КалендарСемінар

«Будівництво – 2019. Новели містобудівного законодавства. Нові ДБН. Зміни в проектуванні, експертизі, експлуатації. Система договірних відносин. Реконструкція та перепланування. Будівельне право в рішеннях ВС.

340
+A
-a

«Будівництво – 2019. Новели містобудівного законодавства. Нові ДБН. Зміни в проектуванні, експертизі, експлуатації. Система договірних відносин. Реконструкція та перепланування. Будівельне право в рішеннях ВС.
16
липня
16.07.2019 / 10:00
м. Київ
Організатори заходу: Компанія «Кортекс»

Компанія «Кортекс» запрошує бажаючих  на будівельний семінар «БУДІВНИЦТВО - 2019. Новели містобудівного законодавства. Нові ДБН. Зміни в проектуванні, експертизі, експлуатації. Будівництво, реконструкція та перепланування: юридичні аспекти. Система договірних відносин у будівництві. Будівельне право в рішеннях Верховного Суду».

Програма семінару:

Правовий статус ДБН. ДБН Б.2.2 - 12:2018 "Планування і забудова територій". Проблемні питання. Призупинено, але не відмінено! Що треба зробити сьогодні аби не мати проблем завтра. Поточний стан оскарження Наказу Мінрегіону № 100 від 23.04.2018. Порівняльний аналіз із старими будівельними нормами.
Вплив нових ДБН на поточні проекти.
Термомодернізація – правове регулювання в 2019р. Термомодернізація = технічна модернізація? Постанова КМУ № 236 від 20.03.2019. Настанова з виконання термомоденрізації житлових будинків ДСТУ-Н Б В.3.2.3:2014, ст. 12 ЗУ «Про енергетичну ефективність»
Місце розташування об’єкта будівництва. Місцезнаходження у будівельному паспорті. МБУО. Місце знаходження при реконструкції. Присвоєння адрес об’єктам будівництва. Нові зміни з 1 липня 2019р. Тимчасовий порядок присвоєння адрес. Постанова КМУ від 27.03.2019 № 367.
Визначення класу наслідків (відповідальності) будівель і споруд.
Зміни до порядку розроблення та затвердження проектної документації.
Експертиза у будівництві: нові зміни та практика їх застосування.
Науково-технічний супровід у будівництві. Необхідність. Хто виконує. Вартість. Нові зміни.
Авторський та технічний нагляд у будівництві. Останні зміни в порядку здійснення.
Необхідність коригування проектної документації згідно з вимогами з охорони праці.
Дозвільні документи у будівництві. "Розпилення" повноважень між органами місцевого самоврядування та центральними органами влади в сфері Держархбудконтролю. Хто здійснює контроль та реєстрацію. В яких випадках? Як оскаржити рішення посадових осіб.
Введення об'єктів в експлуатацію. Введення в експлуатацію за рішенням суду. Чи надає право на введення в експлуатацію рішення суду про право власності на об'єкт будівництва? Алгоритм дій.
Розмір пайового внеску та його розрахунок. Звільнення від сплати пайового внеску.
ДБН В.2.2 - 4:201Х "Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти";
ДБН В.2.2 - 3:201Х "Будинки і споруди. Заклади шкільної освіти";
ДБН В.2.3 - 5:20ХХ "Вулиці та дороги населених пунктів".

ПОГОДЖЕННЯ ВІДХИЛЕНЬ ВІД ДІЮЧИХ ДБН. Проблемні питання. Ефективні альтернативні можливості їх вирішення.
ВИСНОВОК з ОЦІНКИ ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ: порядок отримання.
ЛІЦЕНЗУВАННЯ У БУДІВНИЦТВІ. НОВІ ФОРМИ ДОКУМЕНТІВ.

Безстроковість ліцензій - які ліцензії є безстроковими, як переоформити, чи необхідно приводити у відповідність перелік робіт у ліцензії, тощо.
Випадки анулювання ліцензій та втрати чинності.
Контроль за дотриманням ліцензійних умов.

ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ У БУДІВНИЦТВІ. Правові аспекти наявності документів на землю. Особливості землекористування для будівництва. Впровадження електронного кабінету Замовника.
СЛУЖБА ЗАМОВНИКА. НОВІ ЗМІНИ. ЗАЛУЧЕННЯ ЛІЦЕНЗОВАНИХ ТА СЕРТИФІКОВАНИХ ВИКОНАВЦІВ.

Розширення спектру застосування сертифікатів до фізичних осіб. Система інженерів-консультантів у будівництві.
Проблемні питання участі ліцензованих та сертифікованих виконавців в будівельних роботах. Безстрокові сертифікати, ліцензії. Ризики Замовника та можливості їх мінімізації при залученні ліцензованих та сертифікованих виконавців. Скасування=анулювання=втрата чинності? В чому різниця? Наслідки та як їх уникнути.
Вибір проектувальника. Договірні відносини між замовником та проектантом. Сертифікація послуг по проектуванню.
Розробка проектної документації та її повнота. Назва проекту. Стадії проектування. Об’єкти СС2, СС3. Процедура затвердження проектної документації замовником(якими документами). Внесення змін в проектну документацію. Рекомендації. Відповідальність
Авторський та технічний нагляд в нових умовах. Хто є автором проекту? Хто є генеральним проектувальником? Зміна автора проекту. Як призначається особа авторського нагляду. Оформлення повноважень для здійснення авторського нагляду. Чи може ГІП бути автором та здійснювати авторський нагляд. Проблеми передачі авторських прав.
Експертиза у будівництві: нові зміни та практика їх застосування. Обов'язкова та добровільна. Особливості проведення відповідних експертиз (експертизи за напрямками, кошторисної частини). Оформлення результатів.
Залучення підрядників (субпідрядників). Ліцензування окремих видів робіт. Хто такий замовник? Чи відрізняється він від забудовника і чи можна передати його функції? Розподіл штрафних санкцій між учасниками будівництва.

КОНТРОЛЬ ТА НАГЛЯД У БУДІВНИЦТВІ. ПОВНОВАЖЕННЯ ДАБІ. ДОЗВІЛЬНІ ДОКУМЕНТИ. ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ДОЗВІЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ КОЖНОЇ ГРУПИ ОБ'ЄКТІВ.

Практика взаємовідносин суб'єктів містобудування з системою архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Особливості порядку звернення. Що треба з'ясовувати кожен раз по дозвільним документам коли потрібно здійснити дозвільні дії.
Особливості порядку звернення. Нюанси подачі документів. Якщо ви знаходитесь поза межами населених пунктів, або віднесені до класу СС3, або знаходитесь в місті до 50 000 - куди звертатись з приводу цих об'єктів. Повідомлення на початок робіт -в які органи звертатись? Якщо звернулись не туди = самобуд = знесення+штрафи, штрафи, штрафи... Що робити якщо інспекція "грає" своїми правами. Відмова - що робити? Як довести що Повідомлення відправлено. Рекомендації щодо доказів у випадку спору з інспекцією.
Практика проведення перевірок у будівництві. Повноваження інспекції. Право інспектора на вилучення конструктивних елементів: ризики учасників будівництва, можливості їх мінімізації. Хто має право заходити на перевірку крім інспекторів. Як ідентифікувати тих, хто приходить з інспекцією("залучені особи"). Як обмежити довільний доступ "контролерів" на об'єкт будівництва. Як оскаржувати протиправні рішення та дії посадових осіб інспекції в т.ч. в прокуратурі.
Процесуальні терміни при здійсненні дозвільних процедур у будівництві. Проблеми розрахунку процесуальних строків. "Ваше питання вирішено позитивно, Вам відмовлено...". Як мінімізувати ризики щодо недотримання процесуальних строків.
Підготовчі роботи згідно нових змін. Процедура узгодження.
Будівельна діяльність. Види будівництва та їх відмінності: нове будівництво, реконструкція, капремонт (будівельні роботи), капремонт (устаткування), технічне переоснащення, поточний ремонт. Визначення терміну "технічне переоснащення".
Будівельні роботи. Нові зміни.
Введення збудованого об'єкта в експлуатацію для об'єктів 2-го(СС2) та 3-го(СС3) класу наслідків. Умови в залежності від класу наслідків. Проблемні моменти.
Розмір пайового внеску та його розрахунок. Звільнення від сплати пайового внеску.
Об'єкт незавершеного будівництва. Аналіз можливих шляхів придбання об'єкта незавершеного будівництва.
Як визначаються штрафні санкції для юридичних та фізичних осіб у будівництві. Розподіл штрафних санкцій.

ТЕХНІЧНИЙ ПАСПОРТ. ПРОВЕДЕННЯ ТЕХНІЧНОЇ ІНВЕНТАРИЗАЦІЇ - НОВІ ЗАКОНОДАВЧІ ЗМІНИ.
РЕЄСТРАЦІЯ ПРАВ НА НЕРУХОМІСТЬ в 2019р. Як захистити право власності.
САМОВІЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО. Проблемні об’єкти нерухомості та засоби їх виведення в правове поле. Остання судова практика щодо прийняття об’єктів в експлуатацію.

Чи надає право на введення в експлуатацію рішення суду про право власності на об’єкт нерухомості. Алгоритм дій.
Положення про проведення технічного обстеження прийняття в експлуатацію об’єктів, що будувались без дозвільних документів.
Порядок отримання дозвільної документації по будівельній амністії для об'єктів с/г призначення 1-го класу наслідків та житлових, дачних, садових будинків до 300м2.

Вартість участі одного слухача - 2 600 грн.

Вартість включає:
лекції і консультації;
ділові аксесуари;
обіди у ресторані;
кава-брейки рівня 5* у перервах;
сертифікат.

Для участі необхідно зареєструватися, а також:
заповнити і відправити заявку на участь;
одержати рахунок, який наш менеджер надішле зручним для Вас способом;
оплатити участь.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Чи потрібно стати на коліна: про цінність життя і право donum auctoris Чи потрібно стати на коліна: про цінність життя і право
Так співпало – трагічні події під Павлополем, загибель чотирьох українських захисників, які все, що бачили та відчу...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Вересень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
ЗАХОДИ
20.09.2019 08:30:00 - VIII Податковий форум
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика