Міжнародне правоПраво ЄС

Кордони та безпека: політика ЄС

01.05.2019 / 21:05
871
+A
-a

Кордони та безпека: політика ЄС

Європейський Союз працює в напрямку формування безпекового союзу, який зробить Європу безпечнішою завдяки посиленню боротьби з тероризмом і серйозними злочинами та зміцненню зовнішніх кордонів Європи.

ЄС пропонує своїм громадянам територію свободи, безпеки та справедливості без внутрішніх кордонів. Загальна мета створення безпекового союзу полягає в підвищенні безпеки на території Євросоюзу. ЄС та його держави-члени співпрацюють у боротьбі з тероризмом і жорстокою радикалізацією, серйозними злочинами, організованою злочинністю та кіберзлочинністю.

Діяльність ЄС зосереджена на підтримці держав-членів у декілька способів:

● обмін інформацією між національними правоохоронними, митними та прикордонними службами;

● оперативна співпраця за підтримки інституцій ЄС;

● навчання, обмін найкращим досвідом, фінансування, наукові дослідження та інновації.

Агенція Європейського Союзу зі співробітництва правоохоронних органів (Europol) об’єднує членів ЄС у процесі розслідування фактів серйозних правопорушень й організованої злочинності. Єврокомісія також працює над забезпеченням оперативної сумісності різноманітних інформаційних систем ЄС у сфері безпеки, прикордонного контролю та міграції, маючи на меті досягти повної сумісності до 2020 року.

Євросоюз актуалізував і зміцнив своє законодавство, гармонізувавши визначення поняття злочинної терористичної діяльності та визнавши пересування, підготовку терористів і фінансування тероризму кримінальним правопорушенням. За підтримки Центру підвищення кваліфікації Мережі з питань обізнаності про прояви радикалізації ЄС активізує діяльність, спрямовану на запобігання радикалізації, та вирішення проблеми повернення іноземних терористів. Через Форум з питань використання мережі Інтернет у ЄС Єврокомісія сприяє співпраці між ключовими інтернет провайдерами, правоохоронними структурами та громадянським суспільством, обмежуючи доступ до нелегального контенту і забезпечуючи дієвий альтернативний контент для протидії терористичній пропаганді.

Аби протистояти зростаючій загрозі кіберзлочинності та кібератак Єврокомісія запропонувала заходи, спрямовані на зміцнення структур і потенціалу Євросоюзу в сфері кібербезпеки, зокрема посилення ролі Агентства ЄС з кібербезпеки (Європейського агентства з питань мережевої та інформаційної безпеки), забезпечуючи при цьому максимальну співпрацю з країнами ЄС.

Завдяки Шенгенській угоді перевірки на багатьох внутрішніх кордонах ЄС поступово скасували. Міграційна криза та постійні зміни безпекового середовища в останні роки продемонстрували, що Шенгенська зона потребує міцних зовнішніх кордонів. Тож 2017 року Євросоюз запровадив нові правила щодо зовнішніх кордонів країн Шенгенської угоди задля ретельнішої перевірки усіх осіб за відповідними базами даних, аби переконатись у відсутності загрози з їхнього боку для державної політики чи внутрішньої безпеки. Крім того, понад 1700 службовців нової структури – Європейської прикордонної та берегової охорони – відтепер допомагають національним прикордонним службам країн ЄС здійснювати патрулювання в таких країнах, як Греція, Італія, Болгарія та Іспанія.

Детальніше з інформацією можна ознайомитися в довіднику «Європейський Союз. Що це таке і що він робить».

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика