КалендарСемінар

Семінар "Правовий вимір академічної доброчесності"

831
+A
-a

Семінар "Правовий вимір академічної доброчесності"
17
квітня
17.04.2019 / 15:00
м.Київ
Організатори заходу: Асоціація адвокатів України

Шановні пані та панове, запрошуємо взяти участь у семінарі на тему: «Правовий вимір академічної доброчесності», організованому Комітетом з юридичної освітньої політики та Комітетом інтелектуальної власності ВГО «Асоціація адвокатів України» спільно з Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Американськими Радами з міжнародної освіти та ГО «Студія сучасного права».

Дата проведення: 17 квітня 2019 року
Час проведення: 15:00 – 18:00 
Місце проведення: Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка (м. Київ, вул. Ю. Іллєнка (Мельникова), 36/1, мала актова зала) 

«Академічна доброчесність» – доволі нове поняття в лексиконі правників, робота яких не пов’язана з викладацькою чи науковою діяльністю, та й в українському законодавстві відповідний термін з’явився порівняно недавно. Утім, це поняття звертає на себе все більшу увагу, оскільки порушення академічної доброчесності все частіше призводить до цілком реальних правових наслідків, незважаючи на те, що такі явища як, приміром, списування чи плагіат, тривалий час толерувалися та продовжують замовчуватись у багатьох закладах освіти.

Тож що таке академічна доброчесність? Як розмежувати етичні та юридичні аспекти цієї концепції? Хто і як може виявити та встановити факти порушення академічної доброчесності? Якою є відповідальність за порушення академічної доброчесності та якими є її підстави? Як уникнути звинувачень в академічній недоброчесності? Що робити, якщо такі звинувачення вже мають місце?

На ці та інші запитання учасники семінару матимуть можливість отримати відповіді від українських і зарубіжних фахівців, які всебічно розглянуть цю актуальну проблему.

Захід включатиме три тематичних блоки:

І. Загальна інформація про концепцію академічної доброчесності/недоброчесності, історія питання та поточна ситуація в Україні (15:00 – 15:30)

Спікери:

- Яна Чапайло, спеціаліст Проекту сприяння академічної доброчесності в Україні (SAIUP), Американські Ради з міжнародної освіти

- Артем Шаіпов, юридичний радник Програми USAID «Нове правосуддя»

- Ольга Буткевич, д.ю.н., професор кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка, голова спеціалізованої вченої ради Д 26.001.10 Київського національного університету ім. Т. Шевченка, віце-президент Української асоціації міжнародного права

ІІ. Академічна доброчесність як правова категорія: визначення та нормативне закріплення поняття, складові академічної доброчесності, поради щодо дотримання академічної доброчесності, методи виявлення академічної недоброчесності, правові наслідки порушення академічної доброчесності (15:30 – 17:20)

Спікери:

- Ксенія Смирнова, д.ю.н., професор кафедри порівняльного і європейського права та голова науково-методичної комісії Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка

- Марія Ортинська, адвокат, патентний повірений, керуючий партнер патентно-юридичної компанії IPStyle, керівник Комітету інтелектуальної власності ВГО «Асоціація адвокатів України»

- Вікторія Сопільняк, адвокат, патентний повірений, партнер патентно-юридичної Агенції «Дубинський і Ошарова», заступник керівника Комітету інтелектуальної власності ВГО «Асоціація адвокатів України»

- Леонхарт Райс, адвокат, викладач авторського права (Австрія)

- Андрій Сідляренко, директор ТОВ «Антиплагіат» (сервіс Unicheck)

ІІІ. Сase-study: правовий аналіз конкретних ситуацій і судових справ (17:20-18:00)

Спікери:

- Андрій Тригуб, к.ю.н., адвокат, асоційований партнер АО «Скляренко, Сидоренко та партнери», співголова Комітету з кримінального права та процесу ВГО «Асоціація адвокатів України»

- Катерина Сопова, к.ю.н., судовий експерт, патентний повірений, заступник керівника Центру експертних досліджень НДІ інтелектуальної власності НАПрН України

Модератор: Ольга Поєдинок, к.ю.н., адвокат, доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка, голова Комітету з юридичної освітньої політики та Секції міжнародного сімейного права Комітету сімейного права ВГО «Асоціація адвокатів України», голова правління ГО «Студія сучасного права», член Науково-консультативної ради при Верховному Суді

 Благодійний внесок:

- для студентів, аспірантів, докторантів, викладачів та інших співробітників КНУ ім. Т. Шевченка, а також членів організаційного комітету заходу – безкоштовно;

- для студентів – 100 грн.;

- для членів ААУ – 300 грн.;

- для інших осіб – 400 грн.

Реєстрація: https://u.to/iKEXFQ

 

У разі виникнення запитань з реєстрації, будь ласка, звертайтесь за контактами:

моб.: +38 (067) 239 86 90
zhuravleva@uaa.org.ua

Акредитація ЗМІ:
pr@uaa.org.ua


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право на довіру donum auctoris Право на довіру
Висловлення недовіри Генеральному прокурору парламентом, як інститут відповідальності, свідчить про залежність очіл...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Березень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13
13.03.2020 08:00:00 - ІІІ Судовий форум
14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
13.03.2020 08:00:00 - ІІІ Судовий форум
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика