Глобальна ініціатива боротьби з насильством проти дівчат та жінок – це спільний проєкт Організації Об'єднаних Націй та Євросоюзу, запущений у 2018 році. ЄС виділив на його здійснення 500 млн. євро. 19 листопада керівники кількох установ ООН представили черговий звіт про досягнуті за цей час успіхи.
10 лютого Міжнародна організація з міграції закликала лідерів держав Європейського союзу покінчити з репресіями і насильством щодо мігрантів і біженців, які скупчуються на їх сухопутних і морських кордонах, а також відмовитися від практики їх колективного видворення.
Європейський союз домігся успіхів у скороченні бідності, але не зміг досягти своєї мети: до 2020 року визволити зі злиднів 20 млн чоловік. Рішуче переглянути свою соціально-економічну політику закликав Євросоюз Експерт ООН Олів'є де Шуттер, завершивши свій візит до Брюсселя, де він провів зустрічі з представниками різних інститутів ЄС.
Незалежний експерт ООН Фернан де Варен привітав ухвалення Європарламентом резолюції щодо захисту національних та мовних меншин. Документ був схвалений 17 грудня, за нього проголосували 524 з 694 парламентаріїв. У ньому говориться, що захист національних і мовних меншин є обов'язком держав-членів Євросоюзу.
На сьогодні не існує окремого нормативного документа, який би надавав комплексну характеристику нормативно-правової бази у сфері боротьби з корупцією Європейського Союзу, також відсутній чіткого визначений перелік обов’язкових міжнародно-правових інструментів.
Євросоюз і Управління ООН з обслуговування проектів надали поліції України дев'ять машин для створення мобільних бригад по боротьбі з домашнім насильством. Українські правоохоронці також отримають ще дев'ять патрульних машин і необхідне обладнання.
Приєднання Європейського союзу до Європейської конвенції про права людини стане важливою віхою в справі захисту прав людини і основних свобод у всій Європі.
1 липня - 25-та річниця трагічних подій у Сребрениці. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш і 17 незалежних оонівських експертів назвали масові вбивства в цьому місті найжахливішим звірством на території Європи, вчиненим з моменту закінчення Другої світової війни. Вони закликали винести уроки з цієї трагедії, викорінювати все прояві ненависті, боротися з дискримінацією і добиватися примирення в пост конфліктних державах.
Завдяки своєму потенціалу у виробництві та транспортуванні водню, Україна названа пріоритетним партнером ЄС у реалізації Європейської водневої стратегії та постачанні новітнього енергетичного ресурсу на європейський ринок, йдеться у новій водневій стратегії ЄС.
На розвиток європейського соціального права впливає міжнародне трудове право, зокрема міжнародні трудові стандарти, вироблені Міжнародною організацією праці. У зв’язку із цим виникає необхідність зупинитися на співпраці МОП та Євросоюзу у сфері соціальних відносин.