Міжнародне правоМіжнародне публічне право

Інновації і медицина: які відкриття чекають людство в найближчі десять років

Інновації і медицина: які відкриття чекають людство в найближчі десять років

Швейцарія, Швеція і Сполучені Штати, як і в минулі роки, очолюють Глобальний інноваційний рейтинг, підготовлений Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ).Цього року Ізраїль вперше серед держав свого регіону увійшов у десятку лідерів. Автори дослідження стверджують, що в найближче десятиліття інновації можуть привести до прориву в лікуванні ряду смертельних захворювань.

Глобальний інноваційний рейтинг

У глобальному інноваційному рейтингу враховуються десятки параметрів: від кількості патентних заявок до витрат на розробку і впровадження інновацій. Держави Європи, такі як Нідерланди і Німеччина, а також Сінгапур в Азії стабільно займають верхні рядки Глобального рейтингу. Серед лідерів, що не увійшли в десятку, - Китай, який, правда, в порівнянні з минулим роком піднявся з 17-го на 14-е місце.

Україна займає в світовому рейтингу інновацій 47-е місце, Грузія - 48-е, Молдова - 58-е, Вірменія - 64-е, Білорусь розташувалася на 72-му місці, Казахстан на 79-му, а Азербайджан - на 84-му .

Втім, порядковий номер у загальному списку не в повній мірі відображає ситуацію. Так, якщо враховувати доходи на душу населення, то показники Вірменії, Грузії та Молдови перевищили очікування експертів.

За кількістю науково-дослідних центрів перше місце в світі належить США, друге - Китаю. В першу сотню за цим показником увійшли РФ, Бразилія, Іран, Індія і Туреччина.

У цілому з кожним роком послідовно змінюється «географія інновацій». Якщо раніше верхні рядки рейтингу займали виключно США і держави Європи, то сьогодні до них підбираються Китай, Індія та інші держави Азії. Автори доповіді відзначають, наприклад, успіхи Об'єднаних Арабських Еміратів, В'єтнаму, Філіппін й Ірану.

За якістю інновацій - цей показник обчислюють шляхом порівняння обсягу інвестицій і прибутку - очолює цей список знову ж Китай. Серед держав з високим рівнем доходу перше місце за показником якості інновацій займають США, а ось Швейцарія, яка є лідером основного рейтингу, розташувалася на четвертому місці.

Перспективи інноваційних проривів у медицині

У цьому році в доповіді ВОІВ акцент зроблений на інновації в медицині. Автори відзначають, що будь-які відкриття у цій галузі, перш ніж ними можуть скористатися широкі верстви населення, проходять через безліч інстанцій. Часом цей процес розтягується на десятиліття.

Виходячи з результатів сьогоднішніх досліджень експерти вважають, що завдяки розвитку клітинної біології в найближче десятиліття можна очікувати прориву в лікуванні аутоімунних захворювань - системного червоного вовчака, ревматоїдного артриту, розсіяного склерозу і багатьох інших. Не виключено, що медики зможуть запобігати розвитку ракових метастазів.

Нинішні розробки можуть привести до відкриттів в області неврології, лікування хвороби Альцгеймера і травм спинного мозку, а також до прориву в боротьбі з болем.

Багатообіцяючі дослідження проводяться в сфері лікування раку за допомогою імунотерапії, а генна інженерія може привести до перемоги над генетичними хворобами. Автори доповіді відзначають, однак, що редагування генома пов'язане з безліччю проблем етичного характеру, які також треба буде розв'язати людству.

Використання штучного інтелекту в охороні здоров'я

У Китаї і ряді інших держав успішно застосовують штучний інтелект для діагностики багатьох захворювань, починаючи від раку легенів і стравоходу до діабетичної ретинопатії - ураження сітківки ока. Робот зчитує показники різних досліджень, знімки і фотографії хворого органу, і зазначає області, на які слід звернути увагу лікаря. А пацієнт, використовуючи додаток у телефоні, може ввести свої симптоми і отримати діагноз.

Штучний інтелект успішно справляється зі збором, обробкою і зберіганням медичних даних, допомагає налагодити ефективне управління у лікарнях і поліклініках, просвіщати населення, а також проводити дослідження в фармацевтичній галузі.


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика