Міжнародне правоМіжнародне публічне право

Цифровізація держпослуг використовується для скорочення соціальних витрат і впровадження систем стеження

Цифровізація держпослуг використовується для скорочення соціальних витрат і впровадження систем стеження

Концепція «цифрової соціальної держави» часто стає виправданням для скорочення фінансування соціальних програм, впровадження систем стеження і обслуговування інтересів приватних компаній. З такою заявою 17 жовтня виступив Спеціальний доповідач ООН з питання про крайню бідність і права людини Філіп Олстон.

Він підкреслив, що цифровізація держпослуг покликана підвищити ефективність державного управління. А життя громадян завдяки новим технологіям повинно стати простіше і краще. Однак на ділі застосування цифрових систем означає щось зовсім інше.

«Людство невблаганно рухається до цифрового соціального майбутнього, і ми повинні істотно змінити курс, інакше ми перетворимося на зомбі, існуючих у цифровий соціальної антиутопії», - сказав Олстон.

«Цифрова соціальна держава може стати свого роду" троянським конем "неолібералізму та негативного ставлення до систем соціального захисту», - додав він.

Олстон зазначив, що цифрові системи не просто використовуються для скорочення соціальних витрат, вони повністю спотворюють концепцію підзвітності держави громадянам. Спецдоповідача особливо турбує використання нових технологій у соціальній сфері в тих державах, де поки не встановлено верховенство права. Олстон, зокрема, нагадав про те, який величезний «потенціал» для порушень прав людини надає державам введення біометричних посвідчень особи.

«У системи соціального захисту і підтримки все частіше впроваджуються цифрові дані і технології, які використовуються для самих різних цілей, у тому числі - для автоматизації, прогнозування, ідентифікації, стеження, виявлення і покарання», - сказав Спецдоповідач.

Він також стурбований тим, що створенням «цифрової соціальної держави» займається приватний сектор. «Більшість держав не пред'являють великим технологічним компаніям вимог щодо дотримання прав людини, і, оскільки самі компанії не сприймають подібних вимог, вони в підсумку оперують в зоні, вільній від прав людини», - сказав Олстон.

Спецдоповідач підкреслив, що впровадження цифрових технологій у соціальну сферу має відбуватися в атмосфері законності, а також поваги і дотримання прав людини.

18 жовтня Філіп Олстон представив свою доповідь на тему цифровізації держпослуг і пов'язаних з ним проблем у Третьому комітеті 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, який традиційно займається питаннями, пов'язаними з захистом прав людини.


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прокуратура України: камо грядеши? donum auctoris Прокуратура України: камо грядеши?
Історія прокуратури України віддзеркалює історію держави. Від перших паростків незалежності до конституційного офор...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика