Міжнародне правоМіжнародне публічне право

ООН закликає відмовитися від небезпечних хімікатів, які використовуються в холодильниках і кондиціонерах

ООН закликає відмовитися від небезпечних хімікатів, які використовуються в холодильниках і кондиціонерах

Чи вдасться повністю вивести з обігу гідрохлорфторвуглець - небезпечні хімікати, які використовуються в холодильниках і кондиціонерах, а також інші речовини, що руйнують озоновий шар. Ці питання - на порядку денному 31-ї зустрічі держав-учасниць Монреальського протоколу, яка стартувала 4 листопада в Римі.

Монреальський протокол про речовини, що руйнують озоновий шар - один з успішних прикладів міжнародного співробітництва. Договір, який був підписаний 16 вересня 1987 року, зокрема, забороняє виробництво і використання цілої низки небезпечних хімікатів. На сьогоднішній день в «чорному» - забороненому - списку їх уже понад 100.

В останній доповіді про стан озонового шару, які регулярно готує наукова комісія, йдеться, що вжиті в рамках Монреальського протоколу дії привели до зниження атмосферної концентрації озоноруйнуючих речовин і часткового відновлення стратосферного озону.

Так, за останні десять років так звана озонова діра затягується зі швидкістю 1-3 відсотка. Згідно з прогнозами, озоновий шар у Північній півкулі і середніх широтах повинен повністю відновитися до 2030 року, в Південній півкулі - в 2050-х роках, а до 2060-му році - на полюсах.

Озоновий шар захищає Землю від сонячної радіації, а ультрафіолетове випромінювання є основною причиною меланоми та інших ракових захворювань шкіри. Експерти Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) вважають, що реалізація Монреальського протоколу допоможе запобігти 2 мільйонам випадків раку шкіри до 2030 року.

При цьому відмова від цілої низки небезпечних речовин не тільки допомагає захистити озоновий шар Землі, але і вносить важливий внесок у боротьбу з глобальним потеплінням на планеті. У жовтні 2016 року в Кігалі представники держав-учасниць Монреальського протоколу домовилися про поетапне скорочення виробництва і використання гідрофторвуглеців. Багато років тому гідрофторвуглець був запропонований у якості ефективної альтернативи речовини, що руйнують озоновий шар, особливо тим, які використовувалися в холодильному обладнанні і в системах кондиціонування повітря. Наукові дослідження показали, що гідрофторвуглець, масштаби використання яких в останні роки зростали, являють собою дуже потужні парникові гази, які все ж руйнують озоновий шар, але до того ж викликають глобальне потепління.

Держави, які ратифікували Кігальську поправку, зобов'язалися скоротити прогнозоване виробництво і використання цих газів більш ніж на 80 відсотків. У ході нинішньої зустрічі експерти проаналізують заходи щодо поетапного виведення їх з обігу.


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика