Справа стосувалася тверджень уряду Грузії щодо адміністративної практики з боку Російської Федерації, що спричинила різні порушення Конвенції у зв'язку із збройним конфліктом між Грузією та Російською Федерацією в серпні 2008 року.
У своєму рішенні у справі «Україна проти Росії» (Крим) (заяви № 20958/14 і 38334/18) Європейський суд з прав людини більшістю голосів оголосив заяву частково прийнятною.
Європейський суд з прав людини винесе рішення Великої палати у справі Україна проти Росії (стосовно Криму) (заява № 20958/14) на відкритих слуханнях 14 січня 2021 року о 10 годині ранку у Будинку прав людини, Страсбург.
6 жовтня 2020 року ЄСПЛ вирішив застосувати правило 39 Регламенту Суду вдруге стосовно конфлікту в Нагірному Карабасі. ЄСПЛ закликав усі держави, які прямо чи опосередковано беруть участь у конфлікті, включаючи Туреччину, утримуватися від дій, які могли б сприяти порушенню конвенційних прав цивільних осіб, та поважати їх зобов'язання за Конвенцією.
4 жовтня 2020 року Європейський суд з прав людини отримав клопотання про вжиття тимчасового заходу, подане Вірменією проти Туреччини, щодо конфлікту в Нагірному Карабасі.
29 вересня 2020 року, вважаючи, що нинішня ситуація створює ризик серйозних порушень Конвенції, Європейський суд з прав людини (засідання палати з семи суддів) вирішив застосувати правило 39 Регламенту Суду. З метою запобігання таким порушенням і відповідно до правила 39 Суд закликав і Азербайджан, і Вірменію утриматися від вжиття будь-яких заходів, зокрема військових дій, які можуть спричинити порушення прав цивільного населення, передбачених Конвенцією, включаючи небезпеку для життя та здоров’я, а також виконувати свої зобов'язання згідно з Конвенцією, зокрема стосовно статті 2 (право на життя) та статті 3 (заборона катувань та нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження або покарання) Конвенції.
28 вересня до Європейського суду з прав людини надійшов запит про вжиття тимчасових заходів, поданий Вірменією проти Азербайджану.
Комітет міністрів Ради Європи опублікував останні окремі рішення, що стосуються виконання постанов і рішень Європейського суду з прав людини.
Департамент Ради Європи з питань виконання постанов ЄСПЛ опублікував новий інформаційний бюлетень, у якому висвітлюється роль Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р.увирішенні конституційних питань удержавах Європи протягом більше 50 років.
У передмові до щорічної доповіді Комітету міністрів Ради Європи за 2019 рік про контроль за виконанням постанов Європейського суду з прав людини головуючіна засіданнях Комітету міністрів присвячених правам людини відзначають, що десять років реформ, відомих як Інтерлакенський процес, «зміцнили систему Європейської конвенції про права людини».