Міжнародне правоМіжнародне приватне право

Досвід Австралії щодо застосування Типового закону ЮНСІТРАЛ про транскордонну неспроможність

27.08.2019 / 11:47
1060
+A
-a

Досвід Австралії щодо застосування Типового закону ЮНСІТРАЛ про транскордонну неспроможність

Справа 921 щодо застосування положень статей 2 (a), [2 (b)], 2 (d), 15 (2), 16 (3), 17 (1), 21 (1)Типового закону ЮНСІТРАЛ про транскордонну неспроможність судової канцелярії штату Новий південний Уельс Федерального суду Австралії № NSD 210 від 2009 року Hur v. Samsung Logix Corporation від 17 квітня 2009 року. Оригінальний текст англійською мовою.

Боржником була південнокорейська компанія, що займалася, крім іншого, морськими перевезеннями вантажів. У Південній Кореї щодо боржника було відкрито конкурсне провадження («іноземне провадження»), а корейським судом був призначений керуючий у справі про неспроможність («іноземний представник»). Через кілька днів після відкриття провадження іноземний представник подав клопотання про визнання іноземного провадження відповідно до закону про введення в дію Типового закону ЮНСІТРАЛ про транскордонну неспроможність на території Австралії. Закон про транскордонну неспроможність 2008 року. Оскільки в додатку 1 до закону міститься повний текст Типового закону ЮНСІТРАЛ про транскордонну неспроможність, суд посилається безпосередньо на його статті.

Перш ніж задовольнити клопотання, суд розглянув вимоги пункту 1 статті 17 Типового закону ЮНСІТРАЛ про транскордонну неспроможність. Суд визнав, що іноземне провадження, про який говорилося в клопотанні, є іноземним провадженням за змістом пункту (а) статті 2 Типового закону ЮНСІТРАЛ про транскордонну неспроможність. Незважаючи на деяку неясність формулювання "колективне судочинство", суд визнав, що стосовно клопотання, яке розглядалося найістотніше те, що вказане іноземне провадження є провадженням у справі про неспроможність, у рамках якого активи і ділові операції боржника підлягають нагляду з боку іноземного суду в цілях реорганізації або ліквідації. Суд визнав, що іноземний представник є іноземним представником за змістом пункту (d) статті 2 Типового закону ЮНСІТРАЛ про транскордонну неспроможність, так як він був призначений іноземним судом. Суд також визнав виконаними вимоги пункту 2 статті 15 Типового закону ЮНСІТРАЛ про транскордонну неспроможність, оскільки до клопотання була додана завірена копія рішення іноземного суду про порушення іноземного провадження і призначення іноземного представника.

Суд визнав іноземне провадження, про яке говорилося в клопотанні, в якості основного іноземного провадження [пункт (b) статті 2 Типового закону ЮНСІТРАЛ про транскордонну неспроможність], так як воно здійснювалося в державі, в якій знаходиться центр основних інтересів боржника згідно з пунктом 3 статті 16 Типового закону ЮНСІТРАЛ про транскордонну неспроможність. При цьому суд зазначив, що в довідці, яка додається до клопотання іноземного представника, міститься досить відомостей, які доводять, що зареєстрована контора боржника знаходиться в Південній Кореї. Суд зробив необхідні розпорядження відповідно до пункту 1 статті 21 Типового закону ЮНСІТРАЛ про транскордонну неспроможність. Клопотання про визнання провадження, відкритого в Південній Кореї, знаходяться на розгляді в США, Сінгапурі та Бельгії; а в Великобританії воно вже було визнано.


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право на довіру donum auctoris Право на довіру
Висловлення недовіри Генеральному прокурору парламентом, як інститут відповідальності, свідчить про залежність очіл...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Березень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13
13.03.2020 08:00:00 - ІІІ Судовий форум
14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
13.03.2020 08:00:00 - ІІІ Судовий форум
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика