Міжнародне правоМіжнародне публічне право

Підтримання міжнародного миру і безпеки: конфлікти в Європі

16.02.2017 / 17:34
2268
+A
-a

Підтримання міжнародного миру і безпеки: конфлікти в Європі

Лист постійного представника України при Організації Об'єднаних Націй від 3 лютого 2017 року на ім'я Генерального секретаря був  підготовлений до відкритих дебатів на рівні міністрів за темою «Підтримка міжнародного миру і безпеки: конфлікти в Європі», які відбудуться 21 лютого 2017 року.

У листі зазначено, що закінчення холодної війни і розпад Радянського Союзу в 1991 році ознаменували собою початок нової ери в європейській безпеці. Припинення військового та ідеологічного протистояння, яке розділяло континент протягом майже п'яти десятиліть, породило великі надії на те, що Європа стане стратегічно стабільним континентом.

Незважаючи на ці очікування, у 1990-х роках на Європейському континенті виникли нові виклики і загрози, деякі з яких були спровоковані ширшими геополітичними процесами, тоді як причини інших крилися в релігійних, етнічних і територіальних суперечках. Конфлікти в колишній Югославії та на Кавказі, а також у Придністров'ї, що спалахнули в кінці XX століття, мали негативні наслідки для архітектури європейської безпеки і привели до загострення суперництва і розбіжностей у регіоні.

Конфлікти, що  вибухнули у Європі в XXI столітті, ускладнюються небезпечним розвитком подій у країнах, де є тривалими або неврегульованими, досягли переломного моменту і являють собою істотну загрозу для стабільності в усьому регіоні. Ці конфлікти створюють сьогодні серйозну загрозу для міжнародного миру та безпеки і повинні бути належним чином в невідкладному порядку розглянуті Радою Безпеки.

Загальна інформація та основні завдання

На розгляді Ради Безпеки у даний час знаходяться ситуації на Кіпрі, в Боснії і Герцеговині, Грузії і в Україні. Крім того, Рада на щоквартальній основі розглядає питання про діяльність Місії Організації Об'єднаних Націй у справах тимчасової адміністрації в Косово. Події в Нагірно-Карабахському регіоні - це ще одна проблема, що викликає заклопотаність та, яка неодноразово піднімалася в ході відкритих дебатів у Раді і в листах відповідних делегацій на ім'я Генерального секретаря, поширених як документи Ради. Конфлікти в Європі займають чільне місце у щорічних брифінгах чинного Голови Організації з безпеки і співробітництва в Європі та Високого представника Європейського Союзу у закордонних справах і політиці безпеки.

І все ж, незважаючи на ту увагу, яку приділяє конфліктам Рада Безпеки, переважна більшість існуючих механізмів для їх врегулювання не приносять очікуваних результатів і відповідні резолюції Ради з цього питання не виконуються у повному обсязі.

Як наслідок, продовжуються і тривалі конфлікти в Європі, які можуть призвести до подальшого погіршення ситуації стосовно безпеки і є загрозою для регіональної і глобальної стабільності. Конфлікти поставили під сумнів надійність архітектури безпеки в Європі і посилили інші проблеми безпеки, що стосуються економічних, енергетичних та гуманітарних аспектів.

Завдання і питання

Мета відкритих дебатів полягає у тому, щоб оцінити існуючі загрози регіональному і міжнародному миру та безпеці, викликані конфліктами в Європі, розглянути шляхи реагування на нестабільність і небезпечний розвиток подій в країнах континенту, що знаходяться у постконфліктних ситуаціях, або у  країнах з тривалими конфліктами.

Учасникам відкритих дебатів пропонується розглянути такі питання:

• яка роль Ради Безпеки і Генерального секретаря у врегулюванні тривалих, нових і виникаючих конфліктів у Європі, особливо тих з них, які не вписуються в традиційні парадигми безпеки?

• у чому полягають уроки і передова практика, і які приклади співпраці між Організацією Об'єднаних Націй, Організацією з безпеки і співробітництва в Європі та Європейським Союзом у врегулюванні конфліктів в Європі, і як зробити таку співпрацю більш ефективним?

• яким чином Раді Безпеці слід розглядати ситуації, в яких сторони в конфлікті не мають політичної волі для виконання своїх зобов'язань згідно з існуючими угодами і резолюціям?

• які інструменти і варіанти є в розпорядженні Ради Безпеки і Генерального секретаря для розробки заходів зміцнення довіри та інших заходів, спрямованих на запобігання ескалації конфліктів в Європі?

• наскільки корисними можуть бути деякі види практики і досвід, відповідні уроки, отримані в рамках співпраці між Організацією Об'єднаних Націй і Африканським союзом в області врегулювання конфліктів в Африці, і найкращі методи врегулювання конфліктів в інших регіонах для врегулювання тривалих і, тих що знаходяться в активній фазі, конфліктів в Європі?

Строки і місце проведення

Відкриті дебати відбудуться 21 лютого 2017 року о 10 - 00 год. у залі Ради Безпеки.

Формат відкритих дебатів буде відповідати усталеній у Раді Безпеки практиці проведення нарад на рівні міністрів.

Очікується, що на підставі п.п. 37 і 39 Тимчасових правил процедури Ради Безпеки участь у відкритих дебатах візьмуть зацікавлені держави-члени і відповідні міжнародні, регіональні і субрегіональні організації та структури.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6
06.02.2019 08:30:00 - Legal Banking Forum 2019
7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
ЗАХОДИ
06.02.2019 08:30:00 - Legal Banking Forum 2019
19.02.2019 13:00:00 - Насіннєвий форум 2019
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика