Міжнародне правоМіжнародне публічне право

Інновації і медицина: які відкриття чекають людство в найближчі десять років

Інновації і медицина: які відкриття чекають людство в найближчі десять років

Швейцарія, Швеція і Сполучені Штати, як і в минулі роки, очолюють Глобальний інноваційний рейтинг, підготовлений Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ).Цього року Ізраїль вперше серед держав свого регіону увійшов у десятку лідерів. Автори дослідження стверджують, що в найближче десятиліття інновації можуть привести до прориву в лікуванні ряду смертельних захворювань.

Глобальний інноваційний рейтинг

У глобальному інноваційному рейтингу враховуються десятки параметрів: від кількості патентних заявок до витрат на розробку і впровадження інновацій. Держави Європи, такі як Нідерланди і Німеччина, а також Сінгапур в Азії стабільно займають верхні рядки Глобального рейтингу. Серед лідерів, що не увійшли в десятку, - Китай, який, правда, в порівнянні з минулим роком піднявся з 17-го на 14-е місце.

Україна займає в світовому рейтингу інновацій 47-е місце, Грузія - 48-е, Молдова - 58-е, Вірменія - 64-е, Білорусь розташувалася на 72-му місці, Казахстан на 79-му, а Азербайджан - на 84-му .

Втім, порядковий номер у загальному списку не в повній мірі відображає ситуацію. Так, якщо враховувати доходи на душу населення, то показники Вірменії, Грузії та Молдови перевищили очікування експертів.

За кількістю науково-дослідних центрів перше місце в світі належить США, друге - Китаю. В першу сотню за цим показником увійшли РФ, Бразилія, Іран, Індія і Туреччина.

У цілому з кожним роком послідовно змінюється «географія інновацій». Якщо раніше верхні рядки рейтингу займали виключно США і держави Європи, то сьогодні до них підбираються Китай, Індія та інші держави Азії. Автори доповіді відзначають, наприклад, успіхи Об'єднаних Арабських Еміратів, В'єтнаму, Філіппін й Ірану.

За якістю інновацій - цей показник обчислюють шляхом порівняння обсягу інвестицій і прибутку - очолює цей список знову ж Китай. Серед держав з високим рівнем доходу перше місце за показником якості інновацій займають США, а ось Швейцарія, яка є лідером основного рейтингу, розташувалася на четвертому місці.

Перспективи інноваційних проривів у медицині

У цьому році в доповіді ВОІВ акцент зроблений на інновації в медицині. Автори відзначають, що будь-які відкриття у цій галузі, перш ніж ними можуть скористатися широкі верстви населення, проходять через безліч інстанцій. Часом цей процес розтягується на десятиліття.

Виходячи з результатів сьогоднішніх досліджень експерти вважають, що завдяки розвитку клітинної біології в найближче десятиліття можна очікувати прориву в лікуванні аутоімунних захворювань - системного червоного вовчака, ревматоїдного артриту, розсіяного склерозу і багатьох інших. Не виключено, що медики зможуть запобігати розвитку ракових метастазів.

Нинішні розробки можуть привести до відкриттів в області неврології, лікування хвороби Альцгеймера і травм спинного мозку, а також до прориву в боротьбі з болем.

Багатообіцяючі дослідження проводяться в сфері лікування раку за допомогою імунотерапії, а генна інженерія може привести до перемоги над генетичними хворобами. Автори доповіді відзначають, однак, що редагування генома пов'язане з безліччю проблем етичного характеру, які також треба буде розв'язати людству.

Використання штучного інтелекту в охороні здоров'я

У Китаї і ряді інших держав успішно застосовують штучний інтелект для діагностики багатьох захворювань, починаючи від раку легенів і стравоходу до діабетичної ретинопатії - ураження сітківки ока. Робот зчитує показники різних досліджень, знімки і фотографії хворого органу, і зазначає області, на які слід звернути увагу лікаря. А пацієнт, використовуючи додаток у телефоні, може ввести свої симптоми і отримати діагноз.

Штучний інтелект успішно справляється зі збором, обробкою і зберіганням медичних даних, допомагає налагодити ефективне управління у лікарнях і поліклініках, просвіщати населення, а також проводити дослідження в фармацевтичній галузі.


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прокуратура України: камо грядеши? donum auctoris Прокуратура України: камо грядеши?
Історія прокуратури України віддзеркалює історію держави. Від перших паростків незалежності до конституційного офор...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика