання покарань, з яких та до яких буде здійснюватися евакуація;

включення питань проведення евакуації засуджених та осіб, взятих під варту, у плани цивільного захисту на особливий період Мін’юсту, Міноборони, Національної поліції та відповідні документи з питань проведення евакуації осіб, які перебувають в ізоляторах тимчасового тримання СБУ;

організації оповіщення про початок евакуації;

утворення тимчасових органів з евакуації в Мін’юсті, Національній поліції, Службі правопорядку, їх територіальних (міжрегіональних, регіональних) органах, ізоляторах тимчасового тримання СБУ;

забезпечення спеціальним (додатково обладнаним) залізничним (автомобільним) транспортом;

конвоювання засуджених та осіб, взятих під варту, у ході їх перевезення спеціальним (додатково обладнаним) залізничним (автомобільним) транспортом;

організації управління евакуацією;

матеріально-побутове забезпечення засуджених та осіб, взятих під варту.

Загальний контроль та координація заходів з евакуації засуджених та осіб, взятих під варту, здійснюються військовим командуванням.

Для підготовки та проведення евакуації засуджених та осіб, взятих під варту, у Мін’юсті, Національній поліції, Службі правопорядку, їх територіальних (міжрегіональних, регіональних) органах, ізоляторах тимчасового тримання СБУ утворюються тимчасові органи з евакуації - комісії з питань евакуації.

У підготовці та проведенні Мін’юстом евакуації засуджених та осіб, взятих під варту, беруть участь Національна гвардія (у частині здійснення конвоювання) та ПАТ “Укрзалізниця”.

Планування заходів з евакуації засуджених та осіб, взятих під варту, здійснюється згідно з методикою планування заходів з евакуації, затвердженою МВС, з урахуванням особливостей утримання та перевезення вказаної категорії осіб.

Перевезення засуджених та осіб, взятих під варту, у ході евакуації здійснюється спеціальним (додатково обладнаним) автомобільним транспортом Національної поліції, Національної гвардії, Мін’юсту, СБУ, Служби правопорядку, спеціальним (додатково обладнаним) залізничним транспортом ПАТ “Укрзалізниця”. Вимоги до обладнання (додаткового обладнання) залізничного (автомобільного) транспорту визначаються МВС разом з Мінінфраструктури.

Порядок здійснення перевезення засуджених та осіб, взятих під варту, визначається МВС.

Залучення додатково обладнаного залізничного (автомобільного) транспорту в ході проведення евакуації засуджених та осіб, взятих під варту, здійснюється за рішенням військового командування разом з військовими адміністраціями (у разі їх утворення) виходячи з наявної кількості спеціального залізничного (автомобільного) транспорту, кількості засуджених та осіб, взятих під варту.

Компенсація вартості послуг і розміру фактичних (понесених) витрат суб’єктам господарювання та громадянам, транспортні засоби яких залучаються для перевезення в ході евакуації засуджених та осіб, взятих під варту, здійснюється відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2013 р. № 581 (Офіційний вісник України, 2013 р., № 66, ст. 2389).

У разі коли засуджених та осіб, взятих під варту, які перебувають в ізоляторах тимчасового тримання СБУ, неможливо розмістити через відсутність відповідних установ для попереднього ув’язнення та виконання покарань в безпечній місцевості, таких осіб може бути розміщено у слідчих ізоляторах Мін’юсту.

Розміщення, утримання і забезпечення евакуйованих засуджених та осіб, взятих під варту, здійснюється відповідно до норм, визначених законами та іншими нормативно-правовими актами.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про основні виклики судової реформи, шляхи повернення довіри до суду та поради адвокатам під час «Діалогу з Верховним судом» у Львові Феміда Про основні виклики судової реформи, шляхи повернення довіри до суду та поради адвокатам під час «Діалогу з Верховним судом» у Львові
З ініціативи львівського осередку Асоціації правників України 15 лютого у Львові відбулося засідання на тему: ...
«Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою Справа «Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою
Декілька років тому суспільство сколихнули численні випадки самогубств серед дітей, багато з яких, як виявилось, бу...
Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6
06.02.2019 08:30:00 - Legal Banking Forum 2019
7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
ЗАХОДИ
06.02.2019 08:30:00 - Legal Banking Forum 2019
19.02.2019 13:00:00 - Насіннєвий форум 2019
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика