Міжнародне правоМіжнародне публічне право

Глава ООН: згуртувавшись, ми виграємо війну з коронавірусом

Глава ООН: згуртувавшись, ми виграємо війну з коронавірусом

19 березня в ході віртуальної прес-конференції Генеральний секретар ООН заявив, що весь світ зіткнувся з загальним ворогом - коронавірусом і сьогодні знаходиться в стані війни. Він повідомив, що на наступному тижні планує взяти участь у надзвичайному саміті «великої двадцятки». Глава ООН висловив надію, що її лідери розроблять план глобальних дій в умовах пандемії і виклав своє бачення подальших дій в трьох напрямах: охорона здоров'я, економічна і соціальна підтримка та відновлення.

«Ми зіткнулися з глобальною кризою в галузі охорони здоров'я - безпрецедентним за всю 75-річну історію ООН. Вона призводить до величезних страждань людей і перевертає їх життя, а також самим негативним чином позначається на світовій економіці», - заявив Генеральний секретар ООН в ході віртуальної прес-конференції.

Говорячи про реальну небезпеку глобального економічного спаду, Генеральний секретар ООН зазначив, що днями Міжнародна організація праці повідомила, що працівники в усьому світі вже до кінця цього року можуть втратити в цілому до 3,4 трлн дол.

«Це, перш за все, загальнолюдська біда, і вона вимагає прояви солідарності. Все людство перебуває у стресовому стані, порушена соціальна тканина суспільства. Люди страждають, хворіють, вони налякані», - заявив Генеральний секретар ООН. Він підкреслив, що заходи у відповідь на пандемію на рівні окремих держав не працюють, і сьогодні як ніколи необхідні глобальні скоординовані рішення і дії.

Глава ООН чекає від саміту «великої двадцятки» конкретних заходів

«Зараз потрібні скоординовані, рішучі і новаторські дії з боку провідних економік світу. Ми повинні визнати, що найбільше постраждають найбідніші і найбільш вразливі держави. Найважчий тягар [наслідків пандемії] ляже на плечі жінок», - сказав Генеральний секретар ООН.

Він привітав рішення лідерів держав «великої двадцятки» скликати наступного тижня надзвичайний саміт, на якому вони мають намір узгодити кроки, покликані впоратися з величезними проблемами, викликаними пандемією COVID-19.

«Головне, що я хочу підкреслити - ми опинилися у безпрецедентній ситуації, і звичайні правила тут не застосовні. Ми не можемо діяти звичними методами в настільки незвичайний час», - констатував Генеральний секретар. Він додав, що вжиті заходи повинні відповідати масштабу нинішньої кризи.

Ми знаходимося в стані війни з вірусом

«Світ зіткнувся із загальним ворогом. Ми знаходимося в стані війни з вірусом», - заявив Антоніу Гутерріш. Він додав, що коронавірус вбиває людей, підриває економіку і торгівлю. Цілі держави і міста виявилися в ізоляції. Закриваються кордони.

Разом з тим, Генсек закликав не упустити унікальну можливість: в ході боротьби з COVID-19 встати на шлях сталого розвитку для всіх жителів планети. Однак погано скоординована політика тільки закріпить - або посилить - існуючу нерівність і перекреслить досягнуті успіхи, в тому числі в сфері скорочення бідності.

Антоніу Гутерріш закликав усіх світових лідерів терміново запропонувати скоординований план реагування на цю глобальну кризу.

Він запропонував діяти в трьох напрямах: домагатися зміцнення систем охорони здоров'я, надавати соціальну та економічну підтримку населенню та бізнесу, а також взяти на озброєння соціально відповідальний підхід до відновлення після пандемії.

Сфера охорони здоров'я

Відзначивши, що багато держав не можуть впоратися з наданням медичної допомоги хворим і не в змозі задовольнити величезні потреби літніх людей, глава ООН настійно рекомендував всім урядам в терміновому порядку збільшити фінансування на охорону здоров'я. Він закликав також домагатися розширення масштабів тестування на коронавірус, забезпечувати адекватні поставки всіх необхідних медикаментів, обладнання та засобів захисту, а також підтримувати медиків в ці важкі часи.

«Вже доведено, що вірус можна стримати. І ми повинні його стримати», - заявив глава ООН. Він попередив, що якщо дати вірусу поширитися, як лісовій пожежі, особливо в державах зі слабкою системою охорони здоров'я, то він призведе до загибелі мільйонів людей. Генеральний секретар вважає, що сьогодні необхідно відмовитися від так званих власних національних стратегій охорони здоров'я, а замість цього взяти на озброєння стратегію, яка забезпечує повну прозорість і спирається на скоординовані глобальні заходи у відповідь.

Генеральний секретар ООН звернувся до всіх держав із закликом не залишати бідні держави один на один у боротьбі з небезпечним вірусом, а також надати підтримку багатостороннім діям під егідою Всесвітньої організації охорони здоров'я. Він попередив, що від здатності найслабшої системи охорони здоров'я впоратися з вірусом залежить доля всіх.

«Глобальна солідарність - це не тільки моральний обов'язок, вона відповідає інтересам кожного», - додав Генеральний секретар.

Соціальні наслідки та економічні заходи

Говорячи про наслідки пандемії, глава ООН підкреслив, що на відміну від фінансової кризи 2008 року, з ними не можна впоратися лише шляхом фінансового підживлення банківського сектора.

«Це не банківська криза, і підтримка банків повинна бути лише частиною заходів у відповідь. Це не звичайна криза попиту і пропозиції - це потрясіння для суспільства в цілому», - заявив АнтоніуГутерріш. Він закликав не забувати про масштаби наслідків цієї трагедії для звичайних людей.

«Найголовніше: ми повинні зосередитися на інтересах людей - інтереси найбільш вразливих категорій населення, низькооплачуваних працівників, малих і середніх підприємств», - додав Генеральний секретар. Він закликав зміцнити соціальний захист населення, зробити все для того, щоб запобігти банкрутству людей і не допустити зростання безробіття.

Глава ООН попередив, що відновлення не повинно призвести до появи нової «армії бідняків». У зв'язку з цим він привітав ініціативи ряду держав з надання соціального захисту населенню і виплати грошової допомоги в період епідемії. Антоніу Гутерріш рекомендував не обмежуватися цими заходами.

Нагадавши про важливість грошових переказів мігрантів в держави, що розвиваються, особливо в цей важкий період, Генсек схвалив рішення ряду держав знизити комісійні збори за міжнародні перекази. Лідери «великої двадцятки» вирішили захистити своїх громадян шляхом скасування виплат за відсотками. Антоніу Гутерріш висловив надію, що багаті держави підуть далі і полегшать тягар зовнішньої заборгованості найменш розвинених держав. Попередивши про небезпеку протекціонізму в період епідемії, Генеральний секретар ООН висловився за усунення торгових бар'єрів і відновлення порушених ланцюжків торгових поставок.

Гутерріш закликав не забувати про наслідки коронавіруса для жінок і дітей.

«У даний час більше 800 мільйонів дітей не відвідує школу, але ж для багатьох школа була єдиним місцем, де вони могли поїсти», - зазначив глава ООН. Він настійно рекомендував забезпечити рівний доступ всіх дітей до освіти і харчування, а також не допустити, щоб пандемія обернулася кризою в області психічного здоров'я. Адже ізоляція людей, особливо з числа молоді, вкрай небезпечна для їхнього емоційного стану.

«Одужання»

Антоніу Гутерріш наголосив, що фінансова криза 2008 року з усією очевидністю продемонструвала, що найменше страждають держави з надійними системами соціального захисту. Саме вони швидше всіх оговталися від наслідків кризи. Глава ООН закликав засвоїти цей урок. Він вважає, що нинішня криза має змусити всі держави серйозніше поставитися до питань готовності до надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я. Генеральний секретар закликав у процесі «одужання» від пандемії керуватися Порядком денним в галузі сталого розвитку на період до 2030 року і Паризькою угодою про зміну клімату.


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право на довіру donum auctoris Право на довіру
Висловлення недовіри Генеральному прокурору парламентом, як інститут відповідальності, свідчить про залежність очіл...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Березень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13
13.03.2020 08:00:00 - ІІІ Судовий форум
14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
13.03.2020 08:00:00 - ІІІ Судовий форум
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика