Міжнародне правоМіжнародне публічне право

У Монреалі під егідою ООН обговорюють шляхи захисту морського біорізноманіття

У Монреалі під егідою ООН обговорюють шляхи захисту морського біорізноманіття

За останні 150 років було втрачено половина всіх живих коралів. Окислення океанів, підвищення рівня води й інші наслідки зміни клімату обертаються величезними втратами морської різноманітності. Ці та інші проблеми обговорюють учасники зустрічі в Монреалі.

Сьогодні в цьому канадському місті стартувала Конференція сторін Конвенції про біологічне різноманіття. З 11 по 15 листопада її учасники поділяться досвідом захисту фауни та флори.

Одна з тем сесії - морське і прибережне біорізноманіття, про яке людство не виявляє належної турботи. Океани містять майже 200 тисяч ідентифікованих видів, проте реальні цифри можуть становити мільйони.

У результаті промислу популяції багатьох видів флори і фауни істотно скоротилися. Більше половини рибопромислових районів світу виснажені. За оцінками, зруйновано близько 35 відсотків найважливіших морських екосистем, таких як підводні луки, мангрові зарості і коралові рифи.

Величезної шкоди прибережним екосистемам завдає діяльність, пов'язана з промисловістю, рибальством, судноплавством, гірничодобувною промисловістю і туризмом.

Конвенція ООН про біологічне різноманіття, яка забезпечує захист природних ресурсів, була розроблена на Всесвітньому саміті з навколишнього середовища і сталого розвитку в Ріо-де-Жанейро в 1992 році.

Різноманітне життя на Землі має суттєво важливе значення для добробуту нинішнього та майбутніх поколінь і економічного розвитку в цілому.

Тим часом, в останні роки спостерігаються безпрецедентно швидкі темпи втрати біорізноманітності, що серйозно підриває здатність біосфери підтримувати життя на Землі.

Експерти вважають, що надмірна експлуатація ресурсів, забруднення навколишнього середовища, зміна клімату й інвазивні чужорідні види - основні фактори, які призводять до скорочення біологічного різноманіття, в тому числі в морях і океанах.

Учасники зустрічі в Монреалі обговорять успіхи у виконанні стратегічного плану з біорізноманіття на 2011-2020 роки та основні перешкоди на цьому шляху. Вони обговорять хід підготовки до Конференції по океанах, яка пройде в 2020 році.

Нагадаємо, що в штаб-квартирі ООН періодично засідає Підготовчий комітет, якому доручено розробити міжнародний юридично обов'язковий документ про захист морського біологічного різноманіття у районах за межами дії національної юрисдикції. Світовий океан займає майже три чверті поверхні земної кулі. У ньому живуть і найбільші, які коли-небудь жили на планеті тварин - блакитні кити, і мільярди крихітних мікроорганізмів.

Велика частина морських екосистем за межами кордонів територіального моря держав у 12 милях від берега, а також виняткових економічних зон у межах 200 миль від берега не охороняється на міжнародному рівні.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прокуратура України: камо грядеши? donum auctoris Прокуратура України: камо грядеши?
Історія прокуратури України віддзеркалює історію держави. Від перших паростків незалежності до конституційного офор...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика