Міжнародне правоМіжнародне публічне право

Економічний прогноз ООН: потрібно врегулювати торговельні спори і як можна швидше переходити на «зелену» економіку

Економічний прогноз ООН: потрібно врегулювати торговельні спори і як можна швидше переходити на «зелену» економіку

Зміна клімату - серйозна загроза економічному розвитку в усьому світі і добробуту населення в цілому. Таким є один з висновків нової доповіді «Світовий економічний стан і перспективи». ЇЇ автори закликають політиків врегулювати торгівельні розбіжності і більш активно переходити на поновлювані джерела енергії.

Темпи економічного зростання в 2019 році були найнижчими за останні 10 років

Згідно з даними доповіді, в 2019 році світова економіка опинилася на межі стагнації: реальне зростання склало всього 2,3 відсотка, а це найнижчий показник за останні десять років. Експерти пояснюють таку ситуацію, серед іншого, тривалими торговими спорами.

Перспективи зростання в 2020 році

Не дуже втішні перспективи розвитку і на 2020 рік - в цьому році темпи зростання світової економіки можливо піднімуться до 2,5 відсотків. Однак перспектива навіть такого мінімального відновлення ще під питанням. Експерти побоюються, що загострення напруженості в торговельних відносинах, фінансові потрясіння або ескалація геополітичної напруженості можуть зірвати процес пожвавлення економіки. При несприятливому сценарії глобальне зростання в цьому році може навіть сповільнитися і складе всього лише 1,8 відсотка.

Країнові і регіональні прогнози

У Сполучених Штатах недавнє зниження процентних ставок Федеральною резервною системою США може в тій чи іншій мірі сприяти відновленню економічної активності. Проте, з урахуванням невизначеності, що зберігається в сфері економічної політики, низької підприємницької впевненості і ослаблення заходів податково-бюджетного стимулювання темпи зростання ВВП в США знизяться з 2,2 відсотка в 2019 році до 1,7 відсотка у 2020 році.

У Європейському союзі збережуться проблеми з розвитком виробництва, але ця тенденція буде частково компенсована зростанням приватного споживання. Це приведе до незначного підвищення показників приросту ВВП з 1,4 відсотка в 2019 році до 1,6 відсотка у 2020 році.

Незважаючи на серйозні перешкоди, Східна Азія залишається надзвичайно швидким регіоном і вносить найбільший вклад в розвиток світової економіки. Правда в Китаї прогнозується зниження показників економічного зростання, але дуже незначне: з 6,1 відсотка в 2019 році до 6,0 відсотка в 2020 році і 5,9 відсотка в 2021 році.

В інших великих державах з ринковою економікою, в тому числі в Бразилії, Індії, Мексиці, Російській Федерації та Туреччині економічне зростання в 2020 році дещо прискориться.

В Африці протягом десяти років показники ВВП на душу населення практично не росли, а багато держав світу до сих пір страждають від наслідків зниження цін на сировину в 2014-2016 роках. На сьогоднішній день в третини держав, що розвиваються, економіка яких залежить від сировинних товарів, середні реальні доходи нижче, ніж в 2014 році. У цю групу входять кілька великих держав, таких як Ангола, Аргентина, Бразилія, Нігерія, Саудівська Аравія та Південна Африка.

Експерти побоюються, що уповільнення економічної активності на глобальному рівні може створити серйозні перешкоди в досягненні Цілей сталого розвитку. Ситуація ускладнюється зростанням нерівності і важкими наслідками змін клімату.

Перехід на поновлювані джерела енергії неминучий

У цій ситуації економісти радять політикам не тільки створювати сприятливі умови для зростання ВВП, але і прагнути до підвищення рівня добробуту всіх верств суспільства. Для цього, на їхню думку, необхідно вкладати більше коштів у проекти в сфері сталого розвитку та використання відновлюваних джерел енергії.

Головний економіст ООН і помічник Генерального секретаря з економічного розвитку Елліот Харріс підкреслює нагальну необхідність переходу до нової системи енергопостачання. Багато держав як і раніше приймають недалекоглядні рішення: збільшують інвестиції в розвідку нафтових і газових родовищ та виробництво енергії на вугільних електростанціях. Це, на думку економістів, не тільки загрожує несподіваними потрясіннями і втратами, але і створює серйозні перешкоди для досягнення цілей у сфері охорони навколишнього середовища. Сьогодні на енергетичний сектор припадає приблизно три чверті глобальних викидів парникових газів. Якщо обсяг емісій на душу населення в державах, що розвиваються збільшиться до рівня, що реєструється у розвинених державах, то загальний обсяг глобальних викидів вуглецю збільшиться більш ніж на 250 відсотків, у той час як глобальна мета передбачає досягнення до 2050 року нульового рівня викидів. Це означає, що вироблений обсяг емісій не повинен перевищувати того, що поглинається природою.

Автори доповіді закликають не затягувати з переходом до нової системи енергопостачання. Вони впевнені, що збільшення частки екологічно чистої енергії не тільки матиме позитивний вплив на стан навколишнього середовища і здоров'я людини, а й створить для багатьох держав нові економічні можливості.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13
13.02.2020 12:00:00 - Lviv Legal Criminal Talks
14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика