Міжнародне правоМіжнародне публічне право

Фонд миробудівництва: як вуличні ліхтарі допомагають запобігти конфлікту

Фонд миробудівництва: як вуличні ліхтарі допомагають запобігти конфлікту

Поліпшення роботи громадського транспорту, електрифікація, юридична допомога дівчаткам і жінкам, які зазнали насильства. Ці та інші проекти установ ООН в сорока державах світу, в тому числі в Центральній Азії, фінансуються з Фонду миробудівництва: в ООН переконані, що поліпшення умов життя населення допомагає запобігати конфліктам.

У цілому на проекти по всьому світу в 2018 році виділено понад 180 млн доларів - це рекорд. Про це йдеться у доповіді Генерального секретаря ООН, присвяченій діяльності Фонду миробудівництва за минулий рік. Подальше розширення діяльності Фонду - одна зі складових загального плану реформ. Координатори діяльності ООН на місцях, як планується, повинні виявляти в кожній державі можливості для реалізації проектів, здатних реально змінити життя людей.

У минулому році в державах Центральної Азії, наприклад, у співпраці з Регіональним центром ООН з превентивної дипломатії Фонд здійснив цілий ряд таких програм. Два мільйони доларів, зокрема, виділили на проекти в 11 населених пунктах Киргизстану: десь допомогли з електрифікацією, десь - з громадським транспортом, десь просто встановили вуличні ліхтарі.

На ініціативу щодо запобігання радикалізації молоді в державах регіону спочатку виділили 1 мільйон доларів, а пізніше знайшли і додаткові кошти - з'ясувалося, що проекти по боротьбі з безробіттям і ізоляцією молоді допомагають ефективно усувати першопричини релігійного радикалізму.

Три роки тому в регіоні був запущений перший транскордонний проект Фонду за участю Киргизстану і Таджикистану. Він дозволив скоротити число конфліктів уздовж кордону між цими двома державами з 34-х в 2015 році до 20-ти в 2018-м. До речі, як повідомляє Генсек, цей досвід допоміг Фонду прийняти рішення про фінансування транскордонних ініціатив в Африці та Центральній Америці.

Важливу частину роботи Фонду миробудівництва складають програми, спрямовані на розширення прав і можливостей дівчаток і жінок. Щороку проводиться конкурс заявок на фінансування, за підсумками якого в 2018 році на ці цілі було виділено 37,1 млн доларів.

У рамках однієї з таких програм установи ООН - ЮНІСЕФ, Програма розвитку ООН, Фонд в області народонаселення і Управління по боротьбі зі злочинністю - провели підготовку 215 поліцейських і службовців міністерств внутрішніх справ держав Центральної Азії. Йшлося зокрема про запобігання гендерного насильства. За підсумками цього проекту за заявами жінок і дівчаток було розпочато розгляд 15 цивільних справ. Як говориться в доповіді Генсека ООН, «це свідчить про народжуючу довіру жінок до правової системи як механізму відстоювання своїх прав».

Фонд миробудівництва був створений наприкінці 2015 року як головний фінансовий інструмент з надання першої допомоги державам з метою підтримання миру. Конфлікти не виникають на порожньому місці - як правило їм передують економічні труднощі, ізоляція і дискримінація окремих груп населення, порушення базових прав людини, тертя на етнічному та релігійному ґрунті. Якщо вчасно вжити заходів, можна запобігти повномасштабній кризі.

Фонд існує за рахунок внесків держав-членів ООН.У своїй доповіді голова ООН висловив вдячність державам, які в минулому році збільшили обсяги щорічних внесків: це - Бельгія, Данія, Німеччина, Ірландія, Нідерланди, Сполучене Королівство, Швейцарія і Швеція.Данія, наприклад, у знак визнання ролі Фонду в забезпеченні безпеки виділила додаткові кошти зі свого оборонного бюджету.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика