Правовий поглядАналітика

Електронний цифровий підпис як спосіб належно засвідчити документи учасниками адміністративного процесу

26.05.2017 / 10:00
3955
+A
-a

Електронний цифровий підпис як спосіб належно засвідчити документи учасниками адміністративного процесу

Електронний  цифровий  підпис (ЕЦП) -  вид  електронного  підпису, отриманого  за  результатом  криптографічного  перетворення набору електронних  даних,  який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і  дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа.

Відносини, які виникають у разі застосування ЕЦП та електронного документообігу, врегульовані чинним законодавством України, а саме Законом України «Про електронний цифровий підпис» від 22 травня 2003 року № 852-IV  та Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22 травня 2003 року № 851-IV та іншими підзаконними нормативно-правовими актами.

Положення зазначених вище законодавчих актів надають ЕЦП статус аналогу власноручного підпису, створюють правову основу для застосування ЕЦП і здійснення юридично значущих дій шляхом електронного документообігу. Тобто, як і власноручний, електронний підпис:

засвідчує, що підписаний документ надходить від особи, яка його підписала;

є гарантією того, що підписаний документ не зазнав корегування з боку третіх осіб;

позбавляє особу, яка підписала документ, можливості відмовитися від зобов’язань, викладених у цьому документі.

Електронний цифровий  підпис може використовуватись фізичними та юридичними  особами - суб'єктами електронного документообігу для ідентифікації підписувача  та  підтвердження  цілісності  даних в електронній формі.

У Вінницькому апеляційному адміністративному суді реалізовано пілотний проект «Електронний суд», для входу в підсистему якого та відправки документів до суду в електронному вигляді з особистого кабінету користувача обов’язковою умовою є наявність  електронного цифрового підпису. Надіслати електронний документ до суду зможе кожен охочий, який має доступ до Інтернету та особистий електронний цифровий підпис, адже тільки за умови наявності такого підпису електронний документ буде прийнятий та зареєстрований у суді. Документи можуть бути засвідчені електронним цифровим підписом і передані до місця призначення протягом декількох секунд, адже електронний документ передається за допомогою швидкісних телекомунікаційних систем, однією з яких є Інтернет. За таких умов усі учасники обміну електронними документами незалежно від відстані мають однакові можливості в електронному інформаційному обміні.

Учасники адміністративного процесу можуть надіслати на офіційну електронну адресу Вінницького апеляційного адміністративного суду всі необхідні для долучення до матеріалів справ документи, підписані ЕЦП.

Отже, можна сказати, що найближчим часом документообіг з використанням електронного цифрового підпису домінуватиме у системі опрацювання, підготовки, підписання та надсилання документа. 

За інформацією відділу надання інформаційних послуг та діловодства 

Вінницького апеляційного адміністративного суду 

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Правовий цинізм: шлях до самознищення donum auctoris Правовий цинізм: шлях до самознищення
Правовий цинізм виявляється у невиконанні правових приписів через політичну доцільність. Правовий цинізм виявляєтьс...
Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість Феміда Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість
Судові справи, рішення по яких не вдається отримати роками, завжди були проблемою судової системи України. Останнім...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – значн...
Жовтень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
04.10.2018 09:30:00 - Арбітражні Дні GIAC
5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
ЗАХОДИ
04.10.2018 09:30:00 - Арбітражні Дні GIAC
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика