Міжнародне правоПрактика ЄСПЛ

Сьогодні відбудуться слухання Великої палати Європейського суду з прав людини у справі Україна проти Росії (Крим)

11.09.2019 / 09:26
1542
+A
-a

Сьогодні відбудуться слухання Великої палати Європейського суду з прав людини у справі Україна проти Росії (Крим)

11 вересня 2019 року о 9.15 відбудуться слухання Великої палати Європейського суду з прав людини у справі Україна проти Росії (Крим) (заява № 20958/14).

Початкова заява «Україна проти Росії» була подана 13 березня 2014 року.

Уряд України стверджує, що з 27 лютого 2014 року Російська Федерація здійснювала ефективний контроль над Автономною Республікою Крим, складовою частиною України, та здійснювала юрисдикцію над ситуацією, внаслідок якої було порушено численні положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р. Уряд стверджує, що порушення є результатом загальної адміністративної практики Російської Федерації.

Уряд-заявник посилається на порушення декількох статей Конвенції 1950 р.

Зокрема, уряд України стверджує, що існувала адміністративна практика вбивств українських військовослужбовців, офіцерів правоохоронних органів та цивільних осіб, що пов’язані з Російською Федерацією.

Крім того, вони заявляють про випадки катувань чи інших форм жорстокого поводження та довільного позбавлення волі цивільних та українських військовослужбовців. Уряд України скаржиться на те, що судові рішення України були перекваліфіковані відповідно до російського законодавства і що засуджені були переведені на територію Російської Федерації.

Уряд-заявник заявляє, що громадяни України, які проживають у Криму, зазнали незаконного автоматичного присвоєння російського громадянства та відмова в отриманні російського громадянства позбавила людей багатьох прав. Україна стверджує, що були випадки нападу, викрадення, жорстокого поводження та цькування журналістів, які роблять свою роботу.

Крім того, в ній зазначається, що відбувалися утиски та залякування релігійних службовців, які не є членами Російської православної церкви, що особливо торкнулося українських православних священиків та імамів.

Згідно зі статтею 10, уряд стверджує, що робота журналістів у Криму була зазнала перешкоджань, а неросійські ЗМІ були придушені, тоді як відповідно до статті 11 Україна скаржиться, зокрема, на те, що кримським татарам було заборонено організовувати громадські збори. Україна також стверджує про дискримінацію кримських татар.

Україна також скаржиться на експропріацію майна самопроголошеною владою Кримської республіки, акти, які згодом були затверджені російським законодавством. Уряд України стверджує, що новий кордон між Кримом та Україною призвів до обмеження свободи пересування громадян України.

13 березня 2014 року Суд застосував до цієї справи правило 39 Регламенту Суду (тимчасові заходи). Він закликав Росію та Україну утримуватися від заходів, зокрема військових дій, які можуть спричинити порушення прав цивільного населення за Конвенцією, зокрема відповідно до статей 2 (право на життя) та 3 (заборона нелюдського або принизливого поводження). Тимчасові заходи залишаються в силі.

Щоб зробити процес розгляду міждержавних справ, порушених Україною проти Росії, більш ефективним, минулого року Суд вирішив розглянути всі скарги, пов'язані з подіями в Криму, у справі № 20958/14, тоді як скарги, пов'язані з подіями на Сході України та Донбасу, були передані під "Україна проти Росії" (V), заява № 8019/16.

7 травня 2018 року Палата, яка розглядає ці міждержавні справи, відмовилася від юрисдикції на користь Великої палати.

Україна порушила ряд інших міждержавних справ проти Росії, і є понад 4000 індивідуальних заяв щодо подій у Криму, Східній Україні та на Донбасі.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право на довіру donum auctoris Право на довіру
Висловлення недовіри Генеральному прокурору парламентом, як інститут відповідальності, свідчить про залежність очіл...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Квітень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика