Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

Затверджено порядок ведення Списку надавачів електронних довірчих послуг

20.11.2018 / 12:12
392
+A
-a

Затверджено порядок ведення Списку надавачів електронних довірчих послуг

Набув чинності Наказ міністерства юстиції України, яким затверджено Порядок ведення довірчого списку.

Зокрема Наказом встановлено, що включення до Довірчого списку акредитованих центрів сертифікації ключів, утворених відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис», з чинними свідоцтвами про акредитацію здійснюється Адміністратором ІТС ЦЗО за погодженням з Міністерством юстиції України.

Безпосередньо Порядок визначає процедуру ведення Довірчого списку, внесення відомостей до Довірчого списку та забезпечення цілодобового доступу до Довірчого списку через телекомунікаційні мережі загального користування.

Ведення Довірчого списку здійснюється українською мовою з використанням кирилиці та англійською (британською) мовою з використанням латиниці. Власні назви з української мови транслітеруються латиницею згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2010 року № 55 «Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею».

Внесення відомостей про юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців, що мають намір надавати кваліфіковані електронні довірчі послуги (далі - заявники), до Довірчого списку здійснюється з урахуванням положень, визначених частинами першою-шостою статті 30 Закону України «Про електронні довірчі послуги» (далі - Закон).

Підставами для внесення до Довірчого списку відомостей про заявника та кваліфіковані електронні довірчі послуги, які ним надаватимуться, є рішення центрального засвідчувального органу (далі - ЦЗО) та засвідчення заявником у ЦЗО чинності одного або декількох своїх відкритих ключів (окремо для кожної кваліфікованої електронної довірчої послуги), які використовуватимуться для надання кваліфікованих довірчих послуг.

ЦЗО після прийняття рішення про внесення до Довірчого списку відомостей про заявника та кваліфіковані електронні довірчі послуги, які ним надаватимуться, повідомляє заявника про прийняття рішення (направляє копію рішення) та надсилає Адміністратору інформаційно-телекомунікаційної системи ЦЗО (далі - Адміністратор ІТС ЦЗО) копію цього рішення, а також копії документів, передбачених частиною другою статті 30 Закону.

Заявник, отримавши копію рішення ЦЗО про внесення відомостей про нього до Довірчого списку, подає до Адміністратора ІТС ЦЗО заяву про формування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, який використовуватиметься для надання кваліфікованих довірчих послуг, та документи, що до неї додаються, за формою, встановленою Регламентом роботи ЦЗО.

Не пізніше наступного робочого дня після формування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, який використовуватиметься для надання кваліфікованих довірчих послуг, Адміністратор ІТС ЦЗО вносить до Довірчого списку відомості про заявника та кваліфіковані електронні довірчі послуги, які ним надаватимуться, разом із сформованим сертифікатом відповідно до схеми Довірчого списку, визначеної Обов’язковими вимогами до Довірчого списку, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018 року № 775 (далі - Постанова).

Підставою для внесення змін до Довірчого списку є зміна відомостей про кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, що містяться в Довірчому списку, визначених підпунктом 3 пункту 7 Обов’язкових вимог до Довірчого списку, затверджених Постановою.

Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг у разі виникнення підстав для внесення змін до Довірчого списку зобов’язаний протягом п’яти робочих днів з дня настання таких підстав подати до ЦЗО заяву про внесення змін до Довірчого списку разом з документами, що підтверджують відповідні зміни.

У заяві обов’язково зазначаються відомості про кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, які потребують змін, та відомості, які потребують внесення до Довірчого списку.

Якщо зміни відомостей про кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг, що містяться в Довірчому списку, пов’язані із формуванням нових кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів, до подання заяви про внесення змін до Довірчого списку кваліфікований надавач електронних довірчих послуг повинен подати заяву на формування нового кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, який використовуватиметься для надання кваліфікованих довірчих послуг, відповідно до Регламенту роботи ЦЗО.

ЦЗО протягом п’яти календарних днів розглядає заяву про внесення змін до Довірчого списку та у разі прийняття рішення про внесення змін до Довірчого списку повідомляє про це кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, а також надсилає Адміністратору ІТС ЦЗО копії такого рішення та документів, поданих разом із заявою.

ЦЗО приймає рішення про відмову у внесенні змін до Довірчого списку у разі неподання документів, що є підставою для внесення відповідних змін до Довірчого списку, виявлення в заяві про внесення змін до Довірчого списку та документах, що додаються до неї, недостовірної інформації, пошкоджень, які не дають змоги однозначно тлумачити зміст, виправлень або дописок.

У випадках, передбачених абзацом першим цього пункту, ЦЗО з дня отримання заяви про внесення змін до Довірчого списку надсилає кваліфікованому надавачу електронних довірчих послуг вмотивовану відмову у внесенні змін до Довірчого списку.

Після отримання копії рішення про внесення змін до Довірчого списку Адміністратор ІТС ЦЗО не пізніше наступного робочого дня вносить до Довірчого списку відомості про заявника та кваліфіковані електронні довірчі послуги, які ним надаватимуться, разом із сформованим сертифікатом відповідно до схеми Довірчого списку, визначеної Обов’язковими вимогами до Довірчого списку, затвердженими Постановою.

Також прописано порядок виключення з Довірчого списку. Крім того структуру Довірчого списку визначено пунктом 7 Обов’язкових вимог до Довірчого списку, затверджених Постановою.

Передбачені технічні вимоги до веб-сторінок офіційного веб-сайту центрального засвідчувального органу щодо публікації відомостей Довірчого списку.

Доступ до Довірчого списку, який розміщено на офіційному веб-сайті ЦЗО, забезпечується через телекомунікаційні мережі загального користування цілодобово.

Контроль за дотриманням вимог цього Порядку здійснює Міністерство юстиції України.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Суддя-спікер Інгулецького районного суду про новели відеофіксації судових засідань Феміда Суддя-спікер Інгулецького районного суду про новели відеофіксації судових засідань
Суддя-спікер Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області В’ячеслав Мазуренко розповів ...
«Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою Справа «Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою
Декілька років тому суспільство сколихнули численні випадки самогубств серед дітей, багато з яких, як виявилось, бу...
Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6
06.02.2019 08:30:00 - Legal Banking Forum 2019
7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
ЗАХОДИ
06.02.2019 08:30:00 - Legal Banking Forum 2019
19.02.2019 13:00:00 - Насіннєвий форум 2019
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика