Міжнародне правоПраво ЄС

Економіка, фінанси та євро: політика ЄС

06.05.2019 / 21:36
788
+A
-a

Економіка, фінанси та євро: політика ЄС

Економічний і валютний союз та євро становлять спільний фундамент для підвищення стабільності, економічного зростання і процвітання на всій території Європи.

Економічний і валютний союз об’єднує та інтегрує економіки країн ЄС завдяки скоординованій економічно-фіскальній політиці, спільній валютній політиці та спільній валюті – євро. Це потужний інструмент забезпечення робочих місць, економічного зростання, соціальної справедливості та фінансової стабільності, однак це також робота, котра все ще триває і яку необхідно завершити.

Економічно-фінансова політика Євросоюзу у єврозоні та на території ЄС має на меті:

● сприяти зростанню та зайнятості населення;

● сприяти макроекономічній і фіскальній стабільності;

● покращувати ефективне функціонування економічного та валютного союзу;

● сприяти інвестиціям;

● попереджати макроекономічний дисбаланс або корегувати його прояви;

● допомагати координувати національну структурну політику;

● сприяти процвітанню за межами ЄС.

У відповідь на фінансово-економічну кризу 2008 року економічне управління у ЄС посилено за допомогою вдосконалення Пакту про стабільність і зростання – фіскальних правил, яких дотримуються країни ЄС для підвищення та збереження стабільності економічного й валютного союзу. Країни, які втратили змогу скористатись можливостями зовнішніх фінансових ринків, як-от Греція, отримали фінансову допомогу ЄС та підтримку політичних рішень. Також створений Європейський стабілізаційний механізм для постійного вирішення подібних ситуацій у єврозоні.

Окрім того, запроваджено Процедуру контролю макроекономічного дисбалансу для моніторингу та корегування потенційно проблемних економічних тенденцій в окремих країнах ЄС, аби не допустити їх проявів у інших країнах.

Євро, що перебуває в обігу з 2002 року та використовується понад 339 млн людей у 19 державах ЄС, є другою найважливішою валютою світу після долара США. Єдина валюта – практична для громадян і корисна для бізнесу – основний здобуток європейської інтеграції.

Прийнятий у листопаді 2014 року Інвестиційний план для Європи обсягом 315 млрд євро має на меті повернути інвестиції згідно з історичними тенденціями, які спостерігали до кризи 2008 року. Станом на вересень 2017 року Європейський фонд стратегічних інвестицій уже забезпечив затверджені інвестиційні угоди на суму понад 236,1 млрд євро. Очікується, що завдяки підтримці цього фонду близько 454 тис. малих і середніх підприємств, а також компаній із середньою капіталізацією зможуть скористатися покращеним доступом до фінансування.

Детальніше з інформацією можна ознайомитися в довіднику «Європейський Союз. Що це таке і що він робить».

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика