Міжнародне правоПраво ЄС

Рекомендації ЄС по обробці візових клопотань, поданих жителями Донецької та Луганської областей України

07.10.2019 / 19:41
704
+A
-a

Рекомендації ЄС по обробці візових клопотань, поданих жителями Донецької та Луганської областей України

Європейська Комісія та Європейська служба зовнішніх зв'язків направили державам-членам ЄС і державам-учасницям Шенгенської угоди, які не входять у ЄС, рекомендації по обробці клопотань про надання візи, які подають особи, які постійно проживають у непідконтрольних уряду районах Донецької та Луганської областей України.

Рекомендації розроблені на виконання Висновків Європейської Ради від 20 червня 2019 року і в зв'язку з запитами держав-членів на надання вказівок щодо ідентифікації та невизнання паспортів, виданих згідно з указом Президента України від 24 квітня 2019 р.

Розіслані рекомендації встановлюють ряд загальних критеріїв оброблення заяв, що допоможе консульствам держав-членів встановлювати фактичне місце законного проживання власників російських паспортів, а також містять детальну інформацію про процедуру розгляду клопотань про надання візи, які подані особами, які постійно проживають у непідконтрольних уряду районах Донецької та Луганської областей України та мають російський паспорт. Рекомендації забезпечать належне і однакове застосування правил ЄС про видачу шенгенських віз у Російській Федерації та Україні з урахуванням того, що громадяни України можуть отримати український біометричний паспорт і здійснювати поїздки в ЄС без візи.

Розісланий документ містить такі рекомендації.

Положення про територіальну компетенцію консульств: відповідно до Візового кодексу ЄС особи, які клопочать про отримання шенгенської візи, які на законних підставах проживають у непідконтрольних уряду районах Донецької та Луганської областей України, повинні, як правило, подавати клопотання до консульств держав-членів в Україні незалежно від наявного в них документу на поїздку.

Надання чіткої інформації громадськості: відповідно до Візового кодексу ЄСдержава-члени Шенгенського простору зобов'язані надавати чітку і повну інформацію про те, де і як подавати клопотання про отримання візи. Тому консульства держав-членів у Російській Федерації та Україні (а також їх візові центри) зобов'язані чітко інформувати про те, що особи, які постійно проживають у непідконтрольних уряду районах Донецької та Луганської областей України, повинні звертатися за візою у консульство відповідної держави-члена Шенгенського простору в Україні. Крім того, вони повинні роз'яснювати, що громадянам України, які мають біометричний паспорт, не потрібна віза для здійснення поїздок удержави Шенгенського простору.

Критеріїв ідентифікації паспортів, виданих на виконання указу від 24 квітня 2019 р.: Консульствам держав-членів надано ряд критеріїв, які допоможуть їм виявляти російські паспорти, видані особам, які постійно проживають у непідконтрольних уряду районах Донецької та Луганської областей України. Ці критерії можуть стати основою для політики невизнання, яка буде застосовуватися державами-членами при здійсненні їх виключної компетенції.

Довідкова інформація.

24 квітня 2019 року Президент Російської Федерації підписав Указ про спрощений порядок отримання російського громадянства і російського паспорта особами, які постійно проживають у непідконтрольних уряду районах Донецької та Луганської областей України. Згідно з указом жителі цих районів можуть звертатися із заявою про прийом до громадянства Російської Федерації, надавши посвідчення особи, видане так званими властями в непідконтрольних уряду районах, без необхідності проживати в Російській Федерації.

У прийнятих 20 червня 2019 року Висновках Європейська Рада висловила крайню стурбованість цим указом Президента і заявила, що указ суперечить духу і цілям Мінських угод. Європейська Рада погодилася розглянути подальші кроки, в тому числі невизнання паспортів, виданих у порушення Мінських угод.

Розіслані на цьому тижні рекомендації були розроблені у тісній співпраці з державами-членами і державами, асоційованими до Шенгенського простору. Рекомендації не є загальнодоступним документом, оскільки містять вказівки для консульств держав-членів, як виявляти такі паспорти.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право на довіру donum auctoris Право на довіру
Висловлення недовіри Генеральному прокурору парламентом, як інститут відповідальності, свідчить про залежність очіл...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Березень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13
13.03.2020 08:00:00 - ІІІ Судовий форум
14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
13.03.2020 08:00:00 - ІІІ Судовий форум
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика