Відкрити фірму в Польщі
Правовий поглядАналітика

Встановлено порядок накладання штрафу за порушення законодавства про фінансову реструктуризацію

06.11.2017 / 18:42
1048
+A
-a

Встановлено порядок накладання штрафу за порушення законодавства про фінансову реструктуризацію

Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затверджено Порядок застосування Комісією заходу впливу у вигляді накладення штрафу за порушення залученими кредиторами - фінансовими установами (крім банків) положень Закону України «Про фінансову реструктуризацію».

Документом встановлено, що уповноважені особи Нацкомфінпослуг накладають штраф на основі аналізу даних та інформації стосовно порушення вимог Закону, враховуючи наслідки порушення та застосування такого заходу впливу.

Рішення у справі про правопорушення повинно бути законним та обґрунтованим.

Рішення повинно ґрунтуватись лише на тих доказах, які були досліджені під час розгляду справи про правопорушення.

Доказами у справі про правопорушення є будь-які фактичні дані, отримані в установленому законом порядку, що свідчать про наявність чи відсутність порушення положень Закону, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Розгляд справ про правопорушення здійснюється виключно уповноваженими особами Нацкомфінпослуг у межах своїх повноважень.

У разі виявлення порушень положень Закону, розгляд яких не належить до повноважень Нацкомфінпослуг, Комісія надсилає відповідні матеріали до органів державної влади, до повноважень яких належить вирішення такої справи про правопорушення.

Посадовими особами Нацкомфінпослуг факти порушення положень Закону викладаються в акті про правопорушення із зазначенням доказів (документів, даних та інформації), що підтверджують факт вчинення порушення, з посиланням на відповідну норму Закону.

Днем початку провадження у справі про правопорушення є дата складання посадовою особою Нацкомфінпослуг акта про правопорушення.

Передбачені випадки, коли справа не може бути порушена і одразу підлягає закриттю. Зокрема, у разі якщо не доведено факт вчинення фінансовою установою порушення положень Закону; якщо вирішення справи про правопорушення не належить до компетенції Нацкомфінпослуг; якщо з дня вчинення порушення минуло три роки тощо.

Також передбачені випадки, коли провадження може бути зупинено. Час зупинення розгляду справи про правопорушення не зараховується до строку розгляду цієї справи.

Детально прописаний порядок складання та оформлення акта про правопорушення. Передбачається, зокрема, що Нацкомфінпослуг протягом п’яти робочих днів після отримання такої інформації звертається до фінансової установи з письмовою вимогою про надання протягом 10 робочих днів вичерпного пакета документів за справою.

Після отримання від фінансової установи всіх витребуваних документів за справою посадова особа Нацкомфінпослуг протягом 15 робочих днів складає акт про правопорушення.

В подальшому за результатами розгляду справи уповноважена особа Нацкомфінпослуг приймає рішення про накладення штрафу, або про закриття справи про правопорушення.

Постанова про накладення штрафу, передбаченого частиною другою статті 30 Закону, приймається уповноваженою особою Нацкомфінпослуг протягом 30 календарних днів з дати складання акта про правопорушення та документів, які стосуються справи про правопорушення.

Рішення про накладення штрафу набирає чинності з дня його винесення уповноваженою особою Нацкомфінпослуг та надсилається фінансовій установі рекомендованим листом з повідомленням про вручення за її місцезнаходженням або вручається особисто керівнику чи уповноваженій особі під підпис не пізніше п’яти робочих днів з дня його прийняття.

Рішення Нацкомфінпослуг про накладення штрафу після набрання ним чинності є обов’язковим для виконання фінансовими установами. У разі невиконання фінансовими установами рішень про накладення штрафу Нацкомфінпослуг вживає заходів щодо виконання рішень у порядку, визначеному законодавством.

Фінансові установи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України відповідно до законодавства.

Рішення про накладення штрафу може бути оскаржене фінансовою установою до Нацкомфінпослуг як колегіального органу протягом 15 календарних днів з дня отримання такого рішення або до суду. Пропуск цього строку без поважних причин є підставою для відмови Нацкомфінпослуг в розгляді скарги.

Рішення у справі про правопорушення має бути прийнято правомочною уповноваженою особою Нацкомфінпослуг упродовж 20 робочих днів з дня отримання нею справи про правопорушення.

Це розпорядження набирає чинності з дня його офіційного опублікування і втрачає чинність одночасно з втратою чинності Закону України «Про фінансову реструктуризацію».

Усі процедури накладення штрафу та оскарження рішення Нацкомфінпослуг щодо накладення штрафу, розпочаті протягом дії цього Порядку, продовжуються до їх завершення.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Чи можуть бути в Україні ефективними  антикорупційні органи? donum auctoris Чи можуть бути в Україні ефективними антикорупційні органи?
Ефективність будь-якого державного інституту, у тому числі правоохоронних органів, полягає у досягненні мети, яка...
Про нововведення у кримінальному процесуальному законодавстві - на круглому столі в Івано-Франківську суддя Верховного Суду Надія Стефанів Феміда Про нововведення у кримінальному процесуальному законодавстві - на круглому столі в Івано-Франківську суддя Верховного Суду Надія Стефанів
14 квітня в Івано-Франківську пройшов круглий стіл, під час якого проаналізовано основні зміни до Кримінального п...
Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі? Справа Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі?
Петро був одним із тих багатьох студентів київських вишів, які жалкували, що приїхали «підкорювати столицю» не на...
Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20
20.04.2018 09:00:00 - Legal Medical Forum
21 22
23 24 25 26 27
27.04.2018 09:30:00 - Право&Бізнес
28 29
30 1 2 3 4 5 6
ЗАХОДИ
20.04.2018 09:00:00 - Legal Medical Forum
27.04.2018 09:30:00 - Право&Бізнес
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика